Treść opublikowana przez olek_je
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
Co prawda to prawda. Ja poza oponami musze jeszcze jakis stalowy felunek kupic. Sysiek jakie oponki masz zamiar kupic ??
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
Pietrek co sie tak lansujesz po Ksiezycu halasuje ten Twoj traktor
-
[ALL B6] Multitronic - drgania, w trakcie delikatnego przyspieszania
Bartek, mam prosbe, jak bedziesz u pana Sopy to zapytaj ile kosztuje wymiana oleju w skrzyni po 5 tys o naprawy jak dlugo to potrwa , ile sie trzeba wczesniej umówic i czy przy wymianie poza ich serwisem, np w aso nie utraci sie gwarancji.
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
NUTI skoda, audi co za roznica poza cena te same podzespoly tylko taniej w serwisie niestety okazalo sie ze moj optymizm co do wytrzezwienia byl na wyrost chyba jeszcze mam troche glowe ciezka
-
[ALL B6] Multitronic - drgania, w trakcie delikatnego przyspieszania
maja jakies skodziny. ale trzeba zadzwonic i dopytac. co do noclegu to nie wiem ale do rybnika niedalekowiec cos rozzsadnego napewno sie znajdzie.
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
dobre rano wlasnie wytrzezwialem wiec raczej sie pojawie dzis pod m1
-
[ALL B6] Multitronic - drgania, w trakcie delikatnego przyspieszania
Ja wstawilem rano a odebralem nastepnego dnia po 13
-
[ALL B6] Multitronic - drgania, w trakcie delikatnego przyspieszania
przy dieslach tak jest natomiast przy silnikach benzynowych ten problem wystepuje ponoc rzadziej. 6 lameli zuzywa sie szydciej bo wystarczy lekki spadek cisnienia i robi sie odrobina luzu. przy 7 na ta sama powierzchnie przypada 1 lamel wiecej wiec prawdopodobienstwo luzu mniejsze. a co softu byc moze masz tyko soft zmieniony a lameli 6. ponoc jedno nie wyklucza drugiego.ale ja sie nie znam ja tylko uzytkuje :decayed:
-
[ALL B6] Multitronic - drgania, w trakcie delikatnego przyspieszania
Spowodowane to było liczbą km. zrobionych na 6 lamelkach ( 190 tyś. ) i silnikiem 2,5. Jak się dowiedziałem wysoki moment tego silnika zmniejsze zywotnosc lameli. Od momentu modyfikacji softu i liczby lameli problem udało sie wyeliminowac w duzej mierze. Oprogramowanie bardziej dba o skrzynie ( przy kickdown'ie obroty nie wskakuja od razu na 4 tys tylko do 3 a nastepnie rosna do 4 tys.) dodatkowo 7 lameli lepiej przenosi ten moment z walka dalej. Spalanie troche sie obnizylo ale nie wiem czy to spowodowane akurat tym bo zmienilem stacje gdzie tankuje to raz a dwa ja kupilem auto z uszkodzona skrzynia. "schodki" jak to nazwales pojawialy sie przy rozgrzanym oleju i powolnym ruszaniu. Mozna było wyczuc lekkie szarpanie w przedziale obrotów 1000-1500. wrazenie jak by sie jechalo po tarce przez chwilke. Dodatkowym "efektem" bylo "falowanie" obrotów tzn przy stalej predkosci mozna bylo zaobserwowac lekkie ruchy wskazowki obrotomierza bez zmiany predkosci podroznej. Efekt pododny do slizgającego sie sprzegla. Bartku czesci nie zabralem bo nie chcialem. po co mi zlom.
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
Sysiek 100 przed snem i jutro jak nowo narodzony
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
trzeba jakos na ta olimpiade zarobic
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
dzieic to sie mozna ale ciastem :tongue4: ja uwazam ze francuskie to pieczywo i wino :gwizdanie: :gwizdanie: buntownik nie podniecaj sie ja codziennie mam problem z zerwanym kablem albo z kradzieza
-
[ALL B6] Multitronic - drgania, w trakcie delikatnego przyspieszania
Bartku ja mialem ten sam problem co opisuje Piotrek i powodem byl stary 6 lamelowy walek
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
o wczorajszym spocie przeczytalem o 21 jak wrocilem do domu moze w niedziele dam rada choc bede po weselu :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:
-
[ALL B6] Multitronic - drgania, w trakcie delikatnego przyspieszania
Ja robiłem w Sserwis Sopa w Czernicy koło Rybnika. Koszt mojej naprawy to 3000 pln. Na robocizne 6 misiecy a na wymienione podzespoly 2 lata lub 100000 gwarancji.
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
Pietrek nie drzyj lacha z kolegi
-
[ALL B6] Multitronic - drgania, w trakcie delikatnego przyspieszania
Duze prawdopodobienstwo ze masz ten sam problem ktory byl u mnie. Problem z 6 lamelkowa skrzynia. w zaleznosci od miejsca w kraju koszt naprawy od 3 nawet do 6 tys. z informacji jakie uzyskalem im szybciej zrobisz naprawe tym lepiej.
-
[B6 AVF] Multitronic problemy ze skrzynią
hinol kaz im wymienic tez filtr i wyczyscic hydraulike.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Ja mam b6 2,5tdi bfc ze skrzynia GEC po wymianie lameli i softu. Na początku lipca robilem "remoncik". Okazalo sie ze "helmut" przejezdzil na tej skrzyni 180 tys i zaczely sie letkie problemy. przy rozgrzanym oleju przu powolnym ruszaniu poszarpywalo lettko. Okazalo sie ze "adaptacja" wypadla a poza tym syf w skrzyni oraz luz na lamelkach. Wymieniono z 6 na 7 wgrano najnowszy soft wyczyszcono hydraulike oraz wymieniono filtr. Okazalo sie ze im wczesniej sie zareaguje tym koszta mniejsze (choc to nie regula). dowiedzialem sie dodatkowo ze przy 100 tys powinno sie wyjac skrzynie i wymienic filtr ( niestety nie ma dostepu do filtra bez wyjecia skrzyni). Mowia ze 01J jest awaryjna i do d*py, ja uwazam ze trzeba troche sie dowiedziec o skrzyni i smialo mozna smigac. pierwsza rzecz multitronici nie lubia przyczepy i czestej jazdy po gorach. wersja 7 lamelkowa jest duzo mniej awaryjna. chip tuning raczej odpada (powyzej 340 Nm ponoc bardzo cierpi). Ale i tak nic nie jest w stanie zniwelowac tej przyjemnosci z jazdy "melexem". :tongue4: :tongue4:
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
dzo-dzo najlepszego na nowej drodze zycia :gwizdanie: :gwizdanie:
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
http://www.widelec.pl/widelec/1,99763,7053110,15_mgnien_na_15_lecie_Familiady.html uśmiałem sie :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
mnie nie pytaj ja nic nie wiem :mysli:
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
Pietrek bede bede, moze nawet w niedziele teraz a to ze mieszkamy kolo siebie to mozemy jakies piko uskutecznic ale Ty to chyba tylko l-karnitynka :polew: :polew:
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
czesc Dziewczyny Normalnie nie da sie nadazyc za Wami. Co dziennie przybywa 2-3 strony spamu. Kiedy sie to przeczyta
-
Spoty Czestochowskie[Niedziela g17 III aleja pod DON KICHOTEM]
od razu fuj i wcale nie koniecznie tip moze multi ale co by nie bylo to relax pelen :naughty: