Yachooo

O Yachooo

Osiągnięcia Yachooo

Reputacja

1. W którym miejscu znajduje się wzmacniacz w avancie?? mam nagłośnienie nokia w moim AUDI i nie działają mi głośniki w tylnych drzwiach oraz subwoofer, być może jest uszkodzony wzmacniacz. Zdjąłem dziś tapicerkę drzwi tylnych lewych, ale jest tam sam głośnik bez wzmacniacza. Przy radiu kostki mini iso są podłączone prawidłowo.
  2. Mam w planach od jakiegos czasu wymianę odtwarzacza na Audi Concert I. posiadam aktualnie Chorusa. W mojej aktualnej konfiguracji nie działają tylne głosniki (w drzwiach) ani tuba NOKIA w bagazniku. czy wymieniając radio na Concert bede w stanie uruchomić wszystkie głosniki? (podejrzewam ze chorus którego mam jest przelozony z innego auta i dlatego to nie działa). W planach mam również dokupienie zmieniarki CD, ale mam pytanie co do podłączenia jej do radia Concert. czy musze ciągnąć osobny kabel od radia do bagaznika, czy znajde gdzies wtyk przy wzmacniaczu który jest przy tubie w bagazniku. wszelkie sugestie mile widziane Pozdrawiam
  3. dzisiaj moje audi zawiodło mnie, mianowicie podczas jazdy na trasie (około 120~130 km/h) na 6 biegu nagle obroty podskoczyły maksymalnie a samochód zaczął zwalniać... tak jakbym podczas jazdy wcisnął sprzęgło. zatrzymałem sie i po załączeniu któregokolwiek biegu i puszczaniu sprzęgła powoli zaczyna ciągnąć, ale jak pedał sprzęgła mam już prawie na górze słychać nagle 'chrobotanie' i auto stoi w miejscu. co przy takich objawach mogło się uszkodzić?? przeguby sprawdziłem i są ok, może sprzęgło? czy dwumas? a może skrzynia? (jednak biegi wchodzą normalnie wiec skrzynie stawiam raczej na ostatnim miejscu). proszę o jakieś sugestie.
  4. Od niedawna mam mały problem z Audi, a mianowicie przestało swiecic sie swiatełko oswietlające komore bagażnika. Początkowo myślałem ze zaróweczka niedomaga, ale sprawdziłem dziś i obie są ok. Następnie sprawdziłem bezpiecznik i on również jest ok. Dodam że nie swieci sie ani przy otwartym bagażniku, ani kiedy przełącznik włącze na I. gdzie szukać usterki i jak ja usunąć??
  5. No i stało sie... Ceramika katalizatora tak sie obiła o obudowe, ze rozmiarem przypominała piłeczke od tenisa, po czym zaklinowała się przy wylocie i zabklokowała wylot spalin, czego skutkiem było totalne zamulenie samochodu. Naprawiłem to usuwając wkład kata - została tylko obudowa i samochód smiga dalej. Nie miało to jednak wpływu na drżenie auta jak napisałem wczesniej. Usunalem jedynie metaliczny stukot.
  6. zajrzalem do mojego wydechu no i stawiam na katalizator. po rozkręceniu wydechu w połowie słychac ewidentnie luzny element w przedniej czesci rury wydechowej(tłumiki są ok). musze wiec wymienic kata i przy okazji, zymienie plecionke. Pytanie, czy opłaca sie kupic gotowe reperaturki katalizatora + plecionki na allegro za około 200 zł wkręcic i po sprawie, czy lepiej kupic plecionke + kata i wspawać gdzieś u majstra w garażu:) przeglądając oferty róznych sklepów zauważyłem ze niektórzy oferują również zamiast katalizatora - strumienice lub tłumik przelotowy - jak ma to sie do silnika diesla?? bo takie zabawki z tego co wiem to raczej dedykacja dla benzyny.
  7. Witam, mam mały problem z moim Audi, a mianowicie słychać metaliczne brzęczenie z okoloc wydechu, szczególnie na postoju, lub dolnych partiach obrotów silnika (do około 1800rpm) przejrzalem cały wydech z dołu i jest cały... czy jest mozliwość ze uszkodził mi się wewnątrz katalizator i to on brzęczy? dodam ze czuć drgania wewnątrz samochodu szczególnie pomiędzy 1200 - 1900rpm pow. 2000 nie odczuwan tego az tak bardzo. Gdzie szukać usterki??
  8. Witam, mam mały problem z moim audi. Kupiłem go miesiąc temu i usuwam powoli wszystkie usterki, dotarłem do nagłosnienia, a mianowicie nie działają mi wszystkie głosniki w aucie, a w zasadzie działa tylko jeden - ten w drzwiach pasażera. w czym moze tkwić usterka?? czy w radioodtwarzaczu??(audi chorus) czy jest gdzies wzmacniacz?? co ciekawe w lewych drzwiach działa głosnik wysoko tonowy(obok klamki) a niskotonowy nie:( z tyłu wogole nie grają. co jest nie tak??
  9. Witam wszystkich włascicieli A4, ja moje posiadam od wczoraj, wiec zaczynam dopiero i mysle ze posiąde większą wiedze na temat mojego nabytku, po przeczytaniu forum.