Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Po wymianie turbiny, auto ma brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wymieniłem w swojej AUDI A4 B6 1.8T BFB turbinę, przy wymianie turbiny odrazu zamontowałem sztywny tip z nierdzewki, wszystko poskładałem i auto przy większych obrotach daje dźwięk z plastiku od filtra powietrza jak był tam zamontowany blow off, a przy jeździe nie czuć wstawania auta, a jak juz jest takie uczucie to jakby coś odcinało. Brak błędów, gdzie szukać problemu, 

Rozwiązane przez Andrzejgruz

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano
  • Autor

Po wymianie dv, która okazała być się martwa, dźwięk ustał ale turbo dalej nie wstaje i jest błąd 16618 P0234 - wymiennie zawór n75 ale jak to nie pomoże, to nw co może być przyczyną, po wymianie turbo padły wszystkie zaworki?

Opublikowano

Dobrze podpioles wężyki przy zaworku? Pewnie nie i stąd problemy.

Opublikowano
  • Autor

Dłuższy króciec do tipa, środkowy do turbo, trzeci do gruszki,  więc poprawnie.

konwerter-cisnienia-febi-bilstein.jpg

Opublikowano
  • Autor

przed wymiana takie wartości, dzis bede mial zawór n75 to wymienie i zrobie ponownie logi

Opublikowano
  • Autor

Po wymianie n75 nadal jest nadmierne doładowanie, a turbo świszczy jak mu się da gaz w podłogę, wchodzi w tryb awaryjny i już nie ma turbo

Opublikowano

Odłącz wtyczkę od n75 i zrób loga 118.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Łukasz13 napisał(a):

Odłącz wtyczkę od n75 i zrób loga 118.

na postoju czy autem się przejechać i zrobić?

Opublikowano
  • Autor

po wyłączeniu wtyczki logi na filmie, i błędy od zaworu n75 i błąd o przeładowaniu 

Edytowane przez Andrzejgruz

Opublikowano

Na odpietym n75 powinno ładować 0,3bara. 

Opublikowano

Masz albo dziurawe węzyki od n75 albo zjebaną gruszke w turbinie.

Opublikowano
  • Autor
52 minuty temu, Łukasz13 napisał(a):

Masz albo dziurawe węzyki od n75 albo zjebaną gruszke w turbinie.

no wężyki i sam zawór wyciągałem chyba z 3 razy, sprawdzałem i są cacy, sprawdzę jeszcze map sensor i przewody przy ic, jak nie to to pisze do firmy co robila regeneracje

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem ic, sprawdziłem map sensor, wyczyściłem, posprawdzałem jeszcze raz i dalej wywala błąd przeładowania 

Opublikowano
  • Autor

jeszcze przepływomierz, ciągło fajnie do 5 tys. i odcięło.

Edytowane przez Andrzejgruz

Opublikowano

Odcięło, bo przeładowuje turbo i tryb awaryjny się włączył.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, przem8 napisał(a):

Odcięło, bo przeładowuje turbo i tryb awaryjny się włączył.

no to zrozumiałem, ale dlaczego? nie wiem mam wyciągać tą turbinę i dać temu co ją regenerował, bo szcerze to już nie wiem co robić ?

Opublikowano

Ja się nie znam aż tak jak fachowcy z tego forum, ale miałem podobnie. Tyle że przy logach przed modem. Turbo seryjne... W układ dolotu jak najwcześniej przed kolektorem ssącym podłącz sobie przewód obcy z wolnostojącego kompresora i podaj 1ATM. I zobacz czy faktycznie wszystkie węże z n75 są ok. Będziesz słyszał. Czasem wizualnie tego nie widać i nie stwierdzisz. Chyba że masz nowe przewody wszystkie ale i tak próba kontrolna się opłaca.  Ja miałem podobnie i uwalony był ten łączący n75 z gruszką? Napewno wszystkie wężyki z DV, N75, Tipa, filtra itp dobrze sobie podłączyłes? To turbo to co to za "nowe" turbo?

Opublikowano
  • Autor
18 minut temu, bombelm7 napisał(a):

Ja się nie znam aż tak jak fachowcy z tego forum, ale miałem podobnie. Tyle że przy logach przed modem. Turbo seryjne... W układ dolotu jak najwcześniej przed kolektorem ssącym podłącz sobie przewód obcy z wolnostojącego kompresora i podaj 1ATM. I zobacz czy faktycznie wszystkie węże z n75 są ok. Będziesz słyszał. Czasem wizualnie tego nie widać i nie stwierdzisz. Chyba że masz nowe przewody wszystkie ale i tak próba kontrolna się opłaca.  Ja miałem podobnie i uwalony był ten łączący n75 z gruszką? Napewno wszystkie wężyki z DV, N75, Tipa, filtra itp dobrze sobie podłączyłes? To turbo to co to za "nowe" turbo?

Turbo regenerowane. Jutro po raz 4 sprawdzę te przewody.

 

 

Przy tipie to masz tak
1 - przewód do dv

2 - turbina

3 - przewód do filtra powietrza dolny

4 - przewód do n75

5 - odma

6 - przewód góra do podciśnienia

7 - przepływomierz

111111.png

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj wyciągam turbo i wysyłam do firmy która regenerowała turbinę w celu sprawdzenia i ewentualnej regulacji. Firma twierdzi że wina leży po stronie mapy jaka jest zrobiona na starym turbo, twierdzi również że tuner regulował gruszkę, kontaktowałem się do tunera znajomego co mi to robił i tylko robił w sofcie modyfikacje i powiedział mi, że na sofcie z fabryki auto pewnie by wogóle nie jeździło tylko odrazu by załaczał się tryb awaryjny i według niego jest geometria spierdolona w regenerowanej turbinie. Odsyłam jutro i będę pisał w dalszych postach co było przyczyną.

Opublikowano

Było sprawdzić przy jakim ciśnieniu zaczyna uchylać się klapa wg.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.