Jump to content
0
Dev

Większe tylne hamulce do B5 (nie S4 mała niespoodzianka dla posiadaczy aut z quattro)

Recommended Posts

witam

dzisiaj trafiła sie mała niespodzianka :naughty:

i tym samym musze odszczekac swoje wczesniejsze zapewnienia :facepalm:

że nic sie nie da zrobic, poza montażem zacisków, jarzm i tarcz z B5 S4 p-lift tarcza 256/22mm

przypadkiem, udało mi sie "dopasowac" wieksze hamulce do B5 z Quattro

tarcza ma niewiele większy rozmiar ale zawsze cos :wink:

do rzeczy:

tarcza jest od A6 C5 und Allroad, wymiar 255/10/48mm, czyli idealne do Q

oznaczenia tarczy w/g:

OZ 100.3323.20

TRW DF4039

Ferodo DDF1177

Ate 24.0110-0260.1

Brembo 08.9084.10

jarzmo wrzucamy z A6 C5 lub z A4 B6/7 oznaczenie: TRW BDA559

zacisk (żeliwo) i tym samym klocki pozostają bez zmian czyli: FDB222 lub FDB596

a wiec miłego rezanka :banan:

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

na razie nic takiego nie wpadło mi do głowy

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

czyli w q do wymiany tarcza i jarzmo?

Bez tytułu - Kopia.jpg

całe info masz na górze :decayed:

+48 693 45 66 99

odnośnie przeróbek hamulcy tył w ośce b5,.

kiedys miałem taki pomysł żeby spróbowac dopasować piasty razem z trzpieniami tył od a6 c5, ośka, tam jest piasta i tarcza, nie tarczopiasta jak w b5,.

jeżeli piasta pasuje od a6, wtedy mamy mozliwosć zmiany rozmiaru tarczy, i jarzma???

mam starą belkę tylną od b5 od innej b5tki, kumpel ma a6 na cześci, piastę moge pożyczyć,

ktoś cos takiego próbował???

niewiele.... ale zawsze coś lepszego do spowalniania od serii :wink:

a jak ma sie hamulec z passata 4 motion i audi s6 c5 tam tez siedzi 256mm a zaciski wygladaja podobnie do tych z s4 b5,widzialem na pewnym forum ze koles sprzedawal zestaw 300mm z adapterami na zacisku z passata 4 motion i pisal ze do audi podchodza...?ten zestaw z a6 to zacisk podpasi czy tylko jazmo bo niektorzy chca tylko komplety sprzedawac.....i w jakich motorach siedzi 255 z tylu w a6 2.7bit i jeszcze cos?

A jak ma się temat w praktyce ?? Zakładanie na tył do quattro wentylowanej tarczy 256mm z poliftowego S4 ma sens, różnica jest odczuwalna ?? czy jest to tak jak z przodem przy zmianie z 288 na 312mm że różnicy praktycznie nie ma ??

A jak ma się temat w praktyce ?? Zakładanie na tył do quattro wentylowanej tarczy 256mm z poliftowego S4 ma sens, różnica jest odczuwalna ?? czy jest to tak jak z przodem przy zmianie z 288 na 312mm że różnicy praktycznie nie ma ??

Różnica jest delikatnie odczuwalna.....jakby mnie nurkwał przód ,a trzymał tył lepiej przy spowalnianiu autka .

Podobne polepszenie spowalniaczy odczuwałem przy przechodzeniu z 288 na 312 ;)

Odgrzeję trochę kotleta :wink: Czy coś się zmieniło jeżeli chodzi o tylne hamulce pod quattro do B5 czy nadal najmniej roboty jest przy hamulcach z S4 poliftowego ? Dużo przeróbki lub czy jest realne żeby założyć 288mm na tył ??

zrob sobie adaptery pod obecne jarzma i zamontuj tarcze od 1z 95 rok przednie na tył rozmiar 280x13, podobno wszystko pasuje na starych klockach, zaciskach i jarzmach, adapter musi odsunac jarzmo o 17.5mm wzgledem srodka piasty

---------- Post dopisany at 00:39 ---------- Poprzedni post napisany at 00:37 ----------

dokładnie o to chodzi VW Passat B5 A4 S4 Zaciski hamulcowe TYŁ 280x13mm (3105653408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Bez tytułu - Kopia.jpg

Nieźle....tani szpas to nie będzie.........

zrob sobie adaptery pod obecne jarzma i zamontuj tarcze od 1z 95 rok przednie na tył rozmiar 280x13, podobno wszystko pasuje na starych klockach, zaciskach i jarzmach, adapter musi odsunac jarzmo o 17.5mm wzgledem srodka piasty

---------- Post dopisany at 00:39 ---------- Poprzedni post napisany at 00:37 ----------

dokładnie o to chodzi VW Passat B5 A4 S4 Zaciski hamulcowe TYŁ 280x13mm (3105653408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I to tyczy się quattro ??

Raczej tak bo tak samo jak w pasku masz piaste oddzielnie z tarczą

tarcza tył Q

189192.jpg

przód ADR jeszcze troche większa 288x13

trw_df2650.jpg

pytanie tylko czy tarcza 5mm wiekszej grubosc wejdzie w tylny zacisk z ori klockami, jeśli nie to czy 3 mm grubsza wejdzie - czyli 280x13 z 1z

Bez tytułu - Kopia.jpg

tarcze 288/15 trzeba przetaczac na 11mm bo nie zmieści sie w jarzmo

ale zapominacie o jednym małym szczególe którym jest linka od ręcznego

do tego zabiegu na 280 czy 288 będzie niestety już za krótka bo do 256/22 czy 255/10 jest na styk

trzeba będzie robić na specjalne zamówienie

+48 693 45 66 99

Dev a czy z Audi TT quattro z tarczą 256/22 mogę coś wykorzystać do swojego auta ??

inna jest wysokosc tarczy, wieć sie nie przydadzą

jarzma wykorzystasz, bo te same, co do zacisków to nie pamietam

ale chyba wystraczy przełożyc mocowanie od ręcznego i powinno zagdakać

+48 693 45 66 99

dev, a może podpasować od innego dłuższego auta po prostu linke? np A6 C5, trzeba by było porównać obydwie w ręku

Bez tytułu - Kopia.jpg

nie mam pojecia czy od A6 będzie pasowac, nigdy nie przymierzałem

na pewno od RS4 B5 będzie pasowac :decayed:

+48 693 45 66 99

a no właśnie, zapomniałem o rsce ;]

---------- Post dopisany at 22:59 ---------- Poprzedni post napisany at 22:56 ----------

1812mm ma od rski - 80zł ATE

od C5 Q 1925mm - 105zł ATE

---------- Post dopisany at 23:03 ---------- Poprzedni post napisany at 22:59 ----------

ale wedlug etki jest inaczej

A4 w q ma 1775mm

a RS4 1850mm

Bez tytułu - Kopia.jpg

trzeba sprawdzic jeszcze mocowania

+48 693 45 66 99

podejrzewam ze mocowania w rs4 i a4 beda jednakowe.. bo niby czym wiecej mialy by sie roznic? tylko koncem ze wzgledu na wyzsze jarzmo

Bez tytułu - Kopia.jpg

no i osłony

+48 693 45 66 99

inna jest wysokosc tarczy, wieć sie nie przydadzą

jarzma wykorzystasz, bo te same, co do zacisków to nie pamietam

ale chyba wystraczy przełożyc mocowanie od ręcznego i powinno zagdakać

Dzisiaj porównywałem jarzma i zaciski z audi TT 256/22 ale taki zestaw trochę się różni od S4. W TT jest inne odsadzenie na jarzmie a w zacisku oprócz mniejszego tłockza ( 38mm zamiast 43mm ) trzeba zakładać dłuższe przewody hamulcowe ponieważ w innym miejscu jest gniazdo. Takżezestaw od TT 256/22 nie podejdzie p&p do B5 quattro

dev czyżbyś pisał o zestawie który leży u mnie w garażu ? Komplet pochodzi z A6 2.5Q 180PS AKE 2000. Jeśli tak to jest do sprzedania za śmieszne pieniążki

Hamulce zaciski Quattro 255mm Audi A6 A4 VW Passat (3116356430) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy nie wystarczy znaleźć tylko jarzma od A6, a zacisk i klocki pozostają od B5?

Jezeli chodzi o rozmiar 255/10 mm to tak.

+48 693 45 66 99