Treść opublikowana przez Andrzejgruz
-
Po wymianie turbiny, auto ma brak mocy
no wężyki i sam zawór wyciągałem chyba z 3 razy, sprawdzałem i są cacy, sprawdzę jeszcze map sensor i przewody przy ic, jak nie to to pisze do firmy co robila regeneracje
-
Po wymianie turbiny, auto ma brak mocy
po wyłączeniu wtyczki logi na filmie, i błędy od zaworu n75 i błąd o przeładowaniu 118.mp4
-
Po wymianie turbiny, auto ma brak mocy
na postoju czy autem się przejechać i zrobić?
-
Po wymianie turbiny, auto ma brak mocy
Po wymianie n75 nadal jest nadmierne doładowanie, a turbo świszczy jak mu się da gaz w podłogę, wchodzi w tryb awaryjny i już nie ma turbo
-
Po wymianie turbiny, auto ma brak mocy
przed wymiana takie wartości, dzis bede mial zawór n75 to wymienie i zrobie ponownie logi 349007044_6596181153746102_3969074213282324173_n.mp4 348476140_9443011322439454_8552121153096286904_n.mp4
-
Po wymianie turbiny, auto ma brak mocy
-
Po wymianie turbiny, auto ma brak mocy
Po wymianie dv, która okazała być się martwa, dźwięk ustał ale turbo dalej nie wstaje i jest błąd 16618 P0234 - wymiennie zawór n75 ale jak to nie pomoże, to nw co może być przyczyną, po wymianie turbo padły wszystkie zaworki?
-
Po wymianie turbiny, auto ma brak mocy
Witam, wymieniłem w swojej AUDI A4 B6 1.8T BFB turbinę, przy wymianie turbiny odrazu zamontowałem sztywny tip z nierdzewki, wszystko poskładałem i auto przy większych obrotach daje dźwięk z plastiku od filtra powietrza jak był tam zamontowany blow off, a przy jeździe nie czuć wstawania auta, a jak juz jest takie uczucie to jakby coś odcinało. Brak błędów, gdzie szukać problemu,
-
Klima nie działa, a czynnik jest
Problem rozwiązany, klima nie chodziła bo nie było czynnika a sam układ miał mikro pękniecie. Wymieniony skraplacz, osuszacz, dysza, sprawdzana szczelność azotem nic nie ubyło. A czujnik świecił bład bo nie było czynnika. Temat rozwiązany, do zamknięcia.
-
Klima nie działa, a czynnik jest
Wymieniony osuszacz, dysza oraz skraplacz i jutro jedzie na nabicie klimy, tylko mnie martwi błąd 00819 bo wcześniej błędu nie było i się zastanawiam czy ten błąd to efekt braku czynnika czy sie uj***ł czujnik wysokiego ciśnienia. Bo czynnika nie ma a np mogę wyłączyć econ .
-
Klima nie działa, a czynnik jest
Byłem u znajomego mechanika, sprawdził poziom czynnika 140 g, ściągnął go i wymiennie skraplacz, osuszacz i dyszę i podjadę do niego zeby mi dobił do pełna i powinno hulać. Więc temat będzie raczej do zamkniecia, ale za kilka dni dam znac czy pomoglo
-
Klima nie działa, a czynnik jest
sam robiłeś? dużej filozofii nie ma tylko czy nabijanie klimy warto zrobić na stacji od klimy czy takim zestawem z allegro
-
Klima nie działa, a czynnik jest
no jeśli się okaże ze jest malo czynnika, to odrazu wymienie dyszę i osuszacz, ale ze skraplaczem niechce mi sie już bawić
-
Klima nie działa, a czynnik jest
edytowałem post ? bo na początku miałem laga mózgu nie dotaczałem. Sprawdzę, sprawdzę jutro. A tak z ciekawości co ile dobijasz czynnik? co rok, co dwa lata? czy raz w roku dobijasz. Wiadomo stare auto, skraplacz Klimy pewnie od nowości i może sp***dalać nim, chociaż w tamtym roku sprawdzana byla szczelność na stacji klimy.
-
Klima nie działa, a czynnik jest
jest syczenie, nawet to syczenie słychać w środku bo schowek zdemontowany, a wentylator na chłodnicy kręci się.
-
Klima nie działa, a czynnik jest
okej jutro to obczaje sprawdzałem silniczki, każdy pojedynczo i wyglądają ze dobrze pracują jeden główny od klap wydaje dźwięki jak stara szafa ale działa jutro sie pewnie okaże, ze czynnika jest mało ?
-
Klima nie działa, a czynnik jest
Z tego co pamiętam, gdy tam ostatnio zakładałem pasek od koła pasowego od wału korbowego, pasek napędza - alternator, pompę wspomagania i sprężarkę. A czy jest tarcza, nawet nie sprawdzałem. Jutro popatrzę. Zrobiłem podstawowe nastawy i błędów na razie brak.
-
Klima nie działa, a czynnik jest
zaczęło się to jakoś 2 tygodnie temu, gdy chciałem schłodzić się w aucie to włączyłem sobie klime i po 2 min powinno już zimne powietrze, a tu cyk nie leci zimne tylko gorące, no dobra to wróciłem do domu i podpiąłem pod komputer i wyszedł błąd 01810 skasowałem go i błąd już nie wraca, potem były zimne dni to nie włączałem klimy i nie sprawdzałem czy chłodzi, sobota i niedziela były bardzo gorące wiec chciałem odpalić sobie klime, załączam i leci takie letnie powietrze jakbym miał auto bez klimy. Rozebrałem schowek sprawdziłem silniczki czy działają i na moje oko są sprawne, jest ich aż 5. Może któryś z silniczków zawodzi, ale jak mogę je dokładnie sprawdzić który? Jutro podjade do znajomego co mi sprawdzi manometrem poziom czynika, ale wątpie zeby to było to.
-
Klima nie działa, a czynnik jest
sprawdzę to, ale raczej wtedy już całe sprzęgiełko wymieniłeś? no mogę się mylić, ale na po mojemu gdy włączam klimatyzacje na włączonym silniku, auto na kilka sekund traci obroty, więc musi być takie sprzęgiełko. Tak samo sprawdzam po katalogu i tak samo pokazuje mi sprzęgło elektromagnetyczne. A dwa po włączeniu klimy słychać dźwięk sprężarki, a wentylator też sie załącza. Sprawdzę jeszcze czynnik jakiś manomentrem jaki jest poziom, w tamtym roku dobijana na full + sprawdzenie szczelnosci, więc teoretycznie powinno być jeszcze okolo 70% czynnika.
-
Klima nie działa, a czynnik jest
Witam, problem brak zimnego powietrza, leci letnie. Sprawdzone zostało - czynnik jest, klapy okej, brak błędów, przewody lodowate, po włączeniu klimy słychać włączenie się sprężarki, czyli sprzęgiełko działa, gdzie szukać jeszcze problemu? AUDI A4 B6 AVANT
-
Układ wydechowy - rura kolektorowa
Witam, mam takie pytanie czy ktoś miał problem z zamiennikiem rury kolektorowej? A problem jest taki, że auto pierdzi na zimnym, a na ciepłym już nie. Cały układ wymieniony (końcówki + środkowy i kolektorowy) Dziś sprawdzałem o wszystko jest szczelne i według mnie wygląda okej. Nw czy złacze elastyczne możę tak powodować czy gdzieś uszczelka z downpipe źle sie ułożyła, bo juz nw gdzie szukać problemu :/ PS. mam taki zamiennik, który ma w innym miejscu mocowanie do skrzyni. Dźwięk słychać głownie na środku, łączenie środkowego z rurą od kolektora, jest szczelne. zamiennik o numerze 0219-01-10110
-
Napinacz rozrządu i soft do niego?
Oczywiście że z 10Nm, było dokręcane, lecz zdarzyło mi się, że wyjąłem połówkę śruby. Temat close, montowany będzie FEBI zobaczymy czy będę tego żałować
-
Napinacz rozrządu i soft do niego?
Nie zmieniać, tylko ewentualnie miec w zapasie, bo cholery lubią jebnąć :/
-
Napinacz rozrządu i soft do niego?
A takie dodatkowe pytania, na tym napinaczu z febiego masz jakieś oznaczenia? Jaki filtr oleju założony? Zamienniki jakieś do śrub 058103460C (sruba z gniazdem wielozębnym) z ASO trzeba trochę poczekać, a może bym w sobotę złożył
-
Napinacz rozrządu i soft do niego?
To co mi polecasz zrobić?