Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja odbłyśników czy wymiana soczewek?


rafal3512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak zwykle w każdym samochodzie który posiadałem tak i teraz problemem są bardzo słabe światła. Trochę poczytałem o różnych przeróbkach soczewek itd. i już mi się wszystko pokręciło 😉 

Nie zależy mi na bi xenon czy bi LED chce po prostu dobre światła mijania i chyba chce zostać przy h7 gdyż kupiłem żarówki ledowe z nadzieją że będzie lepiej no i w sumie jest ale i tak nie do końca, jak nie ma czym odbijać światła to czego by tam nie wsadził to i tak dobrze nie będzie.

 

I teraz co lepiej zrobić nie za miliony oddać odbłyśniki do regeneracji (jeśli tak to gdzie? Jakieś sprawdzone miejsce?)

Czy włożyć inne soczewki dłubania w lampie się nie boje tylko czy da się kupić coś sensownego do powiedzmy 400zł?

 

Posiadam zwykle lampy soczewkowe pod h7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukać nowych OEM lamp. Lub używek w dobrym stanie.

Tylko oryginał. Prawdopodobnie Hella je produkowała jak w VW. 

 

Edytowane przez swIP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal3512 napisał(a):

I teraz co lepiej zrobić nie za miliony oddać odbłyśniki do regeneracji (jeśli tak to gdzie? Jakieś sprawdzone miejsce?)

WWW.FACEBOOK.COM

Multiglas, Warsaw, Poland. 530 likes · 4 were here. Oficjalny profil firmy Multiglas na Facebooku. Zapraszamy! www.multiglas.pl

oddaj tu na regeneracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o produktach autogamma?

Mają w ofercie Soczewki Bi-Xenon 3.0" Evox-R generacji 2.0 za 400zl lub

Soczewki 3.0 H7 D2S Hella 3R Bi-Xenon Bi-Halogen za 240zl

Pomijając montaż który pewnie łatwy by nie był to może to świecic lepiej niż orginalny zregenerowany odbłyśnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 14:44, rafal3512 napisał(a):

A co sądzicie o produktach autogamma?

Mają w ofercie Soczewki Bi-Xenon 3.0" Evox-R generacji 2.0 za 400zl lub

Soczewki 3.0 H7 D2S Hella 3R Bi-Xenon Bi-Halogen za 240zl

Pomijając montaż który pewnie łatwy by nie był to może to świecic lepiej niż orginalny zregenerowany odbłyśnik?

podpinam sie do pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam temat kiedyś przerabiałem przy innym samochodzie i sporo osób było zadowolonych z regeneracji . 

Teraz to gdybanie ale biorąc pod uwagę ekologie i księgowych te po regeneracji mogą być bardziej trwałe niż oryginał . 

Reasumując jeśli rozebranie lampy nie problem można próbować regeneracji . 

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić regenerację odbłyśników u Huberta Curgiela ,robiłem biksenona z a6 c6 także obyło się bez rozklejania lamp. Soczewki z halogenem bywają wypalone już w 5 letnich autach.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek odbłyśnik warto po tym czasie zregenerować bo może wygląda ok ale porównując do zregenerowanego, to będzie matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a posiada ktos jakies foty przed i po regeneracji odblysnika h7? Zastanawiam sie nad zakupem calej soczewki bihalogen lub bixenon od autogamma i nie moge znalezc nikogo kto cos od nich bral. Drugie pytanie, macie jakies sprawdzone miejsce, gdzie regeneruja odblysniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno zdjęcie. Lewa strona Evox R 2.0 żarnik Bosma. Prawa strona zregenerowany odbłyśnik jakieś dwa lata temu + jakiś stary żarnik Osram. Auto to Passat b5 fl bi xenon

IMG_20230824_192831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś regenerowalem odbłyśniki w B5 i była przepaść, naprawdę. Nie zastanawiaj się tylko rozbieraj i oddawaj do regeneracji, polecaną firmę masz wyżej w poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem odbłyśniki w fabii 2,można powiedzieć że nie miała świateł, wysyłałem do autogamma Kraków,różnica kolosalna,wysyłałem same odbłyśniki ,koszt 100zł szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...