Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mat1990

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mat1990

  1. A główny termostat jaki polecasz ?
  2. U siebie mam z tyłu tarcze Zimmermann Coat Z 100.3358.20 , klocki Textar TEX2460602 . Kupowałem w sklepie topbrakes.pl . Polecam ich wyszukiwarkę części na stronie .
  3. Dziś przy minus 10 po 20km udało mi się dogrzać płyn i olej do 90 stopni ale przy całkowicie wyłączonej klimie . Proszę o odpowiedź czy w moim przypadku nadal problem powoduje pompka płynu EGR? Czemu tyle ciepła zjada ogrzewanie , czy to normalne ? EGR wymieniłem w zeszłym roku na nowy Valeo- jak oryginał ( w starym zacięła się klapa na amen) . Po tym zdjęty i wyczyszczony został DPF .
  4. Opinia po 1,5 roku jazdy (20 tys km ) . Zmiana z 314 na 356 , tył z 300 na 330 . Tarcze Zimmermann- gładkie , klocki Textar . Różnica olbrzymia , auto hamuje w końcu tak jak powinno . Tarcze jeszcze bez rantu , klocki powinny jeszcze wystarczyć na co najmniej 10 tys km . Styl jazdy spokojny , chociaż w miarę regularnie jeżdżę drogami ekspresowymi więc trochę hamowań z większych prędkości się zdarza . Klocki zaczynają lekko popiskiwać po kilku mocniejszych hamowaniach na autostradzie , w codziennym użytkowaniu jest cisza . Zestaw zamówiony u kolegi Gibons
  5. Sprawa załatwiona . Wgrana aktualizacja 8K0909144R; 0511 . Problem całkowicie znikł . Pomógł Morela Serwis w Łomiankach .
  6. Miałem założyć nowy temat ale widzę że nie tylko ja mam w tych mrozach taki problem Sprawa u mnie wygląda tak : Pacjent Audi A4 Allroad 2.0TDI 177km( po programie na 205km ) silnik CGLC , S-tronic 2014r , 240tys km przebiegu Podpiąłem interfejs do złącza OBD aby mieć cały czas parametry wyświetlone na telefonie . Auto stało dobę na mrozie w nocy było -19 . Dziś wieczorem jak go odpaliłem -15 . Po odpalaniu załączona na maxa klima . Przejechałem 35km , stała prędkość około 50-60km/h , skrzynia biegów jest po programie , obroty bliżej 2tys niż 1,5tys . Po 7 km temperatura płynu chłodzącego dobiła 50 stopni , po jakiś 10km temperatura oleju tak samo . I tu zaczynają się dziwne rzeczy , temperatura oleju powoli rośnie tak do 55-56 stopni , temp płynu chłodzącego cały czas 50 . Obniżam temperaturę w klimie z High na 22 i dmuchawa z 12 na 6 . Temp płynu idzie na 55 , oleju na 60 . Więcej nie chce . Decyduje się poświecić i wyłączam całkowicie klimę . Po kolejnych paru kilometrach temp płynu dochodzi do 67 stopni , oleju 70 . Być może parę stopni poszło by jeszcze do góry ale zaczynam już zgrzytać zębami więc ponownie uruchamiam klimę na średnią moc. Temperatury błyskawicznie opadają na 55 - płyn , 60 -olej . Przejechałem 35km -drogi lokalne cały czas właściwie teren zabudowany , bez zatrzymywania , średnia prędkość 50km/h , średnie obroty jakieś 1800 . Spalanie z tego odcinka komputer pokazał 7,7l/100 Powiedzcie , czy ten typ tak ma czy jednak coś jest popsute . Dodam że latem nie ma problemu z dogrzaniem silnika , przy czym trwa to moim zdaniem i tak dłużej niż w jakimkolwiek innym dieslu jakim jeździłem.
  7. Zgadza się . Ja zainstalowałem sam moduł , działa całkiem dobrze . Z minusów czasami sam się w trakcie jazdy przełącza na Androida oraz nie udało mi się tak sparować telefon aby w trakcie prowadzenia przez nawigację z Androida komendy głosowe były odtwarzane przez głośniki w samochodzie . Same rozmowy telefoniczne działają dobrze , aby do kogoś zadzwonić wystarczy przytrzymać przycisk na kierownicy albo wypowiedzieć komendę Hey Google .... . U mnie priorytetem było aby podłączyć lepszej jakości kamerę cofania , taki moduł od chińczyka okazał się najtańszą opcją.
  8. Odświeżam wątek . Mam ten sam problem co wspomniany wcześniej . Poratujcie gdzie mogę zrobić aktualizację softu układu kierowniczego . Wolałbym unikać ASO . Szukam w województwie mazowieckim lub warmińsko-mazurskim kogoś kto to ogarnie .
  9. Też tak sądzę , system MMI został stworzony w czasach kiedy logiczne było że łatwiej jest w trakcie jazdy operować przyciskami obok skrzyni biegów czy z kierownicy niż smyrać coś na ekranie dotykowym . Jeszcze jedno ,jakiego masz Androida na telefonie i czy wszystko działa bezprzewodowo ? Z filmików na youtube zauważyłem że w zestawie jest jeszcze kabel usb do wyprowadzenia z modułu aby móc podłączyć telefon .
  10. Właśnie zastanawiam się nad kupnem takiego . Ewentualnie za 1200 zł można kupić całą nową stację multimedialną , która będzie obsługiwana dotykowo . https://pl.aliexpress.com/item/1005008605311894.html?pdp_npi=4%40dis!PLN!1 193%2C72 zł!965%2C59 zł!!!309.47!250.33!%40211b819117449615593451121e7122!12000045921180972!sh!PL!0!X&spm=a2g0o.store_pc_allItems_or_groupList.new_all_items_2007523611280.1005008605311894&gatewayAdapt=glo2pol Wariant z samym modułem wydaje mi się bezpieczniejszy . Nie wiem tylko czy mając telefon z Androidem 15 będę mógł się łączyć bezprzewodowo na tym module . Chce też podłączyć lepszą szerokokątną kamerę .
  11. Mógłbyś podesłać jakiś link .
  12. Hej może ktoś sprawdzić czy w moim przypadku mam trzecią świecę z czujnikiem czy wszystkie takie same ? Kod silnika CGLC VIN: wauzzz8k5fa061464 Z góry dziękuje . Pozdrawiam Mateusz
  13. Hej Muszę wymienić dmuchawę bo zaczęła brzęczeć . Potrzebuje numer oryginału . Audi A4 Allroad 2.0TDI 177KM 2014r . klimatyzacja automatyczna VIN: wauzzz8k5fa061464 Z góry dziękuje . Pozdrawiam Mateusz
  14. Hej Potrzebuje porady . Czy w moim aucie mogę podłączyć bezpośrednio tak jak na filmie preparat Liqui Moly Spulung - Audi A4 Allroad 2.0 TDI 177km CGLC 2014 r Jeśli nie to jaki sposób czyszczenia polecacie ? Pozdrawiam Mateusz
  15. Dzięki za informację . Zamek dzisiaj założony . Drzwi zamykają się jak należy . Kupiłem zamiennik Febi 178400.
  16. Sprawa załatwiona . Okazało się że antena GPS na dachu przestała działać . Założyłem uniwersalną antenę z wtyczką fakra , kupioną za 30 zł na Allegro . Lokalizacja pojazdu na mapie poprawna .
  17. Mam listę wyposażenia po vinie . Znalazłem pozycję : Blokowanie drzwi i pokryw 4F2
  18. Hej Chce wymienić zamek drzwi kierowcy . Muszę mocniej trzasnąć drzwiami aby je zamknąć . Widzę że są trzy rodzaje dla mojego modelu jeden 7-pinowy i dwa 9-pinowe . Mam keyless . Pomożecie z doborem części po Vinie : WAUZZZ8K5FA061464 . Pozdrawiam Mateusz
  19. Sprawdziłem przez aplikacje Car scanner Vgate iCar . Wyskoczyły cztery błędy ( wszystkie skasowałem ale powróciły) . 5F. Electronic Information System 15F. Electronic Information System 1 DTCs: 3 ---------------------------- 03276 [0x0CCC] Status: Sprawdzone i przechowywane w nieulotnej pamięci, Zweryfikowana usterka obecna ---------------------------- 00862 [0x035E] Navigation Antenna (GPS) -R50 / R52; Antenna for navigation (GPS) -R50 / R52 Status: Oczekiwana usterka obecna, Oczekiwana usterka wystąpiła podczas tego cyklu jazdy, Test jest blokowany przez inne DTC, Sprawdzone i przechowywane w nieulotnej pamięci, Zweryfikowana usterka obecna ---------------------------- 03623 [0x0E27] Status: Sprawdzone i przechowywane w nieulotnej pamięci, Zweryfikowana usterka obecna 6C. Rear view camera system var.16C. Rear view camera system var.1 DTCs: 1 ---------------------------- 02203 [0x089B] Audio / Video Input 1; Audio / video input 1 Status: Oczekiwana usterka obecna, Oczekiwana usterka wystąpiła podczas tego cyklu jazdy, Test jest blokowany przez inne DTC, Sprawdzone i przechowywane w nieulotnej pamięci Coś z anteną GPS i kamerą cofania , chociaż kamera działa .
  20. Cześć Nawigacja pokazuje mi błędną lokalizację samochodu na mapie . Wskazuje że jestem gdzieś w Czechach. Możecie mi pomóc jak to skalibrować . Auto mam od niedawna . Myślałem że aktualizacja systemu i map pomoże ale nadal jeżdżę po Czechach . Wersja mediów: HN+_EU_AU3G_K0942_3 Wersja bazy danych nawigacyjnych : 8R0060884KL ECE 6.36.0 Audi A4 Allroad 2014r 2.0Tdi 177km S-tronic Pozdrawiam Mateusz
  21. Jeszcze jedno , doczytałem na forum że podobno w B8 nie powinno się zakładać przewodów hamulcowych w stalowym oplocie bo pękają . Jak to możliwe , gumowe nie pękają a w oplocie już tak ?? Co to za aberracja . Może ktoś miał jakieś chińskie podróbki albo przewody zostały uszkodzone i na czas tego nie zauważono. Ja już swoje co prawda zamówiłem(Hel) , ale jeszcze mogę zwrócić . Co robić , zwrócić i zamontować zwykłe nowe gumowe czy jednak zakładać w oplocie ???
  22. Dzięki za odpowiedź . Ktoś ma może na sprzedaż taki komplet?
  23. felgi 18 cali oem Audi , opony 245/45
  24. Hej Kupiłem niedawno Audi A4 Allroad 2.0 TDI 177km z 2014 . Auto czeka na razie u mechanika na większy serwis , natomiast zauważyłem trochę tępe hamulce . Zamówiłem już przewody w oplocie , będzie wlany nowy płyn hamulcowy . Obecne hamulce nie są może jakoś złe , ale spodziewałem się czegoś lepszego . Auto ma tarcze 314 z przodu i 300 z tyłu. Z lektury forum widzę że polecacie swap na 320 z 3.0 tdi z przodu lub na 345 z S4 . Pytanie jest takie , czy zmiana z 314 na 320 z przodu rzeczywiście będzie zauważalna przy hamowaniu ? Czy robić coś z tyłem ? I ile to wszystko kosztuje ? Pozdrawiam Mateusz
  25. Witam Niedawno stałem się posiadaczem Audi A4 Allroad 2.0 TDI 177km z 2014 r. Cieszę się że znalazłem to forum . Mam nadzieję że pomożecie mi w wielu kwestiach technicznych mojego nowego- używanego samochodu . A za jakiś czas to może ja będę udzielał porad innym użytkownikom . Pozdrawiam serdecznie . Mateusz

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.