Treść opublikowana przez Arek14141414
-
Błędy P0480 i P0481 oraz ciągle pracujące wentylatory w Audi A7
Jutro ten czujnik odłączę.Ale dziwi mnie też brak komunikacji ze sterownikiem klimatyzacji.A jest on podobno w panelu.Podswietlenie działa,przyciski również.Załaczanie klimy przyciskiem też
-
Błędy P0480 i P0481 oraz ciągle pracujące wentylatory w Audi A7
Bezpieczniki przy podszybiu sprawdziłem Są całe. Z tego co widziałem, to są one płytkowe i były 2.Jesli to o nie chodzi. Zeby się do nich dostać musiałem odkręcić taką aluminiowa rozpurkę. No chyba że jeszcze bezpieczniki są od wentylatora inne. Ale jakby był spalony główny bezpiecznik,tam na podszybiu ,bo 2 widziałem,to by te raczej wentylatory nie pracowały wogule.A obe są całe
-
Błędy P0480 i P0481 oraz ciągle pracujące wentylatory w Audi A7
Witam.Mam problem z pracującymi wentylatorami cały czas. Może ktoś pomoże . Dodatkowo jeszcze jest błąd z brakiem komunikacji z panelem sterowania od klimatyzacji. W załączniku pliki
-
Spadek mocy powyżej 4500 obr. w Audi A4 B7 1.8T
Dlatego że na 4 cylindrze,było 5.5 bara.Zoatala zdjęta głowica i zawieziona do sprawdzenia.Okazalo się że zawór ssący tak gniazdo wyklepał że się opuścił jakieś z 2 mam niżej niż pozostałe.Jakby to było w porę zauważone ,to bym nie robił sobie dalszej roboty ,wyjmowania tłoków i przy okazji zakładanie nowych pierścieni i panewek
-
Niskie obroty po rozgrzaniu silnika 1.8T AVJ w Audi A4 B7
Cześć.Ale tam jakieś napięcie idzie na tą sondę.Chyba że chodzi o te procentowe wartość, że są martwe,tak?
-
Niskie obroty po rozgrzaniu silnika 1.8T AVJ w Audi A4 B7
- Niskie obroty po rozgrzaniu silnika 1.8T AVJ w Audi A4 B7
Nie wiem,bo taki kupiłem- Niskie obroty po rozgrzaniu silnika 1.8T AVJ w Audi A4 B7
Witam.Audi A4b7,2005 r,1.8 turbo.W samochodzie mam niskie obroty silnika w zakresie 600-650.Jak jest zimny z rana to widać że są te obroty podwyższone ,bo jest chyba na ssaniu.Ale później jak złapie temperatury to są niskie.Może ktoś coś podpowie gdzie leży przyczyna?Na skanerze zero błędów. Na benzynie i LPG to samo.- Wymiary czopów korbowych w Audi A4 B7 1.8T AVJ
To jak kiedyś robili jak nie było takich precyzyjnych maszyn,stare czasy było Nie było dostępu do części.Wytłumaczy mi ktoś?Wiem że po takim czymś co zrobiłem czop może nie trzymać wymiarów,owal itd- Wymiary czopów korbowych w Audi A4 B7 1.8T AVJ
Dziś papierem ściernym gradacją zacząłem 320 delikatnie ,bo powiem że były dość głębokie rysy.Następnie 400,600,800,1000,2500.na pierwszym czopie,bo tam panewkę obróciło.Kupiłem pastę polerską do metalu.I nabrał ten czop połysku .Powiem tak,robiłem głowicę,bo było niskie ciśnienie na 4 cylindrze 5.5 bara.Wymienialem przy okazji pierścienie tłokowe i okazji założyłem nowe panewki.Zlożylem to do kupy i zacząłem pałować ile fabryka da.Auto od 4 tysięcy obrótów zaczęło przerywać i słychać było że powietrze dmucha.A ktoś mi powiedział ,że panewki jak są nowe to żeby nie pałować,bo muszą się dotrzeć.Pewnie w tym prawda.Pezez takie obciążenie i cały czas but stało się jak się stało.A powietrze dmuchało na samym dole po lewej stronie ( od strony kierowcy)jest taka rura krótka wygięta jest przy takiej małej chłodniczce.Tam musiałem lepiej to uszczelnić.A ile to teraz pojeździ nie wiadomo(delikatną tam ryskę Wyczułem pod paznokciem,ale już nie chciałem tego wału drżeć tym papierem ściernym),Pasta polerska do polerowała ten czop ,ale do pozostałych to mu brakuje)- Wymiary czopów korbowych w Audi A4 B7 1.8T AVJ
Witam.Potrzebuję pomocy.A mianowicie wymiary czopów korbowych.Pomiaru się dokonuje w dwóch płaszczyznach,z tego co wyczytałem.I jaka jest tolerancja żeby można było że szlifować.Bo powiem że panewkę mi obróciło i są rysy na wale.Zaraz ktoś napisze że wał do wyjęcia i szlifu na maszynie.Z tym się zgodzę.Ale nie da rady tego jeszcze jakoś uratować(papierem ściernym drobnej gradacji przeszlifować,a później z polerować).Wiem jak robią to maszynowo, to później dobierane są panewki na robiony szlif.- Spadek mocy powyżej 4500 obr. w Audi A4 B7 1.8T
Około 25 km- Spadek mocy powyżej 4500 obr. w Audi A4 B7 1.8T
Tak do odcinki było.Auto było po wymianie świeżych pierścieni,oraz panewek na korbach.Tak dostał w piz....,że zaczęły panewki słychać przy obrotach około 2500 RPM.Nieszczelność znalazłem na dole przy chłodnicy,tam jest taka rura gumowa wygięta co wchodzi do metalowej belki z otworem i dalej ona idzie gdzie się łączy z następną rurą co idzie do turbiny.Teraz to znów muszę belkę opuścić i zwalić miskę olejową,bo tak to miski nie opuszczę.Dostać się do panewek i zobaczyć.Modle się tylko żeby czopa z wału nie naruszyło i rys nie było. Bo tak to panewki tylko wymienię na nowe.Ale jak się rysy porobiły na wale to pewnie nic nie pomoże.Ale auto tylko chwilę po pracowało i wyłączyłem jak ten dźwięk metaliczny usłyszałem, więc nie wiem jak to dalej będzie wyglądało- Spadek mocy powyżej 4500 obr. w Audi A4 B7 1.8T
Ok dzięki kolego.Jak wrócę to zrobię te logi statystyczne 002+033 001+003. A później logi dynamiczne 002+033 003+020 115+118.Na kanale 32.- Spadek mocy powyżej 4500 obr. w Audi A4 B7 1.8T
Witam.Może mnie ktoś nakierować, gdzie tego szukać.W dziale diagnostyka,ale ja tu świeżak.Wyczytalem że trzeba w bloku pomiarowym vcds, zaznaczyć grupę 115 i 118.Jesli się mylę to poprawcie.Pozniej zapisać plik na biegu jałowym na dysku.Nastepnie w blokach pomiarów zrobić start i rozpędzić auto pod obciążeniem do obrotów 4500-5000 rpm a później stop w programie.Nastepnie te pliki ,trzeba otworzyć w jakimś programie,żeby pokazał wykres i parametry wszystkie (dobrze to rozumiem)?Czy jeszcze są jakieś inne potrzebne parametry w blokach do tego?- Spadek mocy powyżej 4500 obr. w Audi A4 B7 1.8T
Witam ponownie.Audi A4B7 1.8 turbo ,2005 r.Auto w zakresie od 4000-4500 bardzo ładnie ciągnie.Natomiast za tym przedziałem obrotów tak jakby turbo nie pompowało jest taki coś jakby paliwo brakowało (taki martwy punkt).Po sprawdzałem te wężyki podciśnienia od turbo wyglądają na całe.Wszystkie opaski na dole dolotów poskręcane.Jak odepnę od turbiny kostkę,tam jest taki zaworek.To auto już po wyżej 4500 zł nie czeka go ,ale jest strasznie mulaste.Moze ktoś podpowie od czego tu zacząć?Mam tego vcds ,gdzie po sprawdzać czy turbo dobrze promuje itd.Do 4000- 4500 ładnie się zbiera.A po wyżej go czczka.Ktoś gdzieś tam pisał na forum innym ,że jakiś Tip wymieniałem,rurka co idzie od przepływomierza do turbiny i to było przyczyną.Jakby mi ktoś pomógł najpierw ją sprawdzić diagnostyczne.Wczesniej przed tym zabiegiem była robiona głowica,więc wszystko było odczepiane,różne przewody te podciśnienia.Ale po sprawdzałem dziś je wszystkie tak jak powinny być założone,czy gdzieś się nie naderwał ,ale wygląda dobrze.- Błąd 17701 - termostat zaprogramowany chłodzenia silnika F265 w Audi A4 B7 1.8T
Witam, mam problem z grzaniem auta. Samochód to Audi A4 B7, 1,8 l benzyna turbo, 2005 r. Na testerze pokazuje błąd 17701 - Termostat zaprogramowany chłodzenia silnika F265. P1293 zwarcie z plusem. Sprawdzałem górną rurę od chłodnicy — to gorąca. A dół ledwo co ciepławy.Zapomniałem napisać że był spuszczany płyn chłodniczy.A wcześniej zdejmowałem kolektor ssący.Sprawdzałem tą kostkę od czujnika z kolorem niebieskim pod kolektorem jest do tego czujnika przypięta,tam gdzie termostat.Przewody całe.A wcześniej było ogrzewanie.Temperatura jest na 90 stopni.Uklad odpowietrzony został.Ponownie przewody od nagrzewnicy zasilania i powrotu ściągnąłem .Prze dmuchałem kompresorem nagrzewnicę, wszystko jest drożne.Natomiast odpaliłem auto na wolnych obrotach i na zasilaniu przewód od nagrzewnicy tam gdzie dochodzi gorąca woda jest małe ciśnienie wody Jak dam gazu to woda leci z dużym ciśnieniem.Ale założyłem z powrotem zasilanie wody na nagrzewnicę ,a z powrotu od nagrzewnicy przewód całkiem zdjąłem.A tu woda prawie jakby przez nagrzewnicę nie leciała.Tylko odrobina leci.Wiec powrót wody od nagrzewnicy ta rurka patrzyłem , gdzieś ona idzie do termostatu,a z termostatu to dołu chłodnicy. Może faktycznie termostat z tym czujnikiem do wymiany? - Niskie obroty po rozgrzaniu silnika 1.8T AVJ w Audi A4 B7