Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Brak mocy, dziwne zachowania auta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam wszystkich

jako że o braku mocy jest sporo wątków i wiekszość przejrzałem nadal nie rozwiazałem problemu,.

od jakiegoś czasu autko mi słabło, byłu problemy z zacinajaca sie sztangą, szcześliwie udało mi sie to usrojstwo rozruszać i przez moment było dobrze,.

od kilku dni auto w ogóle nie jedzie, dodam że wczoraj byłem w wawie i udało mi sie wrócic ale rozpedzenie sie do 110 nie było łatwe, dzis musiałem jechac rano i autko jeszcze słabiej jechało,.

wykombinowałem że to geometria w turbawce sie całkeim zacieła wiec dzis rozebrałem turbo i wszystko wyczyściłem na błysk poskładałem i miało byc dobrze a tu zonk,.

autko nadal nie jedzie,,.

nawet na postoju na rozgrzanym silniko jak dam do dechy to tylko 2.5tys osiagnie i z tyłu czarny dym,.

mam vaga i co udało mi sie sprawdzic to to że w blokach pomiarowych tam gdzie sa pokazane cisnienia w dolocie po dodaniu gazu nic sie nie zmienia a nawet cisnienie spada????

aaa, no i teraz jak jechałęm kawałek po złożeniu turbiny silnik szybko sie grzeje, albo mi sie wydaje???

obstawiam że padła czesc zimna w turbawce, czyli spreżarka, i nawet że geometria działa dobrze, zaworki vagiem sprawdzone zmieniaja ustawienia i sztanga chodzi to i tak nic to nie daje bo poprostu sprężarka sie skonczyła???

chyba że macie inne pomysły???

dzieki za odpowiedzi

Opublikowano

Może masz po prostu uszkodzony czujnik ciśnienia doładowania? W Twoim roczniku jest on już poza ECU, więc szukaj problemu w dolocie. Możliwe też, że nie patrzyłeś na wartość ciśnienia doładowanego, a atmosferycznego - powiedz, w jakiej grupie odczytywałeś wyniki.

Opublikowano
  • Autor

są dwie grupy co pokazuja wartosć cisnienia,.

w jednej pokazuje cisn.atm i chwilowe w dolocie a w drugiej cisnienie wymagane w danej chwili i chwilowe w dolocie,.

W obu przypadkach po dodaniu gazu cisnienie w dolocie spada do wartosći nawet nizszej niz atmosferyczne w danej chwili,.

wydaje mi sie że turbina nic nie ładuje a silnik zasysajac powoduje spadek cisnienia,.

Opublikowano

hmm może zawór n75,spróbuj egra zaślepić,;przyczyn może być wiele najlepiej zrób pełne logi[br]Dopisany: 02 Maj 2010, 13:42_________________________________________________u Mnie miałem podobne objawy gdy miałem źle ustawioną geometrie w turbo

Opublikowano
  • Autor

witam

po dwoch dniach walki z autem usterka zlokalizowana i naprawiona,.

wymieniłem wszystko co sie dało, N75, zaworek od EGRa, wyczysciłem moja turbine, tez nic cały czas to samo brak cisnienia, pozyczyłem drugą turbinę od kolegi co chciał ja sprzedac, złożyłem wszystko i też nic a nawet gorzej bo juz nawet 50 km na godz nie dało sie jechać, i jescze na dodatek auto zaczeło sie grzać, myśle sobie to juz koniec uszczelka pod głowicą padła :wallbash: :wallbash: :wallbash:

a tu wpadłem na pomysł żeby poluzowac sruby od tłumika zaraz za flanszą od turbo i odchylic go i spróbowac, odpaliłem silnik, chmura czarnego dymu i piekny świst turbinki!!!!!! :kox: :kox: :kox:

zapchany był katalizator, wyjąłem cała rurę i wytłukłem go ze środka, był tak zapchany że spreżarka nie chciała przez niego dmuchnac,.

teraz mam pusta puchę, troche bardziej świszcze na zewnatrz ale w srodku tego nie słychać,.

a auto, stało sie strasznie żywe od samego dołu,., ciekawe ile teraz by pokazało na hamowni, bo czuję ze jeszcze tak mocne to nigdy nie było, nawet zaraz po wizycie u Witka na mineralnej,.

także szukałem igły w stogu siana, a trzebabyło zabrac sie od ''kataru'' w tłumiku,.

pozdro

Opublikowano

to teraz ze 190 kucy harcuje :naughty::wink4:

Opublikowano
  • Autor

to teraz ze 190 kucy harcuje :naughty::wink4:

mam zamiar jechać do Witka i sprawdzić,

a no i ten odgłos w srodku cisza a z zewnatrz jakbym miał turbo od Tira,. jedyne co zauważyłem to małe bączki przy butowaniu,.

pozdro

Opublikowano

to teraz ze 190 kucy harcuje :naughty::wink4:

mam zamiar jechać do Witka i sprawdzić' date='

a no i ten odgłos w srodku cisza a z zewnatrz jakbym miał turbo od Tira,. jedyne co zauważyłem to małe bączki przy butowaniu,.

pozdro

[/quote']można w dużym przybliżeniu VAGiem zmierzyć :naughty:

Opublikowano
  • Autor

??????

jak??

Opublikowano

logujesz grupy 5 i 6 chyba :mysli:, na 3 lub 4 biegu rozpędzasz się od 1500 do maximum potem wciskasz sprzęgło i toczysz się kawałek, musi to być w miarę równa droga, spisujesz temperaturę zewnętrzną i ciśnienie, musisz tez w miarę dokładnie zważyć auto, potem te dane ładujesz do programu Kauffman KFZ, i wychodzi wykresik :naughty:

Opublikowano

było go wyciąć i wstawić rurkę to byś zarobił jeszcze ze 200zł...

w jaki sposób zarobił ?? :naughty:

Opublikowano

Sprzedajesz kata na złom. 140 PLN za puche od afn. Dokładasz 60 PLN i masz strumienice z allegro. Niezły biznes :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.