Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Subwoofer, tylne głośniki - opis instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie

Problem był już poruszany na forum ale ja postanowiłem założyć nowy wątek wzbogacony o zdjęcia z mojej A4.

Jak w temacie sprawa dotyczy niedziałających głośników na tylnej półce.

Otóż, wcześniej miałem zamontowane radio sony, które to było podłączone poprzez taką przejściówkę

51189120ht4.jpg

54849280cp5.jpg

23rc5.jpg

Z tyłu było takie gniazdo

64530049da7.jpg

wszystkie głośniki działały bez problemu. Niedawno zakupiłem radio ori, kaseciak Concert I

16715418yq3.jpg

65072221gz6.jpg

51058962qq4.jpg

Radio podłączyłem poprzez kostki - czarna i brązowa odczepiając wcześniej wspomnianą powyżej przejściówkę.

Wynikiem tej zmiany był niedziałający tył.

Nie widać osobnej kostki na tył ani dodatkowych kabli.

Jaki jest sposób na taki stan rzeczy. czytałem o jakichś przejściówkach, o możliwości podpięcia tyłu pod wzmacniacz.

Ale może da rade coś pokombinować z kablami w takim stanie jak jest żeby ten tył zgrał.

Z tyłu mam głośniki Nokii z oznaczeniami jak na poniższych zdjęciach.

51490943nc2.jpg

Tak wygląda adpter umożliwiający podpięcie nie ori radia:

PH-4190.jpg

A tak w przypadku posiadania systemu bosse

PH-4130.jpg

Opublikowano

ciekawe czy ktoś pomoże ??też jestem zainteresowany tym problemem :-)

Opublikowano

No a samymi kablami prubowales podpinac?? Tzn bez przejsciowek itp ?

Opublikowano

Nie wiem jak to wygląda w sedanie(podejrzewam że tak samo jak w kombi) Radio fabryczne Audi ma wyprowadzenia tylko na przednie głośniki, tył zasilany jest poprzez wzmacniacz który uruchamia tylne głośniki i subwoofer który jest zamontowany w bagażniku(wyjście na wzmacniacz jest z górnej kostki która ma 20pin)

Ja u siebie wywaliłem oryginalne radio i założyłem Clariona i aby grał tył musiałem zastosować specjalną przejściówkę(interfejs) -80PLN. Ty jeśli chcesz uruchomić tył musisz sprawdzić czy masz w samochodzie tą 20pin kostkę. Jak coś to pisz [email protected] u mnie instalacja jest w oryginale, podeślę fotki ze swojej niuni.

Pozdrawiam. :)

Opublikowano

88bbe73ee870c3f0.jpg

(dosyc dawno majstrowałaem przy radiu i jak cos pokreciłam to niech mnie ktos poprawi)

musisz miec jeszcze jedna kostke taka mala kwadratowa którą podpinasz tam nadole gdzie zaznaczylem, a jeszcze jedno do brazowej kostki dochodza 4 kable czy 8 bo na fotce za bardzo nie widac

Opublikowano

Zdecydowanie widać że wyjście iso z radia jest tylko na dwa głośniki... I dziwne że właśnie na te głośniki miało by być z dodatkowej kostki wyjście... To co zaznaczył Dropsone mi wygląda jako wyjśie na wzmacniacz, bo tak CHYBA audi robi że tyły są na jakimś wzmacniaczu :mysli:

Opublikowano

ja miałem ten sam problem poprowadziłem nowe kable i mam spokój

Opublikowano
  • Autor

Zdecydowanie widać że wyjście iso z radia jest tylko na dwa głośniki... I dziwne że właśnie na te głośniki miało by być z dodatkowej kostki wyjście... To co zaznaczył Dropsone mi wygląda jako wyjśie na wzmacniacz, bo tak CHYBA audi robi że tyły są na jakimś wzmacniaczu :mysli:

jaki wzmacniacz najlepiej zastosować i gdzie można taki dostać? Najlepiej chyba żeby był oryginalny.

Co polecicie?

No chyba, że to rozwiązanie

ja miałem ten sam problem poprowadziłem nowe kable i mam spokój

może więcej informacji na ten temat. Jakich kabli użyłeś, jak zostały podłączone, jaki koszt takiej przeróbki i czy jakość ucierpiała na tym czy nie?

Opublikowano

jarko masz racje to jest wyjscie na wzmacniacz podpinasz kostke i powinien grac tyl

Opublikowano

Witam Ja w sedanie do takiego radia miałem jeszcze trzecią kostke taka mała na 6 pin (pod wejście co na zdjęciu jest tył opisany) Jak dobrze pamiętam nazywa się ona mini ISO. Powinny być dwie ISO i trzecia mini ISO z tego co widze na zdjęciach ktoś obcioł tą mini i wpioł się do tej standardowej, na jednym Głośniku z tyłu powinieneś mieć taką puszkę metalową to jest ori wzmacniacz on w zupełności wystarcza. Postaram sie wrzucić jutro zdjęcia jak to powinno wyglądać. Pozdrawiam Tomek

P.S. akiwan Ja nie kupowałem nic tylko przerobiłem bez inwazyjnie tą kostke mini i moj nowy pionek śmiga bez problemu.

Opublikowano

Mnie tu brakuje zdjęcia instalacji jaką masz w autku, żeby coś więcej o tym pomyśleć... Jak byś mógł to wrzuć.

Opublikowano
  • Autor

Witam Ja w sedanie do takiego radia miałem jeszcze trzecią kostke taka mała na 6 pin (pod wejście co na zdjęciu jest tył opisany) Jak dobrze pamiętam nazywa się ona mini ISO. Powinny być dwie ISO i trzecia mini ISO z tego co widze na zdjęciach ktoś obcioł tą mini i wpioł się do tej standardowej, na jednym Głośniku z tyłu powinieneś mieć taką puszkę metalową to jest ori wzmacniacz on w zupełności wystarcza. Postaram sie wrzucić jutro zdjęcia jak to powinno wyglądać. Pozdrawiam Tomek

P.S. akiwan Ja nie kupowałem nic tylko przerobiłem bez inwazyjnie tą kostke mini i moj nowy pionek śmiga bez problemu.

Więc czekam na te zdjęcia. Odnośnie mini ISO - skoro ją ktoś obciął to może ktoś napisze jak przywrócić ją we właściwe miejsce?

Czy takie adapter coś się przyda w moim przypadku?

http://www.allegro.pl/item356257282_adapter_audi_vw_gniazdo_mini_iso_2_wyjscia_f_vat.html

Opublikowano

Wrzuć te foty o których pisałem do się zobaczy czy adapter sie przyda i czy trza będzie rezać.

Masz kolego sedana i trza też by sprawdzić czy masz ori wzmacniacze na tył i tylko instalacja jest przerobiona. Ja mam avanta i akurat nie doradzę Ci jak to sprawdzić...

Opublikowano
  • Autor

Wrzuć te foty o których pisałem do się zobaczy czy adapter sie przyda i czy trza będzie rezać.

Masz kolego sedana i trza też by sprawdzić czy masz ori wzmacniacze na tył i tylko instalacja jest przerobiona. Ja mam avanta i akurat nie doradzę Ci jak to sprawdzić...

Które miejsca mam pstryknąć? Instalacji to brzmi dość szeroko. Jestem laikiem więc potrzeba t łumaczyć jak dziecku. Jeśli to nie problem to proszę napisać konkretnie które meijsca mam pstryknąć i jutro postaram się powrzucać bo autko dziś już w garażu.

Opublikowano

sorki, mnie chodzi o kabelki do których sie podłączasz, o kostki jakie tam masz czyli generalnie co jest za radiem :)

Opublikowano
  • Autor

ok jutro to wypatroszę i porobię fotki. Postaram się żeby było to w miarę wszystko widoczne

Pozdrawiam

Opublikowano

po tym co widac na jednej z fotek to wydaje mi sievzetyl musi byc zmostkowany z przodem (3 fotka) ze starego radia wychodzi 8 kabli na głosniki a po wpieciu sie w instalacje sa tylko 4 (chyba ze reszty nie widac) popacz czy gdzies kable nie sa pospinane razem, a z tylu masz ori glosniki?

Opublikowano
  • Autor

51490943nc2.jpg

takie są z tyłu głośniki

JA nic nie zmieniałem

Opublikowano

Właśnie dlatego chcę ujrzeć jak wygląda reszta instalacji. Ze starego radia wychodzą cztery głośniki, są podłączone pod kostkę ISO i grają. Ktoś tam coś na pewno musiał przerobić.

Albo zacznijmy od tego jaka jest instalacja ori :?: Czy zawsze są cztery głośniki min. :?: Czy zawsze oprócz standardowych kostek ISO są jeszcze jakieś inne :?:

Opublikowano

Sorki że tak długo nie pisałem ale byłem w pracy. Z tego co wiem to jeśli jest fabryczny wzmacniacz NOKIA ( z tyłu pod lewym głośnikiem) <a href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/659e6371a544fde9.html" target="_blank"><img src="http://images31.fotosik.pl/251/659e6371a544fde9m.jpg" width="150" height="113" border="0" alt="darmowy hosting obrazków"/></a> to będzie też ta kostka, <a href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e2cb246f8bdeb50.html" target="_blank"><img src="http://images32.fotosik.pl/251/6e2cb246f8bdeb50m.jpg" width="150" height="113" border="0" alt="darmowy hosting obrazków"/></a> (u mnie już lekko modyfikowana do nowego radia) jest w niej sygnał do włączania wzmacniacza po włączeniu radia. To są kable za tą kostką <a href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf3ffe9134b573c7.html" target="_blank"><img src="http://images33.fotosik.pl/251/bf3ffe9134b573c7m.jpg" width="150" height="113" border="0" alt="darmowy hosting obrazków"/></a> NIEBIESKO-CZERWONY-prawy tył, NIEBIESKO-ZIELONY-lewy tył, dwa BRĄZOWE z CZERWONYM paskiem to masa do tych głośników (w orginale spięte razem) i BIAŁY-sygnał do włączania wzmaka. Mam nadzieje że nie namotałem. Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.