Treść opublikowana przez fmaverick
-
ile wchodzi oleju do skrzyni i dyfra?
Ori kosztuje 160 zł za litr w ASO, kupiłem MOTULa
-
ile wchodzi oleju do skrzyni i dyfra?
Dzięki dev, na Ciebie zawsze można liczyć
-
ile wchodzi oleju do skrzyni i dyfra?
Witam, mam pytanie jak w temacie, szukałem, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, nie jestem zatem pewien, czy do A4 b5 quattro 6 biegów, do skrzyni wchodzi 2,7 litra, a do dyfra 1,7 litra? Proszę o konkretną odpowiedź ile łącznie oleju potrzebuję.
-
Większe tylne hamulce do B5 (nie S4 mała niespoodzianka dla posiadaczy aut z quattro)
musiałeś zmieniać linkę na dłuższą, czy wystarczyła seryjna? te jarzma od A3 to z jakiej wersji silnikowej i ośka czy quattro, bo zauważyłem, że w 8P jest kilka rozmiarów tarcz
-
drgania na wyższych biegach - B5 quattro 6 biegów 1.9 tdi pd
Ok sprawdzę wał i koła, jak myślicie przyczyną drgań mogą być uszczelki na pompowtryskach? bo i z taką opinią się spotkałem. Dodam jeszcze, że podczas drgań dźwignia zmiany biegów mocno drga przód-tył. ---------- Post dopisany 14-04-2013 at 11:20 ---------- Poprzedni post napisany 17-02-2013 at 21:38 ---------- przyczyną drgań okazał się wewnętrzny przegub przedniego prawego koła, na którym był już spory luz wyczuwalny w rękach (wręcz było słychać stukanie przy ruszaniu półośką). Po wymianie półośki wszelkie opisywane objawy ustąpiły, nie ma drgań budy, ani lewarka zmiany biegów.
-
Większe tylne hamulce do B5 (nie S4 mała niespoodzianka dla posiadaczy aut z quattro)
to co jest potrzebne do montażu tarczy 300/12??
-
Większe tylne hamulce do B5 (nie S4 mała niespoodzianka dla posiadaczy aut z quattro)
mówimy tutaj o tylnym hamulcu z S4 B6/7 300/22/36.6 mm nie ma sensu zakładac małego zacisku i klocka na ta tarczę ok, czyli do 288/12 lub 300/12, szukać zacisków z B6/7 + podkładka pod jarzmo, right?
-
Większe tylne hamulce do B5 (nie S4 mała niespoodzianka dla posiadaczy aut z quattro)
a nasze zaciski obsłużą tarczę 300/12? może wystarczy odpowiedni adapter?
-
Większe tylne hamulce do B5 (nie S4 mała niespoodzianka dla posiadaczy aut z quattro)
to jaką linkę do takiego zestawu najlepiej zapodać, S4, RS4 czy może A6?
-
Większe tylne hamulce do B5 (nie S4 mała niespoodzianka dla posiadaczy aut z quattro)
a czy te zaciski + tarcze 288 mm z B7 podejdą?
-
Większe tylne hamulce do B5 (nie S4 mała niespoodzianka dla posiadaczy aut z quattro)
zacisk S4 i A8 jest taki sam?
-
Większe tylne hamulce do B5 (nie S4 mała niespoodzianka dla posiadaczy aut z quattro)
Dev, a przy zestawie 312/269 nie będzie problemu z balansem?
-
drgania na wyższych biegach - B5 quattro 6 biegów 1.9 tdi pd
a jak mam go sprawdzić? konieczny jest demontaż ?
-
drgania na wyższych biegach - B5 quattro 6 biegów 1.9 tdi pd
Witam! jakiś miesiąc temu zauważyłem drgania podczas jazdy które przybierają na sile. Podczas przyśpieszania na wyższych biegach (5 i 6) szczególnie powyżej 2k rpm i powyżej 100km/h odczuwalne są wyraźne drgania. Na niższych biegach i prędkościach zjawisko nie występuje, czyli na mieście jest ok, a w trasie trzepie budą. Pod uwagę biorę dwumas, poduszki pod silnikiem/skrzynią, oraz jak mi zasugerował specjalista mechanik - pompowtryski. Na biegu jałowym jest cisza - brak brzęczenia, nic nie stuka nie puka, drgania nie występują. Od czego zacząć szukając przyczyny usterki?
-
Zapala się kontrolka ESP na szybkich łukach lewo
znalazłem w necie ogłoszenia naprawy, ale co lepiej zrobić, naprawić, czy szukać używki??
-
Zapala się kontrolka ESP na szybkich łukach lewo
sterownik ABS czy ESP? poszperałem trochę w necie i wychodzi na to, że devastation ma rację, czyli jak się zapalają kontroli ABS / ESP, wykrzyknik i jest problem z komunikacją ze sterownikiem to sterownik do naprawy/wymiany
-
Zapala się kontrolka ESP na szybkich łukach lewo
na VAGu jest problem z nawiązaniem komunikacji, ale po kliknięciu na "ABS" mrugają kontrolki ESP i ABS oraz na wyświetlaczu mruga duży czerwony wykrzyknik ale za to taki błąd pojawił się na silniku: 18057 Magistrala CAN ABS - brak sygnału brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
-
Zapala się kontrolka ESP na szybkich łukach lewo
Witam, od jakiegoś czasu, podczas szybszej jazdy (nawet od 100 km\h) na łuku tylko w lewo zapala się kontrolka ESP i wiadomo odcina paliwo. Jaka może być przyczyna? i jak to naprawić?
-
Nie działa wspomaganie nawet po wymianie pompy na nową
magiel wymieniony, nowe przewody (dorobione), 5 już pompa - wspomaganie nie działa, jakieś pomysły dlaczego?
-
[ALL] Czy zamontuję hamulce przód z B6 320mm bez większych problemów do B5 ?
aju musisz szukać dużego przegubu, w ajm masz średni, a w passacie AFN jest duży (A4 AFN - mały). duże przeguby masz w A4 2,6 2,8 2,5 tdi 1,9 tdi PD quattro i wychodzi na to, że też w AJL (ale może tylko w quattro)
-
Nie działa wspomaganie nawet po wymianie pompy na nową
jak się nie znajdą dobre używki, to pomysł jest taki, żeby dorobić takie zbrojone węże, dadzą rade?
-
Nie działa wspomaganie nawet po wymianie pompy na nową
jutro, albo w środę zostanie wymieniona magłownica i węże, dam znać co z tego wyszło
-
Nie działa wspomaganie nawet po wymianie pompy na nową
rano wspomaganie przez chwilę działało, teraz znowu nie działa, pomimo wielokrotnego płukania układu po zalaniu płynu pojawia się wciąż duża ilość opiłków. To co ciekawego zauważyliśmy, to na postoju płyn sobie przepływa w zbiorniczku, przy próbie skrętu płyn w zbiorniczku stoi - nie przepływa, nie wiem, czy to jest prawidłowy objaw.
-
Nie działa wspomaganie nawet po wymianie pompy na nową
Dzięki za odpowiedzi, przewody i zaworki były już sprawdzone wcześniej, zbiorniczek był wyciągnięty i cały przepłukany - nie mam tam chyba żadnego koszyczka. Płyn po przejechaniu jakiegoś dystansu wiruje sobie na postoju a przy dodaniu gazu wiruje znacznie mocniej i się pieni. Na dzisiaj sytuacja wygląda następująco, auto trafiło do innego warsztatu, w którym to założono już 3 pompę tym razem używany oryginał. Po rozebraniu 1 pompy (ta co siedziała ori) mechanicy stwierdzili, że takiej demolki to jeszcze nie widzieli, pęknięta uszczelka, wszystko zmielone. Rozebrali też pompę założoną tydzień temu (nowy zamiennik - badziew jak się okazało) - też zmielona. Po tym jak założyli 3 pompę (wcześniej usunęli opiłki na ile się dało) to wspomaganie działało tylko w jedną stronę. Jutro mają wymienić magłownicę, gdyż diagnoza jest taka, że opiłki z pompy dostały się do niej i ją uszkodziły. Jakiś pomysł? może to ten zaworek przy magłownicy i nie trzeba jej wymieniać?
-
Nie działa wspomaganie nawet po wymianie pompy na nową
nikt nie ma pomysłu?? może to magłownica, albo zatkane opiłkami przewody?