Treść opublikowana przez kris-m
-
[B5 AFB] Przelany olej, problem ze spalaniem oleju -naprawione:)
Koledzy, czy 2 milimetry powyżej max na bagnecie to już za dużo oleju i powód do zmartwień? przejechałem już 1500 km od przeglądu, na którym mi zalano za dużo oleju i w sumie nic nie zauwazyłem w weekend sprawdzałem kontrolnie olej no i widzę, że jest te 2-3 mm powyżej max. czy mam jechać urwać mu głowę i kazać odsysać czy się nie przejmować? będę wdzięczny za info. pozdrawiam, K
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
Wow!!! - to się dopiero nazywa szybkość odpowiedzi.... w tym czasie nie udało mi się nawet dodzwonić do ASO z tym pytaniem ale chyba przestanę już próbować, bo informacje od Was potwierdziły to co sobie ustaliłem - czyli dla totalnego spokoju umysłu i bezstresowej jazdy - wymiana przy 105k bardzo dziękuję także za podopowiedź z tymi symbolami - ja nie mam VAG'a a do tego totalnie jestem zielony jeśli chodzi o sprawy techniczne ("finansista" ) - zaraz postaram się zmienić bo wybierałem "na pałę" przy tworzeniu profilu i chyba wybrałem źle bo mam 6 biegów. raz jeszcze dzięki - czuję że z Waszą pomocą eksploatacja tego pojazdu będzie jeszcze przyjemniejsza (o ile to jeszcze możliwe - nie ma się do czego przyczepić po 4 miesiącach i 15k km). pozdrawawiam, K
-
[B6 AWX] Wymiana rozrządu
witam, czy ktoś z Was słyszał aby rozrząd faktycznie strzelił komuś przed 105000km? pytam ponieważ tydzień temu zrobiłem przegląd 90k i nie wymieniałem rozrządu. Oparłem się o informacje z książki serwisowej Audi gdzie jest podane, że rozrząd sie robi przy 120k. Uznałem, że jak zrobię na następnym przy 105k to i tak będzie odpowiednio wcześniej niż norma na to wskazuje. Jako zupłnie nowy użytkownik Audi dopiero wczoraj zalogowałem sie na forum A4-klub i znalazłem ten wątek.... ... no i teraz nie wiem czy mam wracać do serwisu i robić ten rozrząd czy spokojnie zrobić go przy następnym przeglądzie przy 105000km? będę wdzięczny za info na temat znanych Wam przypadków awarii rozrządu przed 105000 km. i jeszcze jedno pytanie - skąd mam wiedzieć jakie oznaczenie silnika B6 AWX czy inne mam? pozdr K
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, niniejszym chciałbym przedstawić się Szanownym Klubowiczom . od kilku miesięcy jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Audi A4 Avant (B6 1.9TDI) i jako totalny laik w kwestiach technicznych chciałbym móc od czasu do czasu skorzystać z Waszego doświadczenia oraz wiedzy na temat tego modelu. pozdrawiam, Krzysiek