Treść opublikowana przez marcinpan
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Witam! Ja na Master Sportach śmigam od trzech lat, przejechałem 50 tyś km, po około 17 tyś posypały się końcówki drążków kierowniczych aktualnie słychać okropne stuki zawieszenia, a przy hamowaniu bardzo drga kierownica więc pewnie czeka mnie wymiana całego zawieszenia. Dodam również, że bardzo często jeżdżę z przyczepą niejednokrotnie doładowaną na full!
-
[B5 1Z] Bujanie autem góra dół jak na sprężynach
Na pewno amortyzatory! W zeszłym tygodniu po fali siarczystych mrozów miałem identyczne objawy na równej drodze samochód bujał się niczym statek na morzu i jak się okazało mróz rozszczelnił uszczelniacze i gaz odpłynął. Dzisiaj wymieniłem nowe amortyzatory i wszystko wróciło do normy.
-
[B5 AJM] Bicie (odgłosy basowe) w tylnim lewym kole
Witam kolegę! Ja również mam ten sam problem. Po fali siarczystych mrozów -20C cos zaczęło stukać w lewym tylnym kole, a samochód buja się niczym statek na morzu i teraz zastanawiam się czy to amortyzator czy coś innego, dodam jeszcze, że miesiąc temu robiłem przegląd i wszystko było ok. Czekam na pomocne porady.
-
[B5 1Z] Dwumasowe koło zamachowe-czy mam
Witam! Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy w moim Audiku występuje dwumasowe koło zamachowe czy nie? Jeżdżę Audikiem 1.9 TDI rok prod. 08.1995 silnik 1Z. Mechanik stwierdził, iż przy tym silniku chyba występuje zwyłe sprzęgło, a drugi stwierdził, że jest dwumas i teraz sam nie wiem. Proszę o pomoc!!!
-
[B5 ALL] Koszt kostki stacyjki
Dzięki za porady. Włśnie dzisiaj zakupiłem oryginalną kostkę Audi za 130 zł i zaraz zabieram się za jej wymianę. Mam nadzieję, że uda mi się przełożyć bez problemów.
-
[B5 ALL] Koszt kostki stacyjki
Witam! Niestety i mnie dopadł problem wymiany kostki stacyjki. Mam dylemat ponieważ kostkę dokupi bez problemu za 30zł ale znajomy ze sklepu motoryzacyjnego powiedział mi abym lepiej kupił oryginalną za 130 zł bo te tanie bardzo szybko siadają. Czekam na Wasze opinie.
-
[B5 1Z] Cieknący tylny zacisk hamulca
Udało mi się rozebrać zacisk, wymieniłem uszczelniacze z tym, że oring dopasowałem ciasniejszy i grubszy od tego który był w zestawie naprawczym, oraz dodałem dodatkowy oring po stronie zewnętrznej osi dzwigni hamulca ręcznego. Jak narazie jeżdżę już dwa tygodnie i wszystko jest w porządku nic nie cieknie. Jeżeli problem się powtórzy to trzeba będzie dorobić nową tulejkę ewentualnie zakupić nowy zacisk. Dzięki za porady!!!
-
[B5 1Z] Cieknący tylny zacisk hamulca
Dzięki za porady, właśnie zakupiłem zestaw naprawczy uszczelek i dodatkowo oringi co by dopasować ciasniejszy niz ten w komplecie. Zaraz zabieram się za rozbiórkę myślę, że uda mi się coś zaradzić.
-
[B5 1Z] Cieknący tylny zacisk hamulca
Witam! Zauważyłem, że gdy zaciągnę hamulec ręczny i wcisnę pedał hamulca to wycieka mi płyn przez śrubę trzymającą mechanizm linki, a pedał wpada wtedy do podłogi. gdy nie zaciągam ręcznego wszystko jest ok. Jeden mechanik powiedział mi, że nic sie nie da zrobić tylko trzeba wymienić cały zacisk, natomiast drugi oświadczył, iż trzeba rozebrać zacisk i wymienić oring. Co wy na to? Czekam na poradę!!! Dodam jeszcze, że jest to zacisk tylny lewy typu C-38.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Witam!!! Ja od dwóch tygodni śmigam na Master Sportach i jak narazie rewelka. Wymieniłem cały komplet koszt robocizny wraz ze zbieżnością wyniósł 200 zł
-
[B5 1Z] Mój Audik - sedan
Chciałbym wprowadzić wiele zmian przede wszystkim: alusy, przednie reflektory od S4, kierownica S4,
-
[B5 1Z] Mój Audik - sedan
Z radyjka jestem bardzo zdowolony idelnie komponuje się z deską rozdźielczą i przede wszystkim ma czerwone podświetlenie, a co do zmian i modyfikacji to niestety w najbliższym okresie mam ogromne wydatki na inny cel więc autko musi poczekać.
-
[B5 1Z] Mój Audik - sedan
Witam! Przedstawiam mojego Audika w wersji standardowej tzn: -1.9TDI 90KM -2x airbag -elektryczne szyby -klimatronik -szyberdach Oto fotki: Wiem, że na tle samochodów kolegów to moja fura wypada blado, ale dla mnie liczy się niezawodność i funkcjonalność samochodu.
-
[B5 AFN] Coś skrzypi w środkowym słupku od kierowcy na nierównościach
W moim Audiku również przy niskich temperaturach trzeszczą plastiki szczególnie drzwi ale po rozgrzaniu wszystko wraca do normy.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Dzięki serdeczne! Właśnie dzisiaj zakupiłem Master Sporty za 550 zł bezpośrednio w sklepie motoryzacyjnym w Krakowie, w przyszłym miesiącu będę je montował i testował. Co do wytrzymałości to myślę, że polskie drogi wszystkiemu dadzą radę. Obecnie w moim Audiku są zamontowane wahacze m-ki Fast i przejechałem na nich ponad 50 tyś. km
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Witam wszystkich! Ja również byłem na przeglądzie i okazało się iż w lewym kole mam luzy na dolnym wahaczu prowadzącym oraz do wymiany drążki kierownicze. Po przeczytaniu opinii na forum chyba zdecyduję się na zakup kompletu Master Sport. Mam pytanko gdzie najlepiej zakupić w rozsądnej cenie i ile kosztuje wymiana wszystkich elementów?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Audików. Ja jeżdżę swoją A4 od ponad dwóch lat i jestem z niej bardzo zadowolony! Mimo sędziwego wieku (95r.) autko sprawuję się bardzo dobrze, a przejechałem nim prawie 80 tysięcy kilometrów (aktualny przebieg 240 tyś km). Pozdrawiam!