Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Subwoofer, tylne głośniki - opis instalacji


markmark

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem sobie radio Alpine. Kupiłem też przejściówkę adaptacyjną do systemu aktywnego na allegro za około 80 zł. Podłączyłem wszystko i mały zonk. Grają wszystkie głośniki ale tylne grają bardzo cicho w porównaniu do przednich. Powiedzcie gdzie może leżec przyczyna??

Byc może zasilanie wzmacniacza jest w złym miejscu??

Proszę o radę.

...........................

Dałem radę. Przejściówka nie miała podłączonej masy do wzmacniacza, wystarczyło zmostkować z masą radia. Przy okazji zmodyfikowałem zasilanie tzw. podtrzymania, bo było w złym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem sobie radio Alpine. Kupiłem też przejściówkę adaptacyjną do systemu aktywnego na allegro za około 80 zł. Podłączyłem wszystko i mały zonk. Grają wszystkie głośniki ale tylne grają bardzo cicho w porównaniu do przednich. Powiedzcie gdzie może leżec przyczyna??

Byc może zasilanie wzmacniacza jest w złym miejscu??

Proszę o radę.

...........................

Dałem radę. Przejściówka nie miała podłączonej masy do wzmacniacza, wystarczyło zmostkować z masą radia. Przy okazji zmodyfikowałem zasilanie tzw. podtrzymania, bo było w złym miejscu.

Witam.

Na wstępie przepraszam za odgrzebanie tak starego tematu - ale chyba w tej wypowiedzi kryje się rozwiązanie mojego problemu...

Więc tak: mam nie ori radio i "ręcznie" przerobione wyjście na tył - tj. bez kostki z allegro, ale kabelki powpinane w podobny sposób jak w kostce.

Tył gra, ale cichutttkooo... Mógł by ktoś ogarnięty w temacie bardziej wyjaśnić w jaki sposób szukać masy na wzmacniacz?

tj. który pin z kostki idącej na wzmacniacz powinien być wpięty do masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności od radia tu masz schematy

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

jutro z rana bedę testował przerabianie mini iso na chinch ze wzbudzeniem ori wzmaka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z tylnymi głośnikami w moim aucie - nie działają. Nie znam przyczyny, dlatego też postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc. Postanowiłem zajrzeć do poszczególnych podzespołów, ale ich nie diagnozowałem miernikiem ponieważ nie wiem jakie powinny być wskazania - poprostu się na tym nie znam. Zrobiłem kilka zdjęć w nadzieji, że pozwoli to na rozwiązanie mojego problemu.

Mam radio Audi Symphony by Matsushita fot

gKIS9.jpg

Oto schemat który znajduje się na odwrocie radia.

O3fjJ.jpg

Podłączenia (przepraszam za jakość zdjęć).

1.

O3uhA.jpg

2.

CQNYJ.jpg

3.

O3Jfr.jpg

gM1aS.jpg

CRgUr.jpg

Tak przedstawia się kostka tylnego głośnika.

gMWy9.jpg

CRFQS.jpg

Głośnik (wskazania miernikiem 4 om)

gNBXA.jpg

A to chyba wzmacniacz (ale nie jestem pewny).

CRSjA.jpg

Może profilaktycznie powinienem wymienić kondensatory?

Może ktoś miał podobny problem. Proszę o pomoc.

[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 20:18_________________________________________________Dowiedziałem się, że radio Audi Symphony by Matsushita ma oryginalnie wyjścia tylko na dwa przednie głośniki a resztę (system aktywny) obsługuje wzmacniacz. Więc może wzmacniacz jest uszkodzony?[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 21:04_________________________________________________Wszystko zrobione. Działa właściwie. Powodem niesprawności wzmacniacza była uszkodzona dioda. Jej wymiana na nową przywróciła prawidłowe brzmienie muzyki w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu znajduje się wzmacniacz w avancie?? mam nagłośnienie nokia w moim AUDI i nie działają mi głośniki w tylnych drzwiach oraz subwoofer, być może jest uszkodzony wzmacniacz. Zdjąłem dziś tapicerkę drzwi tylnych lewych, ale jest tam sam głośnik bez wzmacniacza. Przy radiu kostki mini iso są podłączone prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczyło poszukać ale po co :thumbdown:

w avancie jest przy subwooferze w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po zakupie a4b5 avant znalazlem w bagazniku po lewej stronie glosnik i wzmacniacz ktore nie dziala po wyjeciu radia jakies sony, jest wolna kostka żółto-zielona wie i ida do niej kolory, 2 biale kabelki, fioletowy i żółty wie ktos ktory gdzie podpiac zeby zadzialalo? chodzi mi o to czy sie da na krotko do kostki od radia jvc czyli np ze zolty do zoltego itd wiem ze mozna kupic jakies przejscia ale narazie chce sprawdzic czy dziala, albo chociaz w trej malej zoltej kostce co oznacza kolor kabelka zolty, bialy, bialy, fioletowy, dziekowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam problem, liczę, że pomożecie. Mam głośniki JBL t 595 decade. Niestety w jednym jest wyrwana membrana, a drugi harczy. Czy ktoś sie orientuje, czy jest możliwa naprawa czegoś takiego?Jeśli tak, to czy macie jakiś sprawdzony namiar na kogoś godnego polecenia? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...