Treść opublikowana przez MariuszA42.5tdi
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów. 1.9 130km
MariuszA42.5tdi odpowiedział(a) na MariuszA42.5tdi temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Katalizator jest,dziwne ma objawy to auto,dziękuje za porady,mam nadzieje że coś wskuram
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów. 1.9 130km
MariuszA42.5tdi odpowiedział(a) na MariuszA42.5tdi temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)Egr nie jest zaślepiony, Auto sporadycznie chodzi jak sdi:) podmieniałem zawór n75 ale nic nie pomogło, jutro ogarnę się z przepływką i poprawie logi
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów. 1.9 130km
- [B5 AKN] Brak mocy, dziwne zachowania auta
było go wyciąć i wstawić rurkę to byś zarobił jeszcze ze 200zł...- [B6 AKE] Metaliczne stuki..ręce opadają..
Ja już nawet stekoskop przykładałem:)- [B5 AKN] Max 3 tys obr- co może być przyczyną
Może zapiekły się kierownice w turbawce...- [B5 AKN] Brak mocy, dziwne zachowania auta
hmm może zawór n75,spróbuj egra zaślepić,;przyczyn może być wiele najlepiej zrób pełne logi[br]Dopisany: 02 Maj 2010, 13:42_________________________________________________u Mnie miałem podobne objawy gdy miałem źle ustawioną geometrie w turbo- [B5 AFN] Czy to turbo pada?
Znając życie to początek końca TURBO....- [B6 AKE] Metaliczne stuki..ręce opadają..
to ciapanie troche przypomina popychacz....hmm zawór napewno nie klepie. Zamykam maskę i nadal to słyszę,metaliczny stukot z głowicy od strony pasażera,luzowałem wtryski i jakby minimalnie ciszej...- [B6 AKE] Metaliczne stuki..ręce opadają..
Panowie na początek napiszę że auto ma wymienione wałki,hydraulikę i rozrząd. Z prawej głowicy dochodzi taki dziwny stukot metaliczny. Dziś ściągałem 3 razy pokrywę sprawdzałem hydraulikę podkładki które dociskają wtryski,wałki są w idealnym stanie,popychacze także-każda sprawdzana po kilka razy....Nawet myślałem o zębach na wałkach..może mają luz ale nic...Czy wtryski mogą wydobywać z siebie taki stukot??- [B6 AKE] Dziwne objawy wkręcania się na obroty
Czyli Turbo za dużo pompuje? a jakby zmienił geometrie w turbinie?(tzn przestawił). A przepływka i inne podzespoły są ok? Po logach dynamicznych wątpie że coś widać bo auto ma to przejście tylko na postoju i to sporadycznie.... proszę o radę bo mam wszystko porobione....i trochę szkoda wałków itd..[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2010, 10:43_________________________________________________Auto zrobione. wyczyściłem zawór n75 oraz przestawiłem geometrie turbo aby mniej pompowała i jest dobrze.- [B6 AKE] Dziwne objawy wkręcania się na obroty
Statyczne: Basic Settings: Dynamiczne:- [B6 AKE] [B6 AKE] [B6 AKE] Proszę o analizę logów. Panowie czyżby za duże wyzwanie?
MariuszA42.5tdi odpowiedział(a) na MariuszA42.5tdi temat w Diagnostyka Komputerowa (VCDS | VCP | OBD)To idę robić kolejne logi. Logi zrobione. Statyczne: Basic Settings: Dynamiczne:- [B6 AKE] [B6 AKE] [B6 AKE] Proszę o analizę logów. Panowie czyżby za duże wyzwanie?
Głownie chodzi o to że auto czasami kopci na czarno i ma drugie przejście tak przy 3900obr. Proszę o opinie co może być uszkodzone. Turbina była czyszczona , egra także. Dodam że auto jest po małym chipie ale nigdy nie było problemów.- [B6 AKE] Prośba o analizę logów
Logi znajdują się w linkach. Statyczne - http://www.mediafire.com/?2wqwdeidyi2 Dynamiczne - http://www.mediafire.com/?m5mhmun5tym Drugie Dynamiczne - http://www.mediafire.com/?qozw5l4omzn- [B6 AKE] Dziwne objawy wkręcania się na obroty
tzn egra nie zaślepiałem tylk0 wężyk- [B6 AKE] Dziwne objawy wkręcania się na obroty
Dzięki za rady. Jutro napisze co było przyczyną...[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2010, 12:32_________________________________________________No panowie jest lepiej,auto lepiej się zbiera ale nadal na kilka razy gdy wcisnę pedał do końca auto potrafi mieć drugie przejście i źle spadać z obrotów9telepenie silnikem tak zwane). może to któryś zawór jeszcze?- [B6 AKE] Dziwne objawy wkręcania się na obroty
Dzięki,a czyszczenie turbo nie pomoże? u mnie ładnie pompuje i przyśpiesza,tylko te głupie przejścia na postoju przy wkręcaniu wkur... Jutro wyczyszcze turbo,wytne kata i wyczyszcze cału układ.- [B6 AKE] Dziwne objawy wkręcania się na obroty
Jak w temacie...sporadycznie auto dziwnie się wkręca a nawet staje przy 3900obr i kopci na czarno. odłączałem przepływomierz,zaślepiałem zawór egr i jakby coś się poprawiało ale do chwili wyjazdu ,zatrzymania się i próby wkręcenia na obroty,auto jakby miało dwa przejścia jedno przy 2tyś drugie przy 3900obr.Dodam iż auto ma nową przepływke z aso i wymienioną hydraulikę z wałkami. Nie dość auto w jeździe normalnie się zachowuje(przy nagrzanym silniku) przy zimnym jest nieco słabsze. Panowie czy to geometria turbiny? może pompa vp?? Proszę o pomoc- [B6 AKE] Proszę o pomoc "Rogalottiego" Chip
Przepływke kupiłem nową w serwisie bo stara była odłączona....i po podlączeniu starej auto kiepsko szło..- [B6 AKE] Proszę o pomoc "Rogalottiego" Chip
Ok. Dzwonie po Niedzieli. Pzdr- [B6 AKE] Proszę o pomoc "Rogalottiego" Chip
znajdę wykres i nap co i jak[br]Dopisany: 29 Grudzień 2009, 22:44_________________________________________________Trochę się zagalopowałem Na wykresie mam tak: Max moc[km/kw] 180.5/132,7 przy 3808obr/min Max moment[NM]382 przy 2717obr/min Max prędkość 149 Max obroty 4825 Śr.Moc 139,3km Śr moment 321 Przełożenie 61- [B6 AKE] Proszę o pomoc "Rogalottiego" Chip
Byłem w Wawie u gościa który ma trochę pojęcia na ten temat i zrobił Logi.. Turbo jest w bardzo dobrej kondycji,brak jakichkolwiek nieszczelności w układzie,wałki też są ok bo były sprawdzane. Auto ma przejechane 170tyś i było sewisowane do końca(jestem drugim właścicielem). Wykres z hamowni pokazał 380NM i 182km. Przed chipem auto miało 176km. Kontaktowałem sie z Rogalem i powiedział że auto ma blokadę na pompie i z "Głową da się to ominąć" Po 5 styczniu Rogalotii ma walczyć z moją A4. Aż sam jestem ciekaw co będzie....- [B6 AKE] Proszę o pomoc "Rogalottiego" Chip
Niestety nic nie mogę znaleźć i czekam na odp fachowca który się tym zajmuje. głownie mi chodzi żeby z auta zrobić z 220km ...- [B6 AKE] Proszę o pomoc "Rogalottiego" Chip
Witam,proszę nie usuwać mojego wątku. Moja a4 2.5tdi 180 ma zmienione parametry silnika byłem w na hamowni i auto ma 180km...seryjną moc..moment rzekomo jest większy 380Nm(tak jest na wykresie) powiedziano mi że auto ma blokadę na pompie. a teraz pytanie do Ciebie...Jesteś w stanie to ogarnąć ?? i prosił bym o nr tel. Z góry dzięki - [B5 AKN] Brak mocy, dziwne zachowania auta