Treść opublikowana przez Damian2401
-
Kierownica mutifunkcyjna z Audi A4 B7 nie działa w A4 B6
Czy muszę kupić moduł wymienić i bedzie działać? Czy trzeba bedzie robic jakieś kodowanie lub adaptacje?? Z góry dziękuję!
-
Kierownica mutifunkcyjna z Audi A4 B7 nie działa w A4 B6
Cześć potrzebuje pomocy, poprzedni właściciel założył 4 ramienną multifunkcyjną kierę z b7 do b6 chyba tylko dla wyglądu bo nic na niej nie działa oprócz klaksona. 1 błąd który jest w sterowniku 16 koło kierownicy to: 01426 Adres 16: Koło kierownicy Plik etykiet: 8E0-953-549.lbl Oznaczenie elementu: 8E0 953 549 N Komponent: Lenksáulenmodul 0611 Kodowanie: 02041 Kod serwisu: WSC 00000 VCID: 3E738BFF3A77BC7BF1-4B18 Znaleziono 1 błąd: 01426 - Jednostka obsługi w kole kierownicy (E221) 49-00 - Brak komunikacji
-
Nie działa ogrzewanie postojowe w Audi A4 B6
Witam po zakupie auta zauważyłem że nie działa ogrzewanie postojowe i w sterowniku ,,Ogrzewanie Pomocnicze,, pokazał się błąd 01406. Gdy ustawie ogrzewanie na fis-ie np za 10 min i zamknę auto to mruga kontrolka grzania na wyświetlaczu godziny, climatronic się załącza coś tam buczy przez chwile jak by wentylator i zaraz się wyłącza. Czy to będzie Świeca czy coś innego? może jakieś bloki pomiarowe sprawdzić? Adres 18: Ogrzew.pomocn. Plik etykiet: 8E0-265-105.lbl Oznaczenie elementu: 8E0 265 105 Komponent: Standheizung Benzin 0212 Kodowanie: 00011 Kod serwisu: WSC 63351 VCID: 60CF1587E043AA8BA3-5178 2 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 01406 - Brak powstawania płomienia 35-00 - - 00532 - Napięcie zasilania 07-10 - Za niski sygnał - Sporadyczny Pozdrawiam
-
Poszukiwany tuner dolny Śląsk
Hej poszukuje tunera najlepiej we Wrocławiu lub okolic do zrobienia chipsa na LPG w 1.8T multitronic
-
Czy można zaspawać otwory w tłumikach końcowych w Audi A4 B6?
Chodzi o to by to tylko na przegląd było szczelne a co później będzie to jest mi to egal
-
Czy można zaspawać otwory w tłumikach końcowych w Audi A4 B6?
Myślisz?? Jak przykładałem magnes to nie łapało go w tym miejscu ale gdzie niegdzie tak w różnych miejscach raz łapał raz nie. Spróbuję
-
Czy można zaspawać otwory w tłumikach końcowych w Audi A4 B6?
Witam pacjent 1.8T Poprzedni właściciel wywiercił po jednej dziurce na tłumiku, teraz muszę zrobić przegląd i nie wiem czy mozna to zaspawac magnes raz łapie raz nie. Jeśli nie da rady tego zaspać to czym to zakleić??
-
Jaka rura ze złączem elastycznym do Audi A4 B6 1.9 TDI AVB?
Dziękuje bardzo i pozdrawiam
-
Jaka rura ze złączem elastycznym do Audi A4 B6 1.9 TDI AVB?
Cześć moze mi ktoś podpowiedzieć jaka rura ze złączem elastycznym będzie pasować do mojego auta ?? Mam 2 numery z etki ale nie czaje który będzie do mojego silnika. Numer VIN : WAUZZZ8E04A213139
-
Błąd zapalnika Airbag 01217 i 00588 w Audi A4 B6
Temat teoretycznie do zamknięcia, kostka pod fotelem nie tak w podłodze była poluzowana wpialem skręciłem taśmą i air bag się już nie świeci. Nowa kostka zamówiona czekam aż przyjdzie i włożę nową.
-
Błąd zapalnika Airbag 01217 i 00588 w Audi A4 B6
Witam forumowiczów zakupiłem druga b6 ze świecącą kontrolką air bagu, pomógł by ktoś ? może być to coś z kablami w kierze lub kostką pod fotelem? podpiąłem VCDS i wyszyły takie błędy : Adres 15: Airbag Plik etykiet: 8E0-959-655-84.lbl Oznaczenie elementu: 8E0 959 655 J Komponent: Airbag 8.4EP 1002 Kodowanie: 0010602 Kod serwisu: WSC 63351 000 00000 VCID: 3E738BFF6A77BC7BF1-5178 2 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 01217 - Zapalnik bocznej poduszki powietrznej; strona kierowcy (N199) 001 - Górna wartość skrajna przekroczona - MIL zapalona 00588 - Zapalnik Airbag; strona kierowcy (N95) 001 - Górna wartość skrajna przekroczona - Sporadyczny - MIL zapalona dodam że kierownica jest zmieniona na 4 ramienną z wielofunkcją od b7 + tempomat który działa i maetka od sprysków z przyciskami do kompa pokładowego która nie działał ale zakodowałem. kierownicy też nie mogę zakodować nie działają przyciski i pokrętła Adres 16: Koło kierownicy Plik etykiet: 8E0-953-549.lbl Oznaczenie elementu: 8E0 953 549 N Komponent: Lenksáulenmodul 0611 Kodowanie: 02041 Kod serwisu: WSC 00000 VCID: 3E738BFF3A77BC7BF1-4B32 Znaleziono 1 błąd: 01426 - Jednostka obsługi w kole kierownicy (E221) 49-00 - Brak komunikacji najwżniejsze jest dla mnie by nie świeciła się kontrolka od AIR BAG=U
-
Analiza logów Audi A4 B7 1.8T BFB
Dziękuję wam za opinie temat do zamknięcia
-
Analiza logów Audi A4 B7 1.8T BFB
Witam proszę o analizę logów A4 B7 1.8T BFB Poprzedni właściciel chyba wgrał gotowca Czy to napięcie sondy 1 jest ok ? A co z zapętleniem wtrysków.? Czy dobrze mi się wydaje że jest za ubogo i wtryski nie wyrabiają Rzeczywiste ciśnienie doładowania równa się z zadanym w ecu dopiero od około 2800rpm VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.
-
Analiza logów Audi A4 B6 1.9 TDI AVB
Witam społeczność ? posiadam małysza w klekocie 1.9TDI 101km AVB prosiłbym o analizę logów i opisanie, pod uwage brałem wtryski bo są jakieś dziwne wartości na jałowym na postoju 1i4 cylinder równo 2i3 odbiega albo się mylę. Silnik pracuje równo zimy jak i gorący na postoju i podczas jazdy, zimny/ gorący odpala dosłownie na strzała tzn jeszcze nie nacisnę do końca spustu a już zapala xd Czasami podczas jazdy gdy lekko przyspieszam słyszę tak jak by cichy stukot wtrysków. Odpala tak jak pisałem ale bardzo trzepnie budą jak i przy gaszeniu silnika tez trzepnie mocno. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs. VCDS Logs Viewer - VAGLOGS VAGLOGS.COM VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.
-
Logi po zmianie głowicy i turbosprężarki w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Chcę tylko sprawdzic panewki korbowodowe i panewki pod mostkami od wału. Jeśli będą dobre lub zajechane bądź wał będzie uszkodzony to tylko skręcić na chwlie by wjechać autem na przyczepkę i zawiesz auto do Polski do garażu. Później wyciaganc silnik bo itak i tak będę wkładał 2 silnik a ten już sobie rozbiorę na części i wyślę do sprawdzenia blok i wał. Robię porządnie tak jak trzeba zgodnie ze sztuką inne auta w pracy robię i jest wszystko ok od lipca do teraz złożyłem 7 aut też vagi tzn silniki i było ok tylko te moje jest jakieś przeklęte od momentu zmiany glwoicy rozne dziwne rzeczy sie dzieją.. ręce mi już opadają
-
Logi po zmianie głowicy i turbosprężarki w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Wiadomo że przy czymś takim najlepiej wymienić śruby na nowe ale jeśli mam panewki w uj.. zatarte lub i nawet wał to nie będę nowy śrub wkładał bo wtedy silnik musi iść do rozbuirki i sprawdzenie/mierzenia. Przez WOJTAS GŁOWICE mam zbyt dużo wydatków i nie chcę wiecje ładować na darmo pieniędzy w silnik. Dlatego chcę ściągać miskę sprawdzic czy to panewki czy wał jest cały na czopach jeśli jest wszystko ok to wtedy nowe panewki śruby itp jeśli nie to glowica w górę wyjmuje korby sprawdzam stworznien tłokowe i robię dół silnika rozumiesz o co chodzi?? Od lipca robię swoje auto i nie mogę zrobić 3cia głowica 3 upg 3x śruby do głowicy, wszystkie nowe uszczelki śrubki nakrętki podzespoły praca czas itp. Miedziandy kolor opiłkow i (płatków 1cm na 0.5cm ) to będzie panewka i stworzenie czy coś jeszcze innego ??
-
Logi po zmianie głowicy i turbosprężarki w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Miszka była zrzucona jak nie było ciśnienia oleju tzn założyłem głowice I włączyłem motor pracował sobie może z godzinę i ciśnienie było po czym im bardziej się olej zagrzewal to ciś... spadało więc podłączyłem manometr sprawdziłem ciś.. i na jałowym było 0.2 a jak olej miał 95° to 0.0bar. Więc zrzuciłem miche a na 2 dżin załatwiłem pompę- pompa nic nie pomogła a nawet słabiej było jak przed ściągnięciem 1 głowicy więc zostawiłem auto w garażu tak jak stało i załatwiłem używkę podstawę filtra bo u mnie byl przycięty zaworek i czyszczenie nic nie pomogło nawet w sumie ciemny nie był tylko metaliczny tylko ze się klinował. Założyłem tą 2 podstawę i wszystko w w normie cisnie na jałowym po rozgrzaniu 1.45bar po czym przejechałem się i wymieniłem olej z filtrem po czym się znów przejechałem wszystko było ok juz się konewka nie świeciła na fisie i cisnienie było. Wiec za jakieś parę dni po około 249km zrobiłem płukanke i od tego momentu jest terkotanie raz jak tylko dodaje powoli gaz a jak szybko to nie a raz na jałowym a gdy dodaję gaz to jest cisza tak zmiennie bardzo. Jak ściągałem miskę to sprawdzałem dłonią korby to luz był tylko osiowy a Góra dół nie było, sprawdzałem też przez otwór od świec czy stuka jak skręciłem trochę wał by tłoki 1 i 4 i 2 z 3 były w górze ale schodziły i wtedy stuklem w denko tłoka to też nie było stuku czyli luzu. Jutro albo po jutrze zrzucę jeszcze raz michę i odkręcę korby pojedyńczo i mostli wału. Będę mógł zastosować stare śruby na okres odpalenia auta by posłuchać jak chodzi a później w razie w nówki??
-
Logi po zmianie głowicy i turbosprężarki w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Fai napinacz Pompa pierburg Kupuje ma miejscu w de Co do doładowania turbiny to źle podłączyłem n75. Zakupiłem 2 nowy napinacz podmieniłem i teraz na wolnych klepie, po czym wymieniłem olej z filtrem i dużo opliłkow miałem od srebnych które magnes nie przyciąga do miedzianych płatów tzn kolor jak miedz , których też magnes nie przyciąga. Podejrzewam że jakiś syf zabił mi kanalik olejowy który dochodzi do napinacza i przez to stuka. Co dziwnie miedziane płatki czy opiłki mogą być chyba tylko od panewek jeśli się mylę to popraw mnie lub napisz co innego może być. Dziwi mnie jedno że nigdy nie miałem żadnych oplikow w oleju nic nie szukało do momentu założenia 3 głowicy tzn po pracy podjechałem pod dom wszytko było tip top a 3 4 msc wcześniej zmieniałem olej I zrobiłem na nim około 9 tys km. Zrzuciłem głowice 2 glowica wjechała probóba odpalenia i nic nie odpaliło doszedłem dlaczego to był zerwany klin na kole wałka EX, na tej głowicy silnik pracował około 2 godz po czym Sue kanałem 10 15 km sciaglem pokrywę a zmieniłem na nowoe koło po pod panewkami wałków 1 2 cylinder wydarte Alu wiec następna nowa glowica i od momentu tej nowej głowicy która jest do teraz na aucie to był problem z ciś oleju więc zmieniłem pompę- po na wolnych po rozgrzaniu 0bar oleju dopiero jak dotklem gazu to cisnienie było więc sprawdziłem zaworek w podstawie i był przycięty więc wymieniłem na uzywke i ciśnienie oleju powróciło 1.45 na wolnych po zagrzaniu oleju do temp roboczej 2krpm 3.5bar 3.5krpk 4.5bar ale c**jstwo stuka i ewidentnie do napinacza nie dochodzi ciśnienie oleju lub jest jego nie wystarczająco. Jak myślisz może to być panewka na wale ?? Czy coś innego ?
-
Logi po zmianie głowicy i turbosprężarki w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Dzięki za n249, napinacz nowy 250km zrobil i ma około 2 tyg nowy znaczy że seklpu nie używka. Wczoraj podmieniłem na 2 nowy napinacz i teraz klepie na wolnych obrotach dosyć mocno a gdy przygazuje to ucicha xd podejrzewam kann olejowy ze jest jest gdzieś przytakny. Nowa pompa oleju i smok jest od 250km wraz z używaną podstawą filtra oleju ponieważ zacinał mi się zaworek nadciśnienia po tej robicie zmierzyłem ciśnienie oleju i było idealnie no i zrobiłem plukanke to miałem brokat a nie olej z opiłkamixd
-
Logi po zmianie głowicy i turbosprężarki w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Na początku po złożeniu głowicy turbo itp nie było nic dopiero wczoraj pokazały się 2 błędy, 1 od boostu 2 od nastawnika jak robiłem plukanke i przy przygazowniu powoli na 2000rpm zaczęło szukać z okolic napinacza łańcuha a przed płukanką nie się nie działo robiłem najpierw 5km później 15 50 100itp aż zrobiłem 249km zrobiłem plukanke i wyszły te 2 błędy i szukanie z okolic napinacza xd
-
Logi po zmianie głowicy i turbosprężarki w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Log byl podpięty z tym n75 tylko do końca nie wiem czy dobrze podpielem króćce tzn w odpowiednie miejsca
-
Logi po zmianie głowicy i turbosprężarki w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Ok dziękuję, a to normale ze po zmianie głowicy na nową jest dużo opiłkow w oleju ??
-
Logi po zmianie głowicy i turbosprężarki w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Cześć społeczność, zmieniłem u siebie głowice i turbinę. Teraz będę musiał jechać na hamownie i na nowo napisać program, zrobiłem logi dynamiczne ciśnienia doładowania ze względu że mam trasę około 600km z de do Polski. Powiedzcie mi czy tak mogę jechać te 600km bo ktoś kiedyś mi pisał że jak turbo będzie przeładowywać to żebym odpiął kostkę od zaworka n75. Z tego co widzę po logach to nie przeładowuje ale chcę być pewny waszych opini, turbo to K03S Hybryda. Wcześniej na hamowni wyszło 224km i 386nm ale była inna turbawka chyba nawet lepsza nwm. Jakie jeszcze logi mogę zrobić ? Pozdrawiam ? https://vaglogs.com/log/115-118-Zatrzymany-ae87133f-6dbc-4d0c-ab73-ad7da3f0da82
-
Brak ciśnienia oleju na biegu jałowym w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Ori była AVJ teraz jest BFB
-
Brak ciśnienia oleju na biegu jałowym w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Panowie potrzebuje pomocy B6 1.8T AVJ przed ściągnięciem głowicy ciśnienie oleju ideolo po założeniu 1 nowej głowicy też ok tzn nie świecił się Aladyn po założeniu 2 głowicy po rozgrzaniu oleju świeci się Aladyn na fis-ie wkręciłem manometr i na jałowym biegu 0bar ciśnienia oleju 2000rp 2 bary 3500rpm 3.5bara. Po ściągnięciu miski smok był czysty miał może 5 dziurek w sitku przytkanych, miska czysta srebna nie była brązowa czy czarna. Zmieniłem pompę oleju na nową wraz z smokiem i na biegu jałowym 0 bar 2500rpm 2.5bara 3500rpm 4 -4.5 bara i dalej świeci Aladyn jak tylko lekko przygazuje do 1500rpm. Co to może być? Co sprawdzić??