Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Bicie (odgłosy basowe) w tylnim lewym kole


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzis podczas jazdy uslyszałem z dziwny odgłos dobiegający z lewej tylniej strony samochodu. Tzn w momencie gdy wpadłem w nie wielka dziurę lub najechałem na garba usłyszałem taki grubo- basowy odgłos. Podczas jazdy po równym podłożu nic nie słychać, nic nie drży. Oczywiście koło dokręcone. Jak myślicie co to moze być? Czyżby amortyzator był na wykonczeniu a może spręzyna? Jak mogę sprawdzic co jest nie tak? Na stacii diagnostycznej ustale cosw tym temacie? Aha i czy temp. -16 C może mieć jakieś znaczenie? W sumie wcześniej nictakiego sie nie działo. Aha i zauważyłem również żę w chwili wyprzedzania samochód dziwnie się buja wręcz jak gdybym tracił nad nim panowanie. Proszę o radę. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę! Ja również mam ten sam problem. Po fali siarczystych mrozów -20C cos zaczęło stukać w lewym tylnym kole, a samochód buja się niczym statek na morzu i teraz zastanawiam się czy to amortyzator czy coś innego, dodam jeszcze, że miesiąc temu robiłem przegląd i wszystko było ok. Czekam na pomocne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż mnie ciarki przeszły jak napisałeś że wjechałeś w mała dziure...ostatnio właśnie miałem taką przygode no i mi sprężynka pierdykła ;/ tylko ze to był taki więcej metaliczny odgłos.

Patrzyłeś czy autko równo stoi??

A może któryś z wahaczy??

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem te same obiawy skonczylo sie wymiana amorkow,bujanie i pukanie zniklo.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem samochód na równym podłozu i stoi równo Właśnie tego sieobawiam że spreżyny i amory będe musiał wymienić. Jeśli tak to pasowało by już obniżyć o kilka cm np. 3. Macie moze jakieś dojście do taniego zestawu przód tył amory i sprężyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie tez zawartosc sniegu - lodu w felgach od wew strony, miałem tak i chuczało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...