Treść opublikowana przez wojtasB6avant
-
Krztuszenie sie na 2 biegu i kopcenie w Audi A4 B6 1.9 TDI
Cześć mam następujący problem w swoim gruzie 1.9tdi avf Problem polega na tym, że na zimnym silniku zazwyczaj pedal gazu na 2 biegu I w sumie chyba tylko na 2 biegu jest mułowaty, auto slabo ciągnie i tutaj najważniejsze przy wciśnięciu pedalu w opór na dwójce przy osiągnięciu rowno 50km/h auto zaczyna się krztusić, prędkość staje na 50km nie chce ruszyć i zaczyna zostawiać sroga chmurę szarego dymu za sobą, do tego ten smród jest wyczuwalny aż w kabinie. Po odpuszczeniu gazu w tym momencie i dodaniu go spowrotem fura zaczyna normalnie jechać. Na 3,4 5 i 6 biegu nie ma tego problemu no może oprócz tego, że auto nie przyspiesza tak fajnie jak wtedy, kiedy już się nagrzeje. Proszę o jakieś porady ewentualnie jakie logi wykonac? Zaczęło mnie to drażnić strasznie mimo że to auto na doloty do roboty to mimo wszystko jest to niekomfortowe Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
-
Wysoka wartość kąta synchronizacji w 1.9TDI PD BLS
ktos po wymianie rozrządu nie ustawił kąta synchronizacji
-
Maglownica servotronic A4 B6
Cieszę się dobry deal zrobilem
-
Kierownica nie wraca do pozycji 0
To dziwne bo ja od wymiany wahaczy z regum nie mialem takiego problemu na 2 maglownicach
-
Maglownica servotronic A4 B6
są różne numery magli... musisz szukać używek z servotronicem każdy z b6 b7 bedzie pasował, osobiście kupiłem u lokalnego handlarza czesciami magiel z a4b7 2.5tdi z servo i jestem zadowolony, chociaż 700zl za uzywke to sporo, ale po numerach sprawdzałem to tak chodzą na allegro/olx. Dorzucił mi jeszcze w cenie przekaźnik 640 z gniazdem i wtyczki z zaworu servo, reszte porzeźbiłem sobie sam i nie wyobrazam sobie teraz smigać bez servo
-
Regeneracja odbłyśników czy wymiana soczewek?
super dzięki za odp spróbuje regeneracji odbłysnika, zobaczymy czy coś z tego będzie
-
Regeneracja odbłyśników czy wymiana soczewek?
a posiada ktos jakies foty przed i po regeneracji odblysnika h7? Zastanawiam sie nad zakupem calej soczewki bihalogen lub bixenon od autogamma i nie moge znalezc nikogo kto cos od nich bral. Drugie pytanie, macie jakies sprawdzone miejsce, gdzie regeneruja odblysniki?
-
Regeneracja odbłyśników czy wymiana soczewek?
podpinam sie do pytania.
-
Brak świateł przeciwmgłowych w A4 B6
który przekaznik za nie odpowiada?
-
Kodowanie kierownicy a4b6
ogólnie poszukaj na fb na grupach audi ja hexa ogarnałem za 100zł z wysyłką juz
-
Kodowanie kierownicy a4b6
vcds chinski hex i ogarniesz sam nie ma filozofii wiekszej
-
Wymiana maglownicy, co mogło pójść nie tak?
dokladnie tak później zrobiłem, dzieki za komentarz. Pozdro!
-
Wymiana maglownicy, co mogło pójść nie tak?
Temat do zamkniecia, wystarczylo dorobić wiązke do servotronica dokupic przekaznik 640 i hula aż miło, pozdrawiam
-
Wymiana maglownicy, co mogło pójść nie tak?
Witam sznaownych forumowiczów ? Sprawa wygląda następująco: Mój stary magiel nadawał sie na złom, więc zakupiłem nowy (moje auto a4b6 1.9tdi avf). Zakupiłem magiel z b7 2.5 z servotronicem. Wymiana w sumie fajna i przyjemna, aczkolwiek tutaj pojawia się problem. Po wymianie i zalaniu nowego płynu zauważyłem, że po odpaleniu, pokreceniu kierownica lewo/prawo nie zaczęło ubywać w ogóle płynu w zbiorniczku (zalane ok 400ml). Pompa nie wyje, ale brak kompletnie wspomagania. Przejechałęm ok. 15km zero poprawy. Możliwe, że powalilem przewody tj. zamienilem je miejscami? Do jednego jest klucz 22 do drugiego 19. Czy może układ się po prostu zapowietrzyl? dodam ze po odpaleniu lekka piana jest w zbiorniczku. Nigdy wczesniej nie wymienialem magla, nie odpowietrzałem układu wspomagania, byłem pewny, że po prostu po spuszczeniu z przewodów starego płynu i zamontowaniu nowego magla wystarczy zalac nowy płyn i nic więcej, co poszło nie tak? Z góry dzieki za opdowiedzi, pozdrawiam?
-
1.9tdi avf turbo słabo ciągnie, słaba moc
Witam szanowna grupo. Problem polega na tym ze po całej nocy postoju autko miało problem z brakiem mocy (turbo nie ciągnęło w ogole) przez ok pierwszy 1-2km jazdy później wracało do normy. Od paru dni turbo się strasznie meczy, nie ciągnie jak powinno budzi się dopiero przy ok 2000obr ale dosyć słabo później mocniej ciągnie przy ok 2600-800obr, coś ewidentne jest nie tak. i tu moje pytanie : Czy na grupie jest jakiś spec, który powie mi jakie logi wykonać i mógłby mi je zinterpretować? Nie chce na ślepo wymieniać wszystkiego po kolei:-) z gory dziękuje za wszelaka pomoc, pozdro panowie ?
-
FMIC a4b6 1.9tdi AVF
z tego co sie orientuje to drugiego ic nie da sie upchac do b6
-
FMIC a4b6 1.9tdi AVF
- FMIC a4b6 1.9tdi AVF
Cześć mam pytanie odnosnie podnoszenia mocy w 1.9tdi avf -Czy seryjne graty dadza rade pod mape na 160km? - czy faktycznie FMIC na seryjnych gratach i mapie bedzie powodowal laga? tutaj bardziej sie rozchodzi o to ze autko puchnie w upaly i znacznie traci na mocy i to jest pierwsza modyfikacja, która chcialbym wykonać, tylko nie wiem czy jest sens? z góry dzięki za odpowiedzi, pozdro- błąd przepływomierza kod błędu 17552 brak mocy
szukaj na dolocie na wężach, ew sama przepływka- Momenty dokręcania śrub zawieszenia w A4 B6
ps do koncowek drazka i lacznika stabilizatora posiadam nowe, ktore były w zestawie, wahacze zamowiłęm na regum a tam nie dorzucają śrub do zestawu- Momenty dokręcania śrub zawieszenia w A4 B6
Panowie potrzebuje pomocy! mianowicie w motoryzacyjnym dobrali mi sruby do wahaczy lemforder nr 39112901, one kompletnie nie pasuja pod zawieche do a4b6 1.9tdi, na autodoc przy ofercie z tymi śrubami gdy wybieram swój samochód (a4b6 1.9tdi 2004 avf) wyskakuje info, że ten zestaw nie jest kompatybilny z moim samochodem, w motoryzacyjnym po sprawdzeniu vinu twierdzą, że jest... Posiadacie numery jakiś zestawów, które beda kompatybilne z tą zawiecha? tj wahacze dolne, górne, amor do dolnego wahacza... z góry dzięki za odp pozdro?- Momenty dokręcania śrub zawieszenia w A4 B6
Masz racje, zamówiłem z lemfa śruby do wahaczy zobaczymy co to będzie ?- Momenty dokręcania śrub zawieszenia w A4 B6
Dzieki kolego, z ciekawości co to za książka?- Momenty dokręcania śrub zawieszenia w A4 B6
Dzięki za opdowiedź! górny moge skręcić odkrecajac jeden i na jego miejsce przyrównać z drugim mniej wiecej wysokość i powinno być chyba ok?- Momenty dokręcania śrub zawieszenia w A4 B6
Witam szanowna grupo ✋ Czy ktoś posiada wiedze, lub wie gdzie takową nabyć na temat tego z jakim momentem powinny być dokręcone wahacze, końcówki drążków i łączniki stabilizatora w audi a4b6 1.9tdi avf Avant? Szukam, szukam i jedyne czego się dowiedziałem, żeby walić na chama ? a w tygodniu wymieniam zawieche i chciałbym to zrobić zgodnie ze sztuką z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie! - FMIC a4b6 1.9tdi AVF