Treść opublikowana przez udy
-
[B6 AMB] Dziwne dźwięki po zgaszeniu silnika
Ok dzieki wszystkim troche mnie uspokoiliście, w poniedziałek jadę na pierwszy przegląd LPG do egp na ostrobramskiej to powiem żeby wszystko sprawdzili dla spokoju, dzieki i pozdro
-
[B6 AMB] Dziwne dźwięki po zgaszeniu silnika
Witam, Zauważyłem dziwny dźwięk po zgaszeniu silnika, takie jakby whooooooooooooooooo jakby schodziło jakieś ciśnienie albo nie wiem jakiś wiatrak wychamowywał, co to może być?? I co to jest tak dziwne po dłuższej jeździe jak postawie samochód coś cyka pyka tak jakby jakiś metal sie odkształcał słychac to na zewnątrz samochodu i troche mnie irytuje rownież Dodatkowo mam jeszcze pytanie apropo dźwieku turbiny, tak od 2000obr jak przyspieszam slychać gwizd, na poczatku mi to nie przeszkadzało teraz zaczyna irytować, silnik pracuje ładnie i przyśpiesza też ok ale nie jestem do końca pewien czy tak powinno chodzić te 170 km, być może już sie przyzwyczaiłem po prostu:) Czy być może ten gwizd oznacza kończącą się turbinkę?? i jak jest z chłodzeniem turbiny jak należy to robić ?? to mój pierwszy samochód z turbo... Dziekuje wszystkim serdecznie i pozdrawiam
-
[B6 AMB] Sprężarka klimatyzacji padła
mi powiedziano że da rade bo ją rozebrali i że to bedzie kosztować 1000, też dają mi gwarancję,
-
[B6 AMB] Sprężarka klimatyzacji padła
Witam, Mam pytanie, padła mi pompa od klimy, mechanik twierdzi że można regenerować za około 1000zł i zastanawiam się czy lepiej opłaca kupić się nowy zamiennik, przeglądam oferty na allegro i zastananwiam się czy np pompa od silnika 1.9 tdi będzie pasować do mojego silnika, czy wogóle pompy klimatyzacji różniły się coś ze względu na silnik?? Czy warto kupić np taką : http://moto.allegro.pl/item563333368_sprezarka_klimatyzacji_audi_a4_1_8_turbo_2003_r.html Jest z 2003 roku nie wiem czy to coś przeszkadza?? sprzedawca daje gwarancje rozruchową... Proszę o jakieś porady ewentualnie może ktoś ma taką na sprzedaż Pozdrawiam
-
[B6 AMB] Hałas z silnika po założeniu LPG
no więc gaz nie był tego przyczyną, przyjechał do mnie pan z EGP i stwierdził że to albo pompa wspomagania albo alternator tak rzęzi, odkrył niski poziom płynu w wspomaganiu i kazał dolać, dolałem ale nic nie pomogło gdy silnik jeszcze trochę chodził momentami miał chwile że nim zarzucało, i w końcu zgrzytnął i zgasł... będę go za godzinę holował do mechanika, aż boje sie pomyśleć co to może być, poz[br]Dopisany: 25 Luty 2009, 15:58_________________________________________________no więc ani alternator ani wspomaganie tylko stanęła sprężarka od klimy i pierścień napędzający rolkę od paska powyginał się i to tak łomotało, mechanik ma dziś spytać czy da się coś zrobić z tą sprężarką jak nie to czeka mnie wymiana no ale cóż pozdrawiam można temat zamknąć
-
[B6 AMB] Hałas z silnika po założeniu LPG
Witam, Jestem w wielkim stresie, wczoraj założyłem instalacje do moje auta firmy BRC w zakładzie EGP w wawie na ostrobramskiej, na początku rewelacja autko śmigało bez problemu, dzisiaj rano też pojechałem do roboty bez problemu, teraz wychodząc z roboty po odpaleniu poczułem strasznie swąd gazu w środku jak miałem włączoną klime, jadąc w strachu do domu będac jakieś 2 kilometry od celu nagle coś zaczeło strasznie nie wiem jak to opisać rzęzić w silniku, doleciałem delikatnie do domu podniosłem maskę a tu je....ie gazem no i coś okropnie trze klekocze wali trzeszczy i nie mam pojęcia co to jest!! Nie wiem czy to wina gazowników raczej tak bo nie był by to taki zbieg okoliczności że akurat po założeniu gazu coś sie od razu wykraczyło, ... Podczas odpalania już zaczyna być słychać jak coś zaczyna rzęzić i potem napierdziela, dodam jeszcze że nie wiem na ile wiarygodny jest ten wskaźnik ale mam butle 60 litrów(tzn tyle się mieści) i wczoraj zalałem do pełna zrobiłem jakieś 200 km na tym gazie do tej pory a wskaźnik na 4 kropki zszedł już do jednej, nie wiem czy on po prostu tak pokazuje czy ten gaz się gdzieś ulatniał i moze coś rozwaliło Jesli ktoś jest w stanie proszę o pomoc bo nie wiem czy dzwonić jutro do nich niech mi tu kuźwa przyjeżdzają to robić bo przecież nie będę nim jeździł do nich bo coś może do końca pierdyknąć czy scholować go do mechanika bliżej gdzieś i się spytać co to jest, mój brat ma troche "pojęcia" o samochodach ale nie wie co to może być. Dzieki i pozdro
-
[B6 AVF] Zepsuta regulacja fotela kierowcy
witam, odgrzewam kotleta ale mam ten sam problem i chciałem zapytać jak go rozwiązałeś?? pozdro[br]Dopisany: 21 Luty 2009, 00:14_________________________________________________ok dobra już sam sie dowiedziałem, zerwała sie linka po prostu.. pozdro dzieki Michał za odp
-
[B6 AMB] Sprawdzenie czy kluczyk jest oryginalny??
OK DZIEKI ZA ODPOWIEDZI POZDRO
-
[B5 ABC] Pompa hamulcowa
sory dawno nie sledziłem tego tematu, tak przyaczyną był ten łącznik ale równiez gumowe przewody hamulcowe prz zaciskach, zestarzały sie już, wymień je, pisze po % WIĘC SORY ZA BŁEDY
-
[B6 AMB] Sprawdzenie czy kluczyk jest oryginalny??
Witam, Przy kupnie samochodu dostałem tylko jeden kluczyk, teraz ubezpieczając auto musze podac ile mam orginalnych, tak więc powiedziałem że jeden ale potem pomyślałem sobie czy na pewno jest orginalny, w przypadku kradzieży auta przedstawił bym ten kluczyk a ubezpieczyciel powie że to jest doróbka i pupa blada, dlatego mam pytanie jak mogę sprawdzić czy kluczyk jest orginalny????, w serwisie facet powiedział że moze sprawdzić za dwie stówy..... Dodam że auto jest ze stanów, kluczyk jest wyposażony w jak to stwierdził poprzedni właściciel dostepny tylko w amerykanskich wersjach guzik do sprawdzenia gdzie stoi nasze auto na zatłoczonym parkingu naciskamy a samochód wyje ech ci amerykanie, Jesli ktoś jest w stanie proszę o odpowiedz pozdro
-
[B6 AMB] Obroty na biegu jałowym w 1.8TQ
witam i jak co poradziłeś na ten problem?? też własnie kupiłem i też czuje takie drżenie, na początku myślałem że mam fotel z masażem:) pozdro
-
[B6 AMB] Schodzi powłoka na tunelu środkowym
Witam, Nacieszyłem się już swoją nową furką teraz zaczynają mnie boleć szczegóły, jednym z nich który umieszczam w tym dziale jest strasznie obdrapany tunel środkowy, jest on pokryty taką powłoką która się łuszczy i schodzi, można to normalnie palcem wałkować, mam pytanie czy ktoś może ma jakiś ciekawy sposób na to jakieś malowanie lub coś w tym stylu lub ewentualnie ile kosztuje nowy tunel żeby go ewentualnie wymienić?? Dzieki i pozdro
-
[B5 ABC]regulacja foteli
Witam, Mam pytanie, czy w audi a4 wychodziły przednie fotele w taki sposób iż fotel kierowcy ma np. regulacje wysokości a pasażera nie, różnią się wtedy jeszcze dodatkowo kształtem wygięcia tych uchwytów które dochodzą do prowadnic, chodzi o a4 z roczników 96... Pozdrawiam i dziekuje udy
-
[B5 ABC] Pompa hamulcowa
Normalnie nie wierze.... musze iść jeszcze raz sie przejechać ale to chyba jest to!!! pojeżdże dłużej zobaczymy co będzie ale jest póki co o niebo lepiej samochód staje dęba przy hamowaniu!!! już zapomniałem jak to jest mieć dobre hamulce tak jak mowisz rozebralem ten łącznik w przegrodzie z tym ze nie miałem żadnej rurki bo akurat jestem w pracy więc zetknąłem je ze sobą i skleiłem pożądnie izolacją.... dzieki wielkie póki co dam znać czy dalej będzie dobrze jak zrobie więcej km.... Pozdro!!!
-
[B5 ABC] Pompa hamulcowa
no dziwne dziwne, byłem przed chwilą u innego mechanika ten z kolei powiedział że to na pewno te dwa przewodu gumowe przy przednich kołach którymi dochodzi płyn hamulcowy że są stare zaciskają się i nie ma przepływu, żeby je wymienić.... spoko tyle już wymieniłem że co tam jakieś dwie gumowe rurki , przy okazji pokazał mi że guma lewego przegubu pękła, wymieniałem przegub dwa miechy temu.... :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:
-
[B5 ABC] Pompa hamulcowa
Nie ubywa ani kropli i i jest nowiutki !!!! nie mam nigdzie żadnego wycieku, widzisz czasami jest miękki i idzie nisko i tam już musze go naprawde mocno cisnąć a czasmi jest sztywny i łapie odrazu, wczoraj jak robiłem testy rozpędziłem się do 170 ( lokalna nie uczęszczane droga:)) i wcisnąłem w pedał to najpierw zaczął łapać i nagle puścił noga wpadła mi w podłoge i kaput nie ma chamowania, potem jakoś dojechałem do domu poczekałem troche napompowałem go przy zgaszonym silniku i znowu było niby dobrze ech pozdro
-
[B5 ABC] Pompa hamulcowa
kupuje serwo, ciekawe co będzie po jego wymianie, jeśli o nie pomoże to już nie wiem, może trzeba będzie do wróżki jechać żeby powiedziała co mu jest
-
[B5 ABC] Pompa hamulcowa
własnie wcale nie troche tylko o połowe i troche sie boje jej kupić, no ale zaryzykuje chyba dzieki[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2008, 14:42_________________________________________________Witam Panowie wymieniłem pompe znalazłem Lucasa za 200zł, no i jestem wkurzony gdyż nadal jest coś nie tak, otóż wymieniałem pompe z tego powodu iż moje hamulce zachowywały sie w taki sposób że czasami działały dobrze pedał był sztywny i samochód ładnie hamował, jednak czasami gdy chciałem delikatnie hamować dosłownie dotykałem tylko hamulca jak sie na przykład dojeżdża do świateł i wychamowuje sie delikatnie aż w końcu wciska się do końca to pedał robił sie miekki i musiałem go wcisnąć bardzo głęboko i do końca i hamowanie było słabe, teraz po wymianie pompy wydawało mi sie że jest dobrze ale znowu jednak nie do końca bo pedał potrafi czasami zmięknąć i nie ma hamowania, zauważyłem że jeśli przsy zgaszonym silniku napompuje hamulec to potem przez jakiś czas jest dobrze, proszę doradźcie o co może do diabła chodzić bo trace cierpliwość acha no i tarcze i klocki nowe płyn nowy i układ odpowietrzony a no i nowa pompa kur... pozdro i dzieki!
-
[B5 ABC] Pompa hamulcowa
wiem że bedzie taniej, można dostać nawet za 100zł razem z serwem, ale troche boje sie że trafie na gorszą niż sam mam...
-
[B5 ABC] Pompa hamulcowa
Witam, Zapoznałem się z tematami na forum apropo słabych hamulcy i doszedłem do wniosku że mam padniętą pompe hamulcową, tak więc musze ją wymienić, mechanik proponuje mi jednak rózne pompy w różnch cenach, orginał za 800zł, ate za 570zł, kager za 350zł, lucas 220zł masakra z tymi cenami, może ktoś wie jaka jest dobra firma, czy opłaca się brać coś taniego, lub może ma dobrą używke do sprzedania, Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
-
[ALL B5] Mam słabe hamulce co moze być nie tak?
HMMM, Ja już nie wiem nic, mam takie objawy że pedał hamulca jest dziwny raz miekki i nie hamuje dopiero po dociśnięciu do końca a raz jest twardy i trzeba go mocno wciskać, a jeszcze innym razem hamuje w miare ładnie pedal wchodzi płynnie z lekkim oporem, byłem u mechanika stwierdził że serwo jest dobre bo po napompowaniu na zgaszonym silniku i po zapaleniu wchodzi ladnie w podłoge, ogólnie to za bardzo nie widział problemu, twierdził że hamuje nie najgorzej ale ja wiem że nie jest dobrze i to nie jest tylko moja opinia, więc nie wiem czy to pompa czy to serwo jak to sprawdzić, zna ktoś może jakiś warsztat w okolicy warszawy najlepiej od strony ząbek marek w których był z hamulcami i mechanik był bardziej zorientowany, wymiana serwa mnie przeraża ponieważ w serwisie powiedzieli za nie 900zł!! pompa 200 zł kupił bym bez problemu gdybym tylko wiedział że to na pewno to... ogólnie to nie obraźcie się panowie ale to chyba moja ostatnia a4... ciągle jakieś problemy jak podliczyć to co w nią włozyłem to miałbym już dwa razy lepszej klasy samochód, znajomy ma lanosa z którego wyciska siódme poty kupił mniej wiecej w tym samym czasie co ja zrobił tyle samo kilometrów i wsadził w niego może z 500 zł a ja... po 4000 zł przestałem liczyć... załamać sie idzie...
-
[ALL B5] Mam słabe hamulce co moze być nie tak?
witam, jakie mniej więcej koszta wymiany pompy, mam ten sam problem, zrobiłem z hamulcami wszystko co powyżej plus jeszcze nowe klocki textara plus nowe tarcze ate wymiana płynu odpowietrzenie zestawy regeneracyjne itd i ciagle hamulce nie są takie jakie być powinny, w przyszłym tygodniu jade na sprawdzenie serwa, pompy itp i tak mnie ciekawi ile moge wybulić... pozdro
-
[B5 ABC] Pęknięty zbiorniczek od płynu hamulcowego
Hej, no własnie kupiłem niestety za późno:) pozdro
-
[B5 ABC] Pęknięty zbiorniczek od płynu hamulcowego
Witam Dzieki za odpowiedzi, zbiorniczek jest pęknięty ale ponad poziomem płynu i wychlapuje się tylko gdy macha samochodem, w norauto powiedzieli że od tego sie nie zapowietrzy bo tez tak myslałem, a klejem skleili mi tak na razie póki co, musze wymienić, ale obdzwoniłem już pare miejsc inigdzie nie mają tego zbiorniczka;/ tez powoli tak myśle że to wina tego ze słaba firma tych części no ale musze sie przemeczyc nie bede kupował teraz nowych tarcz skoro dopiero co wymieniłem, co najwyżej zainwestuje w jakieś pożądne klocki. pozdro
-
[B5 ABC] Pęknięty zbiorniczek od płynu hamulcowego
Witam, Od jakiegoś czasu boykam się z hamulcami, wymieniałem wszystko (klocki przód i tył oraz tarcze tył), przed wymianą miałem objaw taki iż strasznie trzęsło samochodem podczas hamowania, ponieważ tarcze z przodu wydały mi sie spoko wymieniłem tylko tył na hans preis i klocki firmy nie pamiętam ale chyba jakas kijowa, po wymianie trzęsienie praktycznie ustało ale pojawił się nowy objaw, otóż gdy jeździłem powoli to pedał hamulca chodził w miare sprawnie i auto całkiem ładnie hamowało ale problem robił sie gdy hamowałem z wiekszych prędkości otóż hamulec po parokrotnym delikatnym wciśnięciu robił się twardy i żeby wychamowac trzeba naprawde bardzo mocno wciskac i reaguje wtedy bardzo ostro. Jak by tego było jeszcze mało gdy hamowałem z małych prędkości hamulce w końcowej fazie już przy zatrzymaniu piszczały jak w 25 letnim starze, ale to akurat najmniejszy problem, Pomyslałem że problem leży w tym iż słabo odpowietrzyłem hamulce po wymianie klocków i tarczy, robiłem to pierwszy raz więc pojechałem do Norauto żeby mi profesjonalnie odpowietrzyli, Po tej operacji troche sie poprawiło, mniej piszczało i przy delikatnej jeździe hamulec nie twardniał i pracował całkiem normalnie, ( ale i tak jak jeżdże golfem 4 mojego taty albo 22 letnią BMW brata to mnie szlag trafia gdyż tam wystarczy wcisnąć delikatnie hamulec i samochód staje dęba) no ale gdy wyjechałem na trase rozpędziłem się do 170 i zacząlem delikatnie hamowac znowu i znowu to samo haulec twardy i trzeba użyć siły zeby wychamować, Ponieważ już nie miałem nerwów olałem to i jeździłem tak pare dni ale pare dni temu przy jeździe na nierównościach jak troche pomachało samochodem zapaliła mi sie lampka od hamulcy( wykrzyknik )podniosłem maske patrze a tu w okolicy zbiorniczka od płynu hamulcowego jest mokro, po przyjrzeniu okazało się iż zbiorniczek pekł od tyłu i tamtędy wali płyn, pojachałem do Norauto na reklamacje( że to niby oni mi połamali:)) gościu powiedział że w Wolsfagenach i Audi zbiorniczki często pękają ze starości, skleił mi go poxipolem ale gózik to dało bo poxipol juz odszedłi znowu wylewa się delikatnie płyn a kontrolka mruga przy delikatniejszym zakołysaniu samochodu, Proszę o pomoc czy ktoś może ma na sprzedanie taki pojemnik ponieważ w serwisie krzykneli mi za niego 170 zł i czy nieszczelność zbiorniczka może powodować twardnienie pedału i świecenie sie kontrolki?? dzieki i pozdro