Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik inst. el. Samochodu J519


protoss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Forumowicze.

 

Nie działają mi czujniki cofania z tyłu. W ASO powiedzieli mi, że fizycznie czujniki są podłączone ale sterownik ich nie widzi. Próbowali go przeprogramować ale podobno się nie da... Nazwa i oznaczenie sterownika w temacie. Powiedzieli mi również że nigdzie nie można obecnie tej części zdobyć dlatego postanowiłem Was o to dopytać. Może ktokolwiek coś wie albo ktokolwiek ma dostęp do tego modułu? Podobno w gry wchodzi tylko wymiana sterownika i jego przeprogramowanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o sterownik BCM1 czyli moduł centralnej elektryki. Jeżeli rzeczywiście padł to należy go wymienić. Możesz zakupuć używany bo z kupnem fabrycznie nowego może być rzeczywiście problem w obecnych czasach. Musisz szukać sterownika o tych samych numerach. Po podmianie będzie należało ściągnąć ochronę komponentu, zakodować go odpowiednio pod Twoje auto oraz ewentualnie przeprowadzić parametryzację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kolega Muskel1 - Witaj Bohaterze tego forum :) 

 

Podpowiedziałbyś gdzie szukać takiej części? Jakieś strony, portale, aukcje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, protoss napisał(a):

O Kolega Muskel1 - Witaj Bohaterze tego forum :) 

 

Bez przesady:wink:

Przede wszystkim musisz sprawdzić jaki numer części ma Twój MCE aby wiedzieć czego szukać.  Jest bardzo dużo różnych wariantów. Chodzi o to, aby dobrać odpowiedni do wyposażenia, które musi obsłużyć. Można też szukać z wersji bardzo dobrze wyposażonych aut, czyli np. z literkami CG na końcu, bo to wersja highline i obsługuje prawie wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał(a):

Bez przesady:wink:

Przede wszystkim musisz sprawdzić jaki numer części ma Twój MCE aby wiedzieć czego szukać.  Jest bardzo dużo różnych wariantów. Chodzi o to, aby dobrać odpowiedni do wyposażenia, które musi obsłużyć. Można też szukać z wersji bardzo dobrze wyposażonych aut, czyli np. z literkami CG na końcu, bo to wersja highline i obsługuje prawie wszystko.

 

O rany jestem trochę w tym zielony. Podpowiesz co to jest numer MCE i gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz VCDS lub inny program diagnostyczny?

MCE= moduł centralnej elektriki, czyli ten sterownik, który szukamy, a raczej jego numer części, bo każda część w aucie ma własny numer części. Numer tej części jest wytłoczony na tej części lub widnieje na nalepce na części. W tym przypadku musiałbyś dobrać cię do MCE aby go odczytać lub po prostu odczytać go za pomocą programu diagnostycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko... ale Ty masz wiedzę Chłopie :) 

 

Dziękuje Ci bardzo za szczegółowy opis. Oczywiście że programu nie mam - nie bawiłem się nigdy w takie rzeczy. Nie mniej jednak za tydzień będę w ASO to ich podpytam, pewnie mi to sprawdzą od ręki. Jak go zdobędę to dam znać 

 

Pozdrawiam :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, protoss napisał(a):

Ło matko... ale Ty masz wiedzę Chłopie :) 

 

Dziękuje Ci bardzo za szczegółowy opis. Oczywiście że programu nie mam - nie bawiłem się nigdy w takie rzeczy. Nie mniej jednak za tydzień będę w ASO to ich podpytam, pewnie mi to sprawdzą od ręki. Jak go zdobędę to dam znać 

 

Pozdrawiam :) 

 

 

Żadna wiedza  kilka podstaw:wink:

W ASO odczytają za pomocą programu diagnostycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Żadna wiedza  kilka podstaw:wink:

W ASO odczytają za pomocą programu diagnostycznego. 

Wszystko jasne :) Dziękuję Ci za info. Odezwę się z tym tematem za tydzień w sobotę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, protoss napisał(a):

Wszystko jasne :) Dziękuję Ci za info. Odezwę się z tym tematem za tydzień w sobotę :)

 

:hi:Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem w tym wszystkim już. W ASO po wczorajszej wizycie powiedzieli mi że używany MCE może mieć inna obudowę i nie pasować do konkretnego modelu samochodu dlatego zalecają zakup nowego dedykowanego pod konkretny model(trochę według mnie brak w tym logiki). Dodatkowo Pan nawet nie podłączał się komputerem pod auto tylko coś tam spojrzał w swój monitorek i powiedział że w moim aucie są dwa sterowniki MCE - przedni i tylni... Trochę mnie to zaskoczyło, to którego ja teraz sterownika szukam? Po spojrzeniu na monitor napisał mi numer części: 8WO 907 063AH Czy to prawda że faktycznie dany sterownik może nie pasować i jak to On powiedział przyjadę zapłacę za kodowanie i potem odjadę ze swoim MCE zakodowanym ale nie zamontowanym w moim Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa sterowniki centralnej elektryki. BCM1 oraz BCM2. Tylko BCM1 jest odpowiedzialny za czujniki i jest to BCM1. Obudowa wszystkich BCM1 jest we wszystkich modelach taka sama (z resztą w BCM2 też)  i używany będzie na 100%  pasował. Różnica jest tylko w funkcjach, które obsługuje a nie w gabarytach. Numer 8WO 907 063AH  to aktualny numer BCM1 pasujący do Twojego pojazdu. Na Twoim miejscu szukałbym używanego, bo za nowy w ASO wraz z kodowaniem i wymianą zapłacisz majątek. Musisz tylko podpiąć auto pod komputer i sczytać numer części obecnego BCM1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steve69 - dziękuję za koretkę.

 

Muskel1 czyli BCM1 jest odpowiedzialny za czujniki cofania? Ok jeśli tak to czy jest możliwość spisania ten części jakoś bez komputera? Nie posiadam takiego oprogramowania żeby to zczytać. Czy ten numer który podałem nie jest na 100% numerem części mojego modułu? Jeśli bym wiedział który to sterownik to oczywiście że bym kupił używany tylko jak napisałeś muszę mieć 100% pewności że to pasujący numer części. :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, protoss napisał(a):

steve69 - dziękuję za koretkę.

 

Muskel1 czyli BCM1 jest odpowiedzialny za czujniki cofania? Ok jeśli tak to czy jest możliwość spisania ten części jakoś bez komputera? Nie posiadam takiego oprogramowania żeby to zczytać. Czy ten numer który podałem nie jest na 100% numerem części mojego modułu? Jeśli bym wiedział który to sterownik to oczywiście że bym kupił używany tylko jak napisałeś muszę mieć 100% pewności że to pasujący numer części. :/

 

Tak, BCM1 jest odpowiedzialny za czujniki PDC. Bez podłączenia pod komputer można tylko optycznie odczytać jaki numer części widnieje na naklejce, w tym celu musisz się do niego dobrać.

Z częściami zamiennymi sprawa wygląda następująco. W czasie produkcji dana część otrzymuje nr części. Z biegiem czasu i nowszymi rocznikami część ta zostaje zastąpiona nowszą (na przykład ulepszoną) i numer części ulega zmianie, przy czym numer pozostaje a zmieniają się tylko literki, czyli np. z 8W0 907 063 AB robi się 8W0 907 063 AH. Nie znając pierwotnego numeru części możesz tylko tak jak w tym przypadku kupić aktualnie istniejący w bazie danych, czyli ten, który podali Ci w ASO. Gdybyś znał pierwotny numer części, mógłbyś szukać takiego samego sterownika tyle, że używanego.

Ten numer, który podali Ci w ASO,  jest aktualnym pasującym do Twojego pojazdu. Ze względu na to, że jest on pewnie stosunkowo nowy, ciężej będzie go znaleźć na rynku wtórnym, lub jego cena będzie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie go szukać w moim samochodzie? Może faktycznie spróbuje się do niego dostać i odczytać numer. Jest on łatwo dostępny czy zakopany gdzieś głęboko w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko... Dziękuje Ci za lekturę chyba nie tylko do poduszki. Spróbuje się do tego dostać ale trochę się boję że dobierając się coś popsuje :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, protoss napisał(a):

Ło matko... Dziękuje Ci za lekturę chyba nie tylko do poduszki. Spróbuje się do tego dostać ale trochę się boję że dobierając się coś popsuje :/

 

Dasz radę:wink::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...