Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Damian2401

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Damian2401

  1. Temat do zamknięcia, auto stało 2 doby po czym zmierzylen ciśnienie oleju było książkowe jak producent pisze. Winny okazał się sam napinacz z łańcuchem. Łańcuch się minimalnie rozciągnął a napiancz nie trzymał. Po zamontowaniu nowego napinacza i łańcucha problemu nie ma juz od 400km
  2. wiązka sprawdzona jest ok ciśnienie oleju ok jutro zmieniam napinacz z łańcuchem.
  3. Dziękuje za rady, chyba najpierw zmierzę sobie ciśnienie oleju a później jak bedzie ok to zmienie napinacz mam 2 nówki ori. Przewody sprawdziłem od wtyczki pin 2 do sterownika wtyczki pin 115 bylo ok Ale nie wiem do kąd idzie pin nr 1 z wtyczki od napinacza chyba jakaś masa. Dodam że przy porannym rozruchu nawet jak bylo -12° przez 4 dni jak byl juz błąd to nie łańcuch nie terkotał. Dlatego mnie to dziwi, łancuh wgl nie terkocze nie obija o obudowę.
  4. A jak to wpłynie na moc i moment obrotowy ?? Auto ma stage 2
  5. Witam pacjent małysz 1.8T bfb stage2 od jakiegoś czasu miałem zapisany błąd w ECU 17939 przestawienie wałka rozrządu P1531 -004- przerwa sporadyczny kontrolka chcecka się nir świeciła ale od 2 tyg po każdym skasowaniu po paru km znów sie zapala bądź przy następnym odpalaniu auta. Wcześniej też był jakiś błąd od n205 więc go sprawdziłem oporność była w porządku w grupie 090 lub 093 było 0.0kw no ia czasami było on a czasami off Podmieniłem n205 miałem 2 używki ori dalej ten sam błąd podmieniłem na prawie nowy n205 miał może 300km przejechane dalej błąd ale po czasie ten błąd od n205 zniknął i pojawił sie ten u góry. Sprawdzałem napięcie na wtyczce na zapłonie 7.25V później miedzy pinem + a klemą ujemną od aku 12.3v Sprawdziłem ciągłość przewodu Zmierzyłem oporność miedzy pinem 115 a n205 pin2 i multimetr pipczy i ma 0.3 ohm. Nie wiem dokąd prowadzi pin 1 z wtyczki n205 by go sprawdzić. Potrzbuje pomocy co dalej sprawdzić ?? Może jakieś inne logi ??
  6. Witam pacjent małysz 1.8T bfb stage2 od jakiegoś czasu mialem zapisany błąd w ECU 17939 przestawienie wałka rozrządu P1531 -004- przerwa sporadyczny kontrolka chcecka się nir świeciła ale od 2 tyg po każdym skasowaniu po paru km znów sie zapla bądż przy następnym odpalnaiu auta. Wcześniej też był jakiś błąd od n205 więc go sprawdzilem opornos była wporządku w grupie 090 lub 093 było 0.0kw no ia czadami bylo on a czadami off Podmienilem n205 maiłem 2 używki ori dalej ten sam błąd podmieniłem na prawie nowy n205 miał może 300km przejechane dalej błąd ale po czasie ten błąd od n205 zniknął i pojawił sie ten u góry. Sprawdzilem napięcie na wtyczne na zapłonie 7.25V pożniej miedzy pinem + a klemą ujemną od aku 12.3v Sprawdziałem ciągłośc przewodu Zmierzylem opornośc miedzy pinem 115 a n205 pin2 i multimetr pipczy i ma 0.3 ohm. Nie wiem dokąd prowadzi pin 1 z wtyczki n205 by go sprawdzić. Potrzbuje pomocy co dalej sprawdzić ?? Może jakies inne logi ??
  7. Hej wszystkim ogólnie miałem taki problem że auto traciło moc wiec sprawdziłem błedy: jakies błedy odonośnie n205 cewka napinacza rozrządu więc podmienilem ns ori użuwke pożniej ori 10 000tkm i ori 300km i dalej bład odnosnie przestawienie wałks rozrządu wlot 004, przerwa. Sprawdzilem 4 cewkę każda z nich miała od 13 do 16.5 ohm na zimnym jaki gorącym silniki. Pożniej sprawdzilem napięcie ja wtyczne oby 2 piny do wtyczki 7.25v później 1 pin+ na wtyczke a 2 pin na -klemy akku 12.3v więc sprawdziłem wiązek od wtyczki 10 15 cm do peszla tego grubego kable ok nie były twarde ani zagięte piny we wtyczce czyste i tez ok wiec odpielm akku po czym wypielm 2 wtyczki od ECU i sprawidzilem ciagłośc kabla od chyba 2 pinu na wtycze do 115 pinu na wtyczne do ecu tez bylo ok 0.3 ohm więc sprawdzilem kase nie wiem czy to odpowiednia masa jest od tego n205 na rozrusniki odkrecilem nic nie widziałem wszystko ok styk jak i kabel i peszel zakrecilem i zakrecilem akku chciałem odpalić auto i nie odpaliło dodam że otsorzylem ecu by zobaczyć czy tam nie ma zimnych lutow czy cos innego ale nic nie widziałem więc wziśłem contact spray popsikalembtroche ecu z 1 i 2 storony. Auto nie odpalało wiec sprawdziłem czy wsio podłączylem i że nic nie znalałem odkrecilem znoę ecu i jego obudowe przejechałem szczotką nylonową i nagle auto odpaliło od strzała ale po około 30sekundach fałowały obroty między 1300rpm a 2000rpm po około 2/3 min tutbo było czerwone 1 dziesiąta tylko byla czerowna i od tamtej pory obroty fslują miedzy 1200 a 2000rpm czy cos źle zrobilem czy jak ? Bo nie wiem juz o co chodzi. Dodam że jak już auto odpaliło to byly tylko 2 błedy odnośnie przepustnicy J-coś i cos jeszcze jakis nastawnik czy coś. Wcześniej błedów z przepustnicś nie mialem i byls czysta + nowa uszczelka i adaptacja zrobiona. PROSZĘ O POMOCA4 B6 2004 BFB CHIPS 214KM 340NM
  8. Cześć dziś zrobiłem test szczelności dymiarką i delikatnie ucieka dym z obudowy ezektora i lejka/rurki bagnetu ale z tego miejsca to idzie w opór. Po otwarciu korka wlewu oleju też wydostaje się dym, czy jest się czym przejmować ? dodam że auto ma stage 2 Czy jest jakaś alternatywa dla ezektora ? jakiś alu czy coś lepszego jak zamiennik lub ori używka ? każdy pisze by nie kupować zamienników lepiej ori lub używkę ori a mi używki ori robią się nieszczelnie po 2 3 msc xd Czy przez taką nieszczelność może być mieszanka bogata i adaptacje paliwowe długo terminowe mogą spadać na -20% ?
  9. One mają rożne odstępy od 0.65 do 1.1 Więc na jaki mam ustawic ??
  10. Tak kupywalem ori dv w Audi Hej jak myślisz jakie świeczki wsadzić do tego motoru pfr6q cxy pfr7q ?? I jaki odstęp powinnien byc między elektordami ? Auto jeździ tylko na bp nie ma lpg
  11. Ok dziękuję ✌🏻 https://log.tunezilla.com/s/0ltVr7if https://log.tunezilla.com/s/HeuLCeMP https://log.tunezilla.com/s/RVWYqw1z
  12. Zmieniłem nazwę w kompie i nic to nie dało bo dalej nakładają się inne logi dodatkowo. Czy może chodzi o to że przed zapisem mam zmienic nazwe z ,,Log 115-118-xxx-xxx-.csv np na coś innego ?
  13. Poprzedni właściciel zamontował a ja chcę go wymienić na dv Zrobiłem logi tak jak kolega wyżej pisał, ale na jeden log ktory wybieram, wchodzą 4 inne i mój 5ty. Dlaczego tak sie dzieje?? Jak kupiłem samochód maf na logach mial 186g/s a teraz ma 155g/s xdd Turbo idzie równo od około 2000rpm do końca roznica jest moze o 0.020
  14. 11L wyszło na autostradzie gdzie biegów nie zmieniałem i jechałem caly czas średnio 170kmh Teraz po zmianie przeplywki wtryskow na te same tylko z 2 auta , inne świderki i cewki dalej mam duże spalanie. Nie deptak nie wyprzedzam jak mam zbiornik do pełna czyli 4/4 to jak zejdzie do 3/4 to mam 125km dopiero zrobione 2/4 zbiornika 253km Żadna a4 b5 b6 czy b7 po modzie mi tyle nie paliła co ten potwór xd Zrobię, może być to spowodowane blow offem ?? Jest z aluminium i z tego co słyszałem lubią sie zacinać czy coś takiego, może przez niego coś się dzieje? Lub jest zbyt bogata mieszanka ? Dziś zrobię logi na blow offie a jutro załoze nowy z ASO dv
  15. Dziś zrobiłem 44km do pracy normalna jazda w mieście 50kmh i na DK 100kmh
  16. Jutro zatankuje do pełna i sprawdze ile teraz bedzie palić, bo 10L napewno nie wychodzi w trybie miesznym czy miejskim. Tamtą robiłem miedzy 390km a 410km na połowie zbiornika a 780km caly zbiornik xdd A w tej caly zbiornik to 480km czyli to nie jest normalnie i nie wychodzi 10 na 100. Pod koniec tyg sie odezwę i napisze jak wyszło
  17. Cześć wszystkim, potrzebuje pomocy auto które kupiłem dużo spala🔥. Miało już chipsa💻 zrobionego było na seryjnym coolerze + turbo k04 (nie wiem dokładnie jakie) + wtryski BOSCH 0 280 155 868, świece ngk od rs4 cewki berus zse 043 chyba lub 046, Po kupnie auta po jakiś 5msc założyłem frontalny duży cooler. Pojechałem do Tunera w Polsce gdzie już mi jedno auto robił (chipa) Pacjent a4 b6 2004 1.8T BFB 163km 265tkm Cały zbiornik paliwa mam na około 460km-510km przy normalnej jeździe bez gazowania butowania itp zwykła jazda, do pracy mam 44km w 1 stronę gdzie jadę drogami krajowymi średnio 80kmh- 100km/h i czasami wyprzedzę 2 auta Jak jechałem do Polski z prędkością 160kmh-190kmh zatankowałem auto do pełna 2 dorosłe osoby 2 dzieci i bagażnik w 60% pełny, 325km zrobiłęm i na stacji zatankowałem do pełna 2 raz to weszło 32Litry, jeżdżę na benzynie 98 Dodam że mam drugą a4 b6 ale AVJ 150km te same podzespoły tylko że tam turbo było k03S Hybryda gdzie wynik po strojeniu wyszło 224km i 389nm a w BFB wyszło 211km i 336nm Co robić co sprawdzić ?? dziś podmieniłem MAF z AVJ i różnica jest w grupie 032 że w adaptation partial było -12.5% ateraz jest -8.6% LOGI PRZED ZMIANĄ PRZEPŁYWKI: https://log.tunezilla.com/s/u6rYrkZz https://log.tunezilla.com/s/rGhJTiJo https://log.tunezilla.com/s/CepmAzU7 https://log.tunezilla.com/s/VXagSpJT https://log.tunezilla.com/s/4uzpXfED https://log.tunezilla.com/s/v1BXj1HX LOGI PO ZMIANIE PRZEPŁYWKI Z AUTA KTÓRE WIĘCEJ WYDMUCHAŁO: https://log.tunezilla.com/s/d9M6sKa7 https://log.tunezilla.com/s/x3hAICob https://log.tunezilla.com/s/pWVTvjmb https://log.tunezilla.com/s/pWVTvjmb https://log.tunezilla.com/s/N3SbC7Iu
  18. Witam od momentu kupna auta a4 b6 1.8t bfb jest problem z dużym spalaniem tzn przy normalnej jeździe miasto 60kmh poza miastem 100 110 kmh bez wyprzedzania i wciskania gazu do spodu auto spala 15,5L na 125km w B6 1.8t AVJ spalanie było około 9L na 100 dodam ze w jednym jak i drugim aucie jest chip i tuning mechaniczny tzn te same wtryski 380ccm ten sam cooler w 1 i 2 tylko inne turbiny avj ma hybryde k03 a bfb ma k04 oby 2 auta były u tego samego tunera. Co sprawdzic pod maską i jakie logi porobic do analizy ?? Pozdrawiam
  19. Witam tak jak w temacie, gdy cofnę po czym wbijam 1 bieg i ruszam lub na odwrót czasami przy mocniejszym zatrzymaniu sie to jest jeden stuknięcie więc zacząłem sprawdzać, co zauważyłem że flansza czy kielich nwm jak to się dokładnie nazywa ma luz góra dół lewo prawo. To nie jest przegub wewnętrzny bo jest nowy ORI. Pytanie następujące czy to jest łożysko na tej flanszy/kielichu czy na dyfeze ?? Da radę to zrobic samemu przed garażem?? FWD Skrzynia: GGG 5biegowa Prawa strona Na zdj nr 15 ma luz, zdj przykładowe z neta, wiem ze to lewa strona skrzyni
  20. Witam dziś wyciągnąłem seryjnym cooler i zastąpiłem go frontalnym coolerem wraz z nowym orurowaniem (używanym) z 2 auta. Problem mam w tym ze po złożeniu wszystkiego i odpaleniu przy dodawaniu gazu czyli gaz odpuszenie i gaz to tak jak by strzelało z tłumików nie ogniem ale same dźwięku strzału. 2.Probelm z tym że zastąpiłem seryjnego tip-a tym od fmic-a i ten z fmica nie posiada wejścia na kolanko z wężykiem do rurki (Zaznaczonej na zdj) która prowadzi od boku głowicy - za glowicą do Ezektora. Więc podłączyłem do tej rurki wężyk ktory doprowadziłem do szlaufa miedzy turbiną a coolerem na taki nypel. Nie wiem czy tak jest dobrze czy źle ? Może być to powód tych wystrzałów?? Czy może dlatego bo jest teraz większy cooler i być moze ciutkie większe szlaufy i rury od turbiny do przepustnicy ? Dodam że kupiłem te auto już z chipem zrobionym przez poprzedniego właściciela, turbina była też inna K04 cyba 022 lub 023 nwm. Może narazie ściągnąć tipa z fmic i dać seryjny ? ten szlauf z rurką jest miedzy turbo a cooler i tam podłączyłemten wężyk do rurki na zdj wyżej. Seryjny tip z wejściem Fmic Tip bez wejścia
  21. Witam zakupione auto ma turbine k04 i ma 1 wężyk ktory wychodzi z muszli do środkowego nypla od n75, teraz chcę założyć z mojego 2 1.8T avj orurowanie + duzy cooler ale na tym orurowaniu mam inaczej ten wężyk też wchodzi w n75 w środkowy nypel ale 2 koniec wężyka wchodzi do 2 rury pod turbiną przed dv i nie wiem jak mam to tera, zrobic. Nie wiem czy wszystko dobrze opislame i czy te zdj wystarczą w razie W opiszę bardziej w odpowiedzi.
  22. Całe webasto, masz na myśli komorę spalania ??

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.