Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik inst. el. Samochodu J519


protoss

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz demontować tego wszystkiego co ja w tym temacie. Wystarczy podstopnicę, rękojeść do otwierania maski i osłonę progową zasłaniającą jednocześnie BCM1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie jedź do tej osoby, u której planujesz podmianę niech on podepnie pod komputer i odczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak przeglądam Twoje wypracowanie. No nic będę z tym walczył pewnie dopiero w weekend :) Dam znać jak poszło :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 jeszcze nie próbowałem się tam dostać. Nie miałem za bardzo czasu na zabawę. A mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego oprogramowania VCDS? Można skądś je pobrać w sieci czy raczej to droga licencja? Dodatkowo aby się podpiąć kompem to trzeba pewnie mieć specjalny interfejs prawda?

Edytowane przez protoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS to program diagnostyczny i interfejs OBD2. Oryginalny można  nabyć tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za info. Za drogo chyba aby sprawdzić tylko numer części. Może w przyszłości sobie pozwolę aby się tym pobawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten sterownik będzie pasować? Co prawda ma końcówkę DH - pewnie nowszy ale numer katalogowy się zgadza.

 

https://test-mobile.com.pl/product/audi-a4-a5-q5-q7-bcm-bordnetz-8w0907063dg-dh/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer katalogowy jest zawsze ten sam. Zmienia się tylko indeks w zależności od wersji wyposażenia. Czy DH może zastąpić DG nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć pewność, że obsłuży wszystko co masz na pokładzie, to najlepiej z tym samym indeksem, lub z aktualnym indeksem AH, który zastąpił DG. Wszystko inne musiałbyś porównywać jakie wersje i wyposażenie obsługuje sterownik z innym indeksem, a jest tego trochę na rynku i mało informacji na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli chcesz mieć pewność, że obsłuży wszystko co masz na pokładzie, to najlepiej z tym samym indeksem, lub z aktualnym indeksem AH, który zastąpił DG. Wszystko inne musiałbyś porównywać jakie wersje i wyposażenie obsługuje sterownik z innym indeksem, a jest tego trochę na rynku i mało informacji na ten temat. 

Ok, indeksem czyli tą końcówką - AH ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

AG. Nie wiem czy jest taki sam jak AH.

Muskel1 dzięki wielkie. Spróbuje do nich zadzwonić jutro i dam znać co powiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...