Treść opublikowana przez kazimierzm
-
[B6 AYM] Wymiana termostatu
Witam mam do wymienienia termostat w swoim Audi (temperatura max 65-70 'C) Czy przy wymianie termostatu konieczne jest ściąganie rozrządu ? - (Audi A4 B6 2.5TDI 155Km) Objeździłem dzisiaj pół krakowa i opinie mechaników są podzielone, większość uważa że bez ściągnięcia rozrządu się nie obejdzie. Co o tym sądzicie Jakie są koszty wymiany termostatu u was ?(mnie powiedziano około 350 - 450zł oczywiście nie w ASO) Pilne czekam na odp pozdrawiam kazimierzm
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jeżeli bym wymieniał olej następnym razem to na pewno nie po 30tys km. tylko po max 15. A co powiecie o oleju Mobil ESP 5W-30? - taki tez poleca marka Audi Jestem z krakowa, może zna ktoś jakiś zaufany sklep gdzie można kupić org olej? Czy warto kupować w takich sklepach jak makro, selgros itd. ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
W serwisie audi polecają castrola 5w - 30 long life 3 i mowią zeby najepiej nie zmieniac nic jezeli wczesniej byl wlewany olej o tych samych parametrach a pod inna marką, proponuja wlasnie tego castrola bo zawsze go leją co wy na to
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam Mam audi a4 b6 rok 2001 2,5TDI 155km. Musze wymienić pilnie olej, poprzedni właściciel lał olej marki cartechnic SAE 5W-30 Longlife 3, spełnia normy 504 i 507. Moje zapytanie brzmi. Jaki olej kupić (ta marka w polce nie jest dostępna). I czy zmienić na pół syntetyk czy nadal stosować to samo tylko pod inną marką. ? Pilne czekam na odp pozdrawiam kazimierzm
-
[B6 AYM] Długie zapalanie przy zimnym silniku
co to jest to G62 narazie nie mam kabla do auta za niedlugo go kupie
-
[B6 AYM] Długie zapalanie przy zimnym silniku
Poprawiłem już moje dane. A co do świec to właśnie na sekundę się załączają i odrazu gasną (wydaje mi się że to za krótko się świecą ). Istnieje możliwość sprawdzenia świec czy są dobre i czujnika ? jeżeli tak to w jaki sposób ?
-
[B6 AYM] Długie zapalanie przy zimnym silniku
Witam Mam problem z zapalaniem auta na zimnym silniku Kręci rozrusznikiem około 5 sekund, i dodam przy tym ze mam najprawdopodobniej termostat do wymiany bo temperatura silnika dochodzi do 70 stopni.(nie wiem czy ma to coś wspólnego) Gdy silnik będzie ciepły rozrusznik kręci z 2-3 sekundy to i tak jest raczej za długo (tak sądze / obciach) Pomóżcie Co robić ? Pilne czekam na odp. pozdrawiam kazimierzm
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Jako były posiadacz Audi A6 a w niedalekiej przyszłości planuje zakup właśnie Audi A4, chciałbym dowiedzieć się z tego forum kilka istotnych informacji na temat tego samochodu, mam nadzieję że nasza współpraca rozwinie się na długie lata. Pozdrawiam