Treść opublikowana przez Damian2401
-
Rozkodowanie RNS-E w Audi A4 B6
Tak jak będę w domu to napisze
-
Większe wtryskiwacze 430cmm zielone do A4 B6 1.8T AVJ?
Witam myślałem nad zmianą wtrysków na zielone 430ccm ale znalazłem parę postów na necie żeby ich unikać co z nimi nie tak jest ?? Teraz moc jest 214km I 379nm Planowana moc - od 230 do 270km Jeden tuner napisał mi że moje 0 280 155 868 będą za małe
-
Silnik nie odpala po wymiane rozrządu w A4 B6 1.8T
Powodem był uszkodzony akumulator, podłączyłem go do ładownian po 1.5 dnia dalej ładował więc sprawdziłem cele 4 cele uszkodzone. Włożyłem inny akumulator i wszystko gra, temat do zamknięcia
-
Silnik nie odpala po wymiane rozrządu w A4 B6 1.8T
Błędów nie mam, przepustnica działa i reaguje na pedal gazu wtyczka wiązka ok
-
Silnik nie odpala po wymiane rozrządu w A4 B6 1.8T
Wał na znaku wałek na znaku koło zamachowe w okienku na znaku Wałki 16 ogniw i znak na znaku
-
Silnik nie odpala po wymiane rozrządu w A4 B6 1.8T
Witam po wymianie napędu rozrządów silnik nie odpala, kręci ale nie odpala z przepustnicy wydała ciśnienie i z rury wydechowego też. Gdy miałem listwę wtryskową na zewnątrz po kręceniu silnika wtryski nie tryskają paliwem. Co mogło pość nie tak ? Zanim odpaliłem auto na nowych zestawach auto szklanki były już wciśnięte pół dnia, po odkręceniu gniazd wtryskowych nie widać by zawory były pogięte, tłoki też nie mają odbić od zaworów i nic nie stukalo podczas odpalania. Pompa paliwa sprawna, ciśnienie na szynie jest na zapłonie 3.5 bara podczas kręcenia dochodzi do 4.5 bodajże, wtryski maja 12Ohm a na wtyczkach jeat po 3.5Volta akku było rozładowane i podpięty 2 aku na kable. Co sprawdzić??
-
Jaki silnik 1.8T do modów?
Raczej nie pałuje furmanki, dopóki olej się nie zagrzeje nie przekraczam 3tys rpm Dopiero jak olej ma temp roboczą to jak trzeba depnąć to depnę, od świteł do światel nie jeżdżę z wciśniętym gazem. Olej zmieniam od 3 do 6 tys km. Po normalnej jeździe odczekam 30 sekund zanim wyłączę a po deptaniu np z autostrady do 2 min maks, przed odstawieniu auta jadę około 80kmh by go schłodzić
-
Jaki silnik 1.8T do modów?
Czyli lepiej brać tego BFB co ma 13.5 bar
-
Jaki silnik 1.8T do modów?
Witam będę musiał zmienić silnik u siebie i nie wiem jaki mam wybrac avj bfb bex ? Z tego co słyszałem to ponoć BFB nie lubi modów czy coś takiego, mam 1 ofertę BFB 3500zl na cylindrach od 13,5 do 14 bar AVJ od 12,5 bar do 13bar Proszę o podpowiedź co lepiej wybrac mój cel mocy będzie +/- od 210km do 280km i od 350 do 380nm Ten silnik będzie tylko na okres pol roku jak będę swojego AVJ kuł itp
-
Silnik nie pali w A4 B6 1.8T po wymianie głowicy
Czujnik temp zasysanego powietrza niski sygnał sporadyczny
-
Silnik nie pali w A4 B6 1.8T po wymianie głowicy
Witam wczoraj założyłem głowice wszystko poskładałem sprawdziłem znaki na wałkach było ok, znaki na pasku rozrządu góra dół i w okienku na kole zamachowym też ok, podczas obracania wałem i sprawdzania czy znaki się pokrywają też było ok ogólnie 8 razy kręciłem wałem i wszystko pasowało. najpierw kręciłem silnikiem bez paliwa by nabiło olej około 7 8 razy obrutwalem przez rozrusznik poczym włożyłem bezpiecznik od pompy paliwa i odpalam.. ale nic. Od samego początku zero stuków silnik nie chce odpalić, po ściągnięciu rury z przepustnicy przy odpaleniu wydmuc**je powietrze z kolektora ssącego. O co kaman?
-
Dokręcaniu śrub głowicy i wygrzewanie upg w A4 B6 1.8T
Dzięki mam mam dostęp do elsy
-
Dokręcaniu śrub głowicy i wygrzewanie upg w A4 B6 1.8T
Witam dziś będę zakładał nową upg i głowice z nowymi śrubami a4 b6 1.8T Dlaczego na serwisówce moment dokrecienia śrub jest 40nm 90° 90° ? Victor rein upg 40nm 60 nm 90° 90° ? Teraz mam nową upg z elringa i ile czasu odzkeacz pomiędzy dokrecaniem śrub step by step ? Jak już dokręce to mogę od razu odpalać silnik czy trzeba jeszcze odczekać? Lub najpierw wyciągnąć bezpiecznik z pompy paliwa lub odpiąć wtryski i pokręcić silnikiem by nabiło się ciśnienie oleju ? Jak dlugo wygrzewać upg ?? Na co zwracać uwagę podczas jazdy próbnej i czego nie robić?? Z tego co wiem to ponoć musi się silnik olej zagraża do temp roboczej. A co z obrotami podczas jazdy ? Ile kilometrów muszę zrobić by później pojechać na hamownie i bezpiecznie zrobić chipsa ?? Bądźcie wyrozumiali, pozdrawiam i dziękuję
-
Czyszczenie bloku silnika, czy tak jest ok ?
Przed szlifowaniem Ciężko wchodziło 0.05 po szlifowaniu nie było już prześwitu i 0.05 nie wchodziło. Na 2 cylindrze Kod błędu miałem 16712 czujnik stuku 1 wysoki sygnał. Ale po parametrach/logach/oscyloskopie nic nie wychodziło odnośnie stuków. Auto normalnie jeździło przyspieszalo nie było wzrostu spalania itp. W 2012 roku były zmianę mechaniczne w aucie i od tamtej pory jeździło na 224km i 389nm do 2023.04 czyli po 11 latach był tylko błąd pomiarowy 1 , 2 km i 1 , 2 nm . W kwietniu 2023 zmniejszył moc na 214km i 368nm ze względu na sprzęgło i w tym roku w marcu zmieniłem sprzeglo i fura latała dalej bez problemu także trup to to nie jest. Na 2 cylindrze musial być kanal wodny pęknięty w głowicy bo woda przedostawała się na kanal wydechowy na pierwszy zawór i może przez to był ten błąd nie wiem. Zdj na dole będzie widać mokry zawor EX 3 od prawej Co zmierzyć na cylindrach bo nie rozumiem?
-
Czyszczenie bloku silnika, czy tak jest ok ?
Witam dziś sciągłem upg grubszy nagarek zeskrobalem skrobakiem do uszczelek i mierzyłem liniałem pod każdym kątem, wszędzie było równo oprócz ścianek między cylindrami tzn 2 cylinder ścianka od 1 i od 3 cylindra więc wziąłem papier 600 na sucho i planer przejechałem 20razy i jeszcze raz zmierzyłem dalej 0.05 wchodziło przejechałem następne 20 razy już było ok pod każdym kątem nie wchodziło 0.05 i linał się nie kolebał na boki więc przejechałem jeszcze raz 20 razy później znów 20 razy i dalej było prosto pod każdym kątem itp. Lecz lewa cześć bloku od połowy bloku w stronę turbo lekko czarna tak jak by papier nie zebrał a prawa strona srebna czy tak może zostać czy to do gołego szlifować?? No i co powiecie o tym bloku i upg po zdj ? Na 1 zdj zaznaczyłem na zielono gdzie była Górka a te czerwone kreski to te ścianki gdzie między 1 a 3 cylindrami gdzie kolebał się i wchodziło 0.05. Ogólnie od jakiegoś czasu pokazywało mi czujnik spalania stukowego wysoki sygnał, sprawdziłem vcds em na oscyloskopie i nie było spalania stukowego i też nic nie słyszałem, zmieniłem świeci i cewki na nowe też nie było spalania stukowego welde oscyloskopu, na cylindrach 10.5. 9.4. 9.5. 10.9 bar. A około 1.5 msc temu zauważyłem że w 2 kanale wydechowym na 1 zaworze jest płyn chłodniczy czyli musiała gdziesz pęknąć głowica miedzą kanałem wodnym a wydechowym.
-
Czy dobrze ustawiłem fazy rozrządu łańcucha w A4 B6 1.8T?
Nie wiem czy tak coś zobaczysz, ogólnie jest tak że lewa strona jest na znakach a prawa to wałek te wycięcie jest lekko poza 12 godz
-
Czy dobrze ustawiłem fazy rozrządu łańcucha w A4 B6 1.8T?
- Czy dobrze ustawiłem fazy rozrządu łańcucha w A4 B6 1.8T?
- Czy dobrze ustawiłem fazy rozrządu łańcucha w A4 B6 1.8T?
Witam mam nową głowice I montuje moje stare wałki i nowy zestaw napędu rozrządu, proszę mi powiedzieć czy tak jest ok ?? Strona ssąca jest na równo a wydechową przed godziną 12. Między znakami jest 16 ogniw- Kodowanie bluetooth z RNS-E w A4 B6
Nie mam- Kodowanie bluetooth z RNS-E w A4 B6
- Z jaką siłą NM dokręcić szpilki kolektora EX
Witam z jaką siłą dokręcić nowe szpilki kolektora wydechowego do głowicy, nie nakrętki tylko szpilki które wchodzą w głowice. No i jeszcze też same szpilki turbo-kat nie nakretki a szpilki które wchodzą w Turbo do łączenia nakrętkami z katem.- Kodowanie bluetooth z RNS-E w A4 B6
Zaraz pójdę sprawdzic- Nie mogę wyciaganc kolanka od rurke podciśnienia pod kolektor
Witam tam jak w temacie i na zdj, nie mogę wyciaganc tego plastikowego kolanaka co jest na opaskę, opaskę poluzowałem ale za chiny ludowe nie chce wyjść i teraz albo przetnę uchwyty od schlaucha i wyciągnę albo macie jakieś propozycje:)- Kolektor wydechowy 1.8T
Witam zdjąłem kolektor wydechowy bo mialem 2 szpilki zerwane, i 2 cylinder miał 70% do około kanału przebarwienia takie niebieskie itp więc postanowiłem go poszilowac teraz wchodzi max 0.30mm myślicie ze resztę zrobić uszczelka? Zdj przed i po - Czy dobrze ustawiłem fazy rozrządu łańcucha w A4 B6 1.8T?