Skocz do zawartości

Mike_D

Pasjonat
  • Postów

    169
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Mike_D

  1. lider, miałem podobne objawy, u mnie te mechanik sugerował wymianę pompy - na szczęście to nie było to - pomogła wymiana tylnych czujników ABS wraz z "koszyczkami" w których siedzą - stare były tak skorodowane że o żadnej prawdziwej regulacji odległości nie było mowy. Nie twierdzę że na 100% będzie u Ciebie to samo, ale jeśli wyczerpałeś już inne możliwości...

  2. Takie śmieszne pytanie... Sprzedałem już Audi (z fabrycznym radiem CD z Seata) i został mi Concert którego chcę również sprzedać - nie mam pojęcia czy radio jest zakodowane czy nie (nie chcę wprowadzać ew. kupującego w błąd) - natomiast radio wyciągałem, odłaczałem i podłaczałem ponownie, wyciągałem akumulator - i nigdy nie było potrzeby wprowadzania kodu. Czy to oznacza że jest rozkodowane czy też jest jakieś "powiązanie" radia do konkretnego auta i w innym kod jednak mógłby wyskoczyć?

  3. Dla potomności - miałem opisywany tu problem z załączającym się ABS-em, żadna regulacja nie pomagała - po wymianie tylnych tulejek ABS i na starych (ori) czujnikach (niby sprawnych - mierzona oporność) problem wciąż występował - pomogła dopiero wymiana tulejek i czujników (czujniki sam dałem mechanikowi więc nie miał interesu żeby ściemniać i wymieniać niepotrzebnie). Wreszcie problem zniknął :D

  4. Pacjent to A4 B5 FL - AJM kombi w ośce z 2000r z ABS włączającym się przy minimalnej prędkości. Mechanik twierdzi że nie idzie wyregulować odległości czujnika od koronki - skorodowane na amen. Zakładam że wymiana koszyków (tulejek) czujników może pomóc.

    Kupiłem tulejki czujnica Wabco 899 760 510 4 (wspomniane przez Deva w temacie o ABS) - teraz pytanie, one są do tyłu czy do przodu (czy też tyłu i przodu)? Takie jak na zdjęciu (kot był w gratisie):

    svbmlkbs.jpg


    Jakby ktoś kiedyś potrzebował odpowiedzi na to samo pytanie - czujniki przód/tył mają tą samą średnicę, więc pewnie i tulejki również :) (do tyłu pasują na pewno)

  5. Nie powinno stać wyżej - w końcu to sprężyny utrzymują wysokość. Zachowanie - wydają się ok, nie mam dużego porównania ale na pewno prowadzi się lepiej niż na wyjechanych ori - zakręt na jednym ślimaku w Poznaniu pojechałem na lajcie szybciej o 10km/h niż przed wymianą ;)

  6. Mariusz - rozwinięciu skrótu myślowego :): amortyzatory Kayaba z liniii produktowej Excel G - które założyłem do swojej zawiechy 1BE. Rzecz w tym że Kayaba nie różnicuje swoich podeli pod zawieszenie 1BA i 1BE w Audi, więc przynajmniej w teorii i seria Excel G (bardziej miękkie) i Ultra SR (twardsze) pasują do obu typów zawieszeń - przy czym zakładanie Ultra SR do sprężyn 1BA raczej nie ma sensu.

    Karol - może i nie, ale ja mam kombi gnojowóz więc rajdówki i tak nie chciałem z niego robić, ten Excel ze sprężyną 1BE jest wystarczająco twardy żeby w zakrętach pewnie się prowadził, ale nie na tyle żebym zęby zagryzał na dziurach ;)

  7. Amortyzatory tylne też mogą być wywalone - u siebie walczyłem z niestabilnością przy wyższych prędkościach, diagnosta po badaniu sprawności twierdził że jest ok - ale wymiana amorów załatwiła problem czyli ok nie było. Tak jak Jarek radzi -sprawdź co się da, a ew. wymiany zacznij od najtańszych rzeczy ;)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...