Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

darupl

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Witam.... Mam ten sam problem tylko że zauważyłem już te same objawy 0k 40-50 tys temu, nic nie robiłem choc przy zmianie uszczelki pod głowicą mechanik twierdził ze wymienił jakieś zabezpieczenie za zaworze , czy coś w tym stylu, nie wnikałem zbytnio , w tym samym czasie zmieniłem tez olej z 10W/40 na minerał i jakby cos pomogło ale po jakimś czasie znów to samo, oczywiscie tylko na zimnym silniku i po wyłączeniu się ssania . Podsumowując ,przez te 40-50 tys nic sie z silnikiem nie stało..... (uszczelka zmieniona była bez potrzeby)
  2. Zmieniam nieco wątek , gdyż pojawiło sie swiatełko w tunelu . Mianowicie myślę ze przyczyna pojawiania sie ciśnienia w ukł. chłodzenia moze byc nieprawidłowo wpięty parownik w ukł. Gdyż wpięty jest w tą krótka łączke (wężyk ) od przepustnicy .... Byłbym wdzieczny za sugestie w tym temacie ...... Pozdrawiam
  3. Witam Wszystkich. Jestem zmuszony do przekładki silnika 1.6 ADP (prawdopodobnie pęknięta tuleja) i w zwiazku z tym mam zapytanie do Szanownego Forum , czy ktoś może mial stycznosc czy tez sposobnosc z przekładka tego wlasnie motoru z tym że na inny motor 1.6 AFP (montowany w Seacie ). Ewentualna mozliwośc zamiany wynika z tego, że mam możliwośc okazyjnego (cena) kupienia tego wlasnie silnika z seata. Dodam że chodzi mi oczywiscie o goły silnik tzw. słupek. Pozdrawiam
  4. Witam. Problem rozwiazany , rzeczywiscie przy tym typie silnika (ADP ) i ECU potencjały masy sondy i masy auta maja rozne poziomy . Dlatego w przypadku regulacji inst. gazowej II generacji trzeba wybrac w ustawieniach rodzaj sondy 0,8 - 1,6 aby sterownik gazu mogl wlasciwie interpretowac wskazania lambdy. Podziekowania dla meteogda za podpowiedz i naprowadzenie na wlasciwe tory . POzdrawiam
  5. Polecam Auto Naprawa Łukasz Zając , Nowy Kamień , koło Sandomierza , długie terminy oczekiwania wynikające z bogatej rzeszy klientów , którzy wola jednak poczekac a miec pewnosc solidnie zalożonej instalacji
  6. Mam problem z wartoscia napiecia z sondy lambda na gazie (inst.II generacji LandiRenzo) , sterownik od gazu (LES 04). W programie od gazu dla (LES 04), BLUE wskazywane jest napiecie sondy lambda powyzej 1V , tj. ok 1,5V. Na wolnych obrotach spada do 0,8V , przy wyzszych 1.5V przez co cały czas sterownik widzi bogata mieszanke i zjezdza z otwarciem silniczka ( tzw. krokowego) . Diagnozujac prace silnika (napiecie lambdy) za pomoca VAG zarowno na benzynie jak i na lpg wskazania mieszcza sie w przedziale 0,1 - 0,8 V. Co moze byc przyczyna takich odczytow, chodzi mi o wartosci powyzej 1V ?? Podejrzewam że sterownik gazowy zbiera sygnal miedzy przewodem sygnalowym lambdy i masa auta, natomiast ECU miedzy przewodem sygnalowym lambdy i masowym. Wydaje mi się ze masy w obydwu pzrypadkach maja inny potencjal, ale nie wiem czy moge je polączyc, tzn mase z sondy z we ECU (masowym ) i masa auta. Pozdrawiam
  7. U mnie wymiana przewodów pomogła .......
  8. Czesc Posiadalem podobny problem (pisk wystepowal przy porannym uruchomieniu w miesiacach jesiennych i zimowych ), okazyjna wymiana paskow i napinacza nic nie wniosły .......Problem tkwil w układazie przekazania mocy a dokladnie w sprzegle , nie wnikalem w szczegoly ale chyba lozysko i docisk ....... Pozdrowka
  9. czesc wszystkim W moim aucie wystapił podobny problem (szarpanie podczas przyspieszania),najgorzej w przedziale obrotow 2000-3000, jadac na benzynie konczylo sie szarpaniem , jadac na LPG ``strzelaniem`` w filter. Udalem sie do warsztatu naprawczego, tam po podpieciu pod komputer okazalo sie ze pojawily sie bledy (wszystkie cztery wtryski otwarte), po ich skasowaniu nie pojawily sie one na nowo , jednak po jezdzie probnej okazalo sie ze przerywanie podczas przyspieszania nadal ma miejsce, choc nie w takim juz nasileniu i skutkach....... Polecono mi zastosowanie preparatau czyszczacego wtryski ( do benzyny )..........
  10. darupl odpowiedział(a) na perman temat w Audi A4 B5
    Hej Moja A4 pali średnio 8-9 l benzyny w cyklu mieszanym (przy obrotach do 3500) w przypadku gazu 10l (zwykła instalacja) . natomiast przy wyższym zakresie obrotów, jak również częstych odpaleniach i krótkich przejazdach to prawdziwy smok(12 litrów Pb). Pocieszający jest jedynie fakt że w tych samych warunkach , przy jeździe na gazie pali 10-11 litrów. Obkupione jest to jednak znacznym pogorszeniem dynamiki jazdy (wolniejsze i niepełne osiąganie obrotów silnika). Pozdrawiam.
  11. [sandomierz] Witam i pozdrawiam wszystkich posiadaczy czterech kólek na grilu...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.