Treść opublikowana przez Daniel1253
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Poproszę o rozkodowanie VIN: WAUZZZF43GN000418 Głównie mi chodzi o to jaki akumulator był montowany fabrycznie:-)
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
To może być dobry pomysł choć nie wiem czy to jednak nie będzie przerost formy nad treścią z uwagi, że szukam czegoś budżetowego.
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Czytam czytam, ale się nie włączam bo zakres mojej wiedzy jest zbyt mały abym mógł dodać coś od siebie. Poza tym trochę oddalamy się od tematu bo potrzebuję prostego, niskobudżetowego rozwiązania a już po wstępnym zasiegnieciu informacji nie będą to małe koszty licząc choćby samą robociznę. Sam niestety nie jestem w stanie wykonać żadnych modyfikacji.
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Czyli absolutny priorytet to wytlumienie drzwi. Dlatego postanowiłem zapytać na forum czy przy okazji rozbierania drzwi nie wymienić głośników na coś lepszego. Okazuje się, że nie? Jeśli chodzi o ten centralny i niskotonowy to tak jak mówiłem mam podstawową wersję nagłośnienia fabrycznego i pewnie trzeba ciągnąć całe okablowanie.
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
A co to za głośniki?
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Mogę prosić o link do zestawu który zaproponowałeś? Ja chyba źle sprawdziłem bo myślałem, że zaproponowałeś jedynie głośniki niskotonowe. Co do zestawu Audio System absolutnie się na niego nie upieram, wręcz przeciwnie. Taki zestaw został mi zaproponowany do montażu, ja w życiu nie słyszałam nawet o istnieniu firmy Audio System? Jednak marketing swoje zrobił...
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Na stronach sklepów z tymi głośnikami jest informacja, że mają 94db, są 3 Ohm-owe więc powinny lepiej zagrać pod radiem (bez wzmacniacza). Te które zaproponowałeś są 4 Ohm-owe więc nie wiem jak sobie poradzą podłączone jedynie pod radio. No i to są jedynie głośniki niskotonowe. Możesz zaproponować zestaw?
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
X-ION-SERIES - AUDIO SYSTEM GERMANY EN.AUDIO-SYSTEM.DE X 200 EM EVO 2 Ja się wcale nie upieram na akurat ten zestaw. Dlatego poprosiłem o doradzenie czegoś optymalnego aby skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych użytkowników forum. Jeśli masz propozycję czegoś lepszego w podobnych pieniądzach to poproszę.
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Podobno po to mają 3 Ohm-y i wysoką skuteczność aby grać pod samym radiem.
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
A możecie ocenić ten zestaw głośników Audio System X200EM EVO2 czy jest warty uwagi czy może w tej cenie można kupić coś lepszego?
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Dzwonilem do kilku firm zajmujących się montażem sprzętu car audio i wszyscy proponują odłączenie centralnego jeśli jest bo zaburza scenę ?
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Dlatego chciałbym iść po najniższej linii oporu, wygłuszyć przód i wymienić zestaw głośników na przodzie tylko nie wiem na jaki z tych w okolicy 1000 zł. Subwoofer bym sobie odpuścił, nie chcę pchać się w aż takie modyfikacje.
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Nie
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Nadal bym się upierał, że nie mam u siebie głośnika centralnego. Czyli jeśli chodzi o głośniki w drzwiach nie ma sensu ich ruszać?
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Obecnie przede wszystkim brakuje wysokich tonów, mam je ustawione na maksa. Poza tym przy większej głośności grają boczki drzwi więc myślę, że wygłuszenie jest niezbędne. Nie jestem audiofilem, ma grać po prostu rozrywkowo, więc średnie tony nie są priorytetem. ? No i fajnie jeśli bas byłby miękki. Czyli wszystko na odwrót w stosunku do tego jak powinien grać porządny sprzęt ?
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Na pewno będę chciał wygłuszyć przednie drzwi, i teraz zastanawiam się czy na tym nie poprzestać jeśli nie ma co oczekiwać cudu po wymianie przednich głośników.
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Czyli można przyjąć, że radio fabryczne jest gorszej jakości niż fabryczne głośniki?
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Wydaje mi się, że jest to wersja bez subwoofer-a, muszę się temu przyjrzeć. W procesor dźwięku nie chce się pchać, aż tak wymagający nie jestem. Chciałbym to zrobić w miarę minimalnym kosztem stąd pomysł jedynie wygłuszenia drzwi przednich i wymiany zestawu głośników na przodzie. Tylko nie wiem co wybrać...
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Dzięki za polecenie sprzętu tylko to już są duże koszty jak dla mnie a ja chciałbym zrobić jedynie wygłuszenie drzwi przednich plus wymiana zestawu głośników na przodzie. Poza tym mój egzemplarz z tego co się orientuję nie ma nawet centralnego głośnika a na subwoofer jestem już chyba za stary:-)
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Z racji, że ostatni post jest ze stycznia 2023 roku chciałbym zapytać czy w międzyczasie ktoś wymieniała głośniki w drzwiach przednich i jeśli tak to na jakie. Z racji, że posiadam fabryczną wersję nagłośnienia w wersji podstawowej - bez żadnego oznaczenia, dźwięk jest jak dla mnie delikatnie mówiąc niezadawalający. Zacząłem się rozglądać za nowym zestawem na przód i zaproponowany mi został jakże popularny w ostatnim czasie AUDIO SYSTEM X200EM EVO2. Jednak zdążyłem zauważyć czytając internet, że ma on tyle samo zwolenników co przeciwników i teraz zastanawiam się czy popularność tych głośników nie jest jedynie następstwem sprawnie działającego marketingu na naszym krajowym rynku. Może ktoś mógłby doradzić inny, lepszy zestaw w podobnym przedziale cenowym który warto zamontować po uprzednim wygłuszeniu drzwi.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich. Od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B9 i mam nadzieję na dalszą bezproblemową eksploatację?