-
Trzeszczenie w Audi A4 B9
Mam ten sam problem. Nasila sie to w cieple dni, zimą cisza. Jak sobie z tym poradziłeś?
-
edys075 obserwuje zawartość Android Auto w Audi Q3 , Trzeszczenie w Audi A4 B9 , Aktualizacja softu w MMI w Audi A4 B9 i 2 innych
-
Aktualizacja softu w MMI w Audi A4 B9
Myślisz, że aż tak ? Na pałe nie zamierzam niczego instalować, a że w sieci mało konkretnych informacji dlatego podchodzę sceptycznie. Po prostu takowa opcja istnieje. Może kiedyś pojawi sie oficjalnie
-
Aktualizacja softu w MMI w Audi A4 B9
Rzeczywiście nie istnieje jako oficjalny update ale takowa wersja jednak jest i to najnowsze oprogramowanie dla naszych jednostek. Pytanie czy zmiany są na tyle odczuwalne by aktualizować. Ciężko w sieci znaleźć jakiekolwiek informacje.
-
Słabe ogrzewanie w Audi A4 B9
Termostat? A co masz problemy z temperaturami ? Temperatura silnika skacze ? Duże różnice są pomiędzy blokiem, a temperaturą cieczy ? Generalnie koszt wymiany jest nie duży, a jeśli stwierdzili to fachowcy to może warto w to iść ? W sumie malo prawdopodobne by to był termostat ale możesz spróbować. Płukanie nagrzewnicy z reguły pomaga na chwile i nie daje w 100 % gwarancji drożności wszystkich kanalików. Nigdy nie bedzie tak sprawna jak nowa. Jak wymieniać nagrzewnice to tylko po płukaniu całego układu I wymiany zbiorniczka bez woreczka krzemiany. W innym wypadku to wszystko nie ma sensu.
-
Słabe ogrzewanie w Audi A4 B9
Jeśli leci jakkolwiek cieple powietrze z nawiewów to możemy założyć, że wyeliminowało to problem z niesprawnymi silniczkami klap. Twój problem niestety wygląda na niedrożną nagrzewnice zapchaną krzemianem. Mogła by to być jeszcze niesprawna dodatkowa pompka nagrzewnicy aczkolwiek jej uszkodzenie objawia sie brakiem ogrzewania w trakcie postoju wiec możemy to wykluczyć. Czy wymiana nagrzewnicy jest kosztowna i czasochłonna ? Zależy u kogo. Robiłem to sam i to naprawde nie jest ciężki ani długi proces wymiany. To nie tak jak w starych samochodach gdzie trzeba bylo rozbierać pół samochodu. Tak powoli woreczek przepuszcza ten piasek, z czasem pęka i jest już w całym układzie. Producent po latach naprawił problem i wycofał sie z g13 na rzecz g12evo które nie potrzebuje już tych magicznych woreczków. Generalnie ten rozpuszczający sie krzemian to nie tylko zabija nagrzewnice ale i pompy wody, dlatego wiele z nich nie dojeżdża nawet swojej pierwotnej żywotności. Rozwiązanie jest proste. Wymiana zbiorniczka na ten poliftowy z czarną nakretką. Płukanie całego układu kilkukrotnie i zalanie nowego płynu już z serii g12 evo. To dzisiaj standard. G13 nie leje już żadne Aso.
-
Doposażenie fotochromatycznych wkładów lusterek zewnętrznych w A4 B9
Siemanko. Gdzie w naszej B9 znajduje się czujnik fotochromu ? W lusterku wewnetrzym od strony kierowcy ? Czy od strony szyby gdzie są kamery ? Pytam bo zastanawiam się w jaki sposób działa czujnik jeśli jest umiejscowiony w lusterku od strony kierowcy w przypadku przyciemnionych szyb, rzecz jasna fabrycznie z tyłu. Szyby nie zakłócają jego pracy ? Myślę o doposażeniu fotochromatycznych lusterek zewnętrznych i myślę, czy jest sens posiadając przyciemnione tylne szyby? Czy to będzie prawidłowo działać?
-
Dołożenie oryginalnego subwoofera w A4 B9
Dokładnie o to chodzi:))
-
Dołożenie oryginalnego subwoofera w A4 B9
Miałbyś może plik do ASS 9VD ?
-
Dołożenie oryginalnego subwoofera w A4 B9
A jak wgrać parametryzacje ??
-
Android Auto w Audi Q3
Z informacji jakie udało mi się uzyskać to w twojej kostce 12 pinowej (zielonej) powinny być podłączone kabelki tylko pod 2 piny. Jeden to 5V, drugi to masa. Jeśli chodzi o kostke 6 pinową (czarną) która idzie do gniazda powinna mieć podłączone 3 piny w następujący sposób: 1 pin - czerwony/fioletowy do 12 V bezpiecznika „C16” (jeśli twój jest czerwony/żółty, to nie ma to większego znaczenia, o ile jest to przewód na pinie 16-pinowego do urządzenia USB) 2 pin - brązowy do uziemienia podwozia 3 pin - do J794 12-pinowego zielonego pinu 3 (to jest 5 V dla portu ładowania USB, ale koncentrator danych USB używa go po prostu jako sygnału zdalnego włączania, ponieważ urządzenie jest w przeciwnym razie zasilane bezpośrednio z akumulatora). 12-pinowa kostka (zielona) ma tylko 2 piny używane w pojeździe F3. 3 pin to 5 V, a 4 pin to uziemienie dla portu ładowania USB. 3 pin to 5 V i jest to jedyny pin używany dla urządzeń danych USB. Wszystkie przewody na 1/2/7/8 dla AUX są nieistotne dla tej instalacji.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Cała buda samochodu to jedna wielka masa. Generalnie nie musisz masy brać z punktów wyznaczonych. Ja mase w A4 złapałem pod kolumną kierownicy to nie rzutuje na działanie interfejsu. Twój problem tkwi gdzie indziej.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Natrafiłem na pewną ciekawostkę mianowicie większość modułów na które trafiłem były Made in Poland... Ku mojemu zdziwieniu nie tylko w Polsce były produkowane. Jest to możliwe?
-
Słabe ogrzewanie w Audi A4 B9
Dokładnie tak choć swego czasu było przekonanie, że jeśli na zbiorniczku nie ma napisu " mit silikat " to go po prostu nie ma. Niestety w każdym pojeździe grupy Vag, gdzie od nowości był lany płyn g13 występuje woreczek z krzemianem. Rozciąłem wspomniany zbiornik wyrównawczy po demontażu i woreczek był sprytnie ukryty, pod nim znajdowały się gluty które zapchaly nagrzewnice. Oczywiście po płukaniu układu, wymianie nagrzewnicy i dodatkowej pompki zalałem uklad chlodniczy płynem g12 evo oraz wymieniłem zbiornik wyrównawczy z najnowszej gamy rocznikowej bez tego syfu w środku
-
Słabe ogrzewanie w Audi A4 B9
Pokrótce problem był złożony. Mitsilkat zapchał nagrzewnice. Po jakimś czasie wysiadła też dodatkowa pompka płynu chlodzącego. Wymiana nagrzewnicy przyniosła rozwiązanie problemu w 50 % i ogrzewanie działało podczas jazdy, natomiast na wolnych obrotach zanikało. Dopiero wymiana dodatkowej pompki przywróciła sprawność całego układu i ogrzewanie działało już zawsze prawidłowo. Zaznacze też, że sterownik klimatyzacji nie zgłaszał błędów wspomnianej pompki. Dopiero wyjęta na stół pokazała jak świetnie działa
-
Android Auto w Audi Q3
Dokładnie wepnij się plusem w gniazdo nr. 16 i zamknij to bezpiecznikiem 5A. Masę złap sobie gdzieś z mocowania pasów albo gdziekolwiek do karoserii.