Treść opublikowana przez Tiger017
-
[ALL B5] Likwidacja zadrapań i przytarć
Moje zadrapanie na nadkolu.
-
[ALL B5] Mokra miska olejowa.
Panowie dziś po umyciu auto hm po wstawieni do garażu tak mi kopic, nie widać tego ale czuć intensywny dym diesla . I na wydechu jest ciemny osad :/ Na dodatek nie grzeje się, ciągle jest 60 stopni może do 70 max.
-
[ALL B5] Klejona gródz i nadkola??
Witam dziś po umyciu nadkoli i grodzi zauważyłem że moje auto oprócz miejsc zgrzewania blach ma hm jakby takie sylikonowe uszczelnienie spawów, na których jest spaw. Występuje to na grodzi nad kielichem amora i pod kielichem w nadkolu tez tak jest . Z przodu i z tyłu . Czy to normalne, czy tez auto kiedyś miało potężnego dzwona i tak zostały zabezpieczone spawy ?? Dodam, że auto prowadzi się dobrze . Nie ściąga ani nic. Co prawda jest miękkie bo mi ostatnio amory z tyłu wylały i będę to robił . Więc pytanie czy zacząć się obawiać??
-
[ALL B5] Likwidacja zadrapań i przytarć
Panowie czy na tej małej rdzy pojeżdżę do końca lata ?? Bo teraz kasy nie ma za bardzo na malowanie elementu. A rysa jest na ok 1 cm długości, szerokość 1-2mm a głębokość to do blachy bo skorodowane jest . I czy to się nie poszerzy za ten okres??
-
[ALL B5] Mokra miska olejowa.
Po świętach stawiam auto na wymianę rozrządu. Hm może to układ paliwowy cieknie bo jak odpalam to kreci tak ze 3-4 sekundy i wężyk od podciśnienia jest mokry . PS. te wężyki mogę wymienić na te sylikonowe?? Bo ori to koszt 300zł wszystkie . :/
-
[ALL B5] Likwidacja zadrapań i przytarć
Witam . Wczoraj podczas mycia mojego auta zauważyłem że nad tylnym nadkolem jest u mnie minimalne zadrapanie, lecz jest ono tak głębokie, że zaczęło korodować. I pytanie czym to można zakonserwować, żeby dalej się nie rozwijała rdza. Chyba że ze względu na ocynk pozostanie na tym miejscu?? Bo mam też odpryski na masce i nie wiem jak to wszystko zniwelować. I małe pytanko czym likwidujecie minimalne rysy na lakierze?? Widziałem jakieś pasty z dodatkiem lakieru które wypełniają luki. Chciałbym się obejść bez polerki mechanicznej.
-
[ALL B5] Mokra miska olejowa.
Podobno mogą być rożne wycieki np wężyki przelewowe od paliwa które cieknąc płókają silnik ?? Prawda to. Hm no niby jest czarna substancja ale strasznie wodnista i sana . Nie taka jak olej na bagnecie.
-
[ALL B5] Mokra miska olejowa.
Witam dziś po ściągnięciu plastyku (bo pękł) zauważyłem iż mój silnik jest od spodu mokry . Tzn miska olejowa, te wszystkie mocowania , belki , i lekko cześć skrzyni przy kołnierzu mocującym sprzęgło. Wystraszyłem się tym faktem. Hm po nocy stania bez plastyku pozostają 2 krople na betonie. Olej najbardziej świeży na misce olejowej . W okolicach hm korka spustowego, jak i wgłąb. Znajomy opowiadał mi że u niego też taj jest i że to jest normalne, gdyż pocą się już rożnego typu łączenia węży, krzyżaki , trójniki. Obawiam się że może to być uszczelka pod miską olejową . On po oględzinach twierdzi że jednak to któryś z wężyk od oleju i płynów puszcza i taka mieszanka leci po spodzie i dla tego jest taki zacieknięty. Nie długo umyje auto od spodu i boków jakimś płynem do rozpuszczania olei (powiedzcie jaki jet doby, żebym nie uszkodził przewodów) i będę kontrolował skąd mniej więcej podcieka. A wy koledzy co o tym sądzicie?? Dodam iż płynów nie ubywa. Tzn tam przy wymianie oleju zauważa się skrajne zmiany np w płynie chłodzącym, czy tez oleju. Ale hm jak to jakieś łączenia to dobrze. Proszę o opinię z doświadczenia takiej sprawy . Silnik 1.9 TDi 110 PS.
-
[B5 AFN] Urwany czujnik od wyłączania oświetlenia drzwi tylnych
Ale jak go wyjąc ?? Trzeba rozbierać plastyki czy tylko go się wyciąga ???
-
[B5 AFN] Urwany czujnik od wyłączania oświetlenia drzwi tylnych
Witam mam problem, ponieważ urwany mam czujnik od wyłączania oświetlenia drzwi tylnych lewych w aucie. Jeżdżę już tak, lecz denerwuje mnie to, że podczas jazdy to oświetlenie ciągle świeci. I jak wymontować ten wyłącznik??
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
Mam taki efekt . Auto aby odpalić podczas kręcenia nie odpala zaraz po lekki przekręceniu lecz może kreci ok 3-4 sekundy. Czy złe ustawienie konta wtrysku może być tego przyczyną. Dodam iż auto zachowuje się tak i podczas zapalania na mrozie i również podczas zapalania na ciepłym .
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
Panowie mam pytanie. U mnie w aucie pasek był wymieniany, kont ustawiany również, lecz mechanik nie korzysta z komputera. I pytanie czy jest to możliwe???
-
[ALL B5] Chyba krzywo przykręcone wzmocnienie przednie czołowe.
A dzięki Wiesz już się bałem że koleś wziął auto i nie wiadomo co robił . Nie mam klucza serwisowego i tak mu dałem jedyny komplet. Po tygodniu dopiero dał znać ze jest gotowy . Już się wystraszyłem że może w coś palnął bo auto było wyczyszczone . Ale w domu zauważyłem to iż jest przesunięte mocowanie .
-
[ALL B5] Chyba krzywo przykręcone wzmocnienie przednie czołowe.
Uff . Ale powiedzcie mi dla mojej własnej informacji . Co tam jest takiego że się reguluje wysokość i szerokość?? Czyżby wzmocnienie czołowe miało by większe oczka i w tym ten problem ??? Bo jak i lampy tak i zderzak idą w bok. Wygląda to tak jak bym miał krzywą maskę. Lecz szczeliny są ok . Jutro jadę z tym do niego .
-
[B5 ALL] Demontaż Zderzaka Tylnego AVANT
Kolego mam lekko przesunięty zderzak w lewo. Czy po poluzowaniu tych śrub w bagażniku uda mi się to wyprostować. Dodam że mam montowany nie oryginalny hak . Kupiłem auto po tym zabiegu i coś się przestawiło kolesiowi, lecz nie zwracał na to uwagi a mnie to wkurza.
-
[B5 AFN] 100 km/h na 4 biegu i brak mocy-przyczyny?
Panowie małe pytanie. Czy po pracy silnika i jego zgaszeniu normalne jest syczenie w okolicy wężów dolotowych, turba , wężów klimy . Coś w tym rejonie. Dodam że mam już obdrapane pancerze na tych wężach cienkich co do turba jest podłączone i na górze w kolektorze ssącym.
-
[ALL B5] Chyba krzywo przykręcone wzmocnienie przednie czołowe.
Ale co tam jest takiego że aż tak można przestawić przód?? Jakaś regulacja tam jest czy jak??? Bo auto mam od kilku dni i się nie znam. [br]Dopisany: 22 Marzec 2010, 05:00_________________________________________________PS. Odstęp między lampą a maską jest z boku , nie od góry . Wklejam przykładowe zdjęcie. Niestety nie mogę zrobić u siebie bo chwilowo nie posiadam sprawnego aparatu. U mnie z lewej strony jest na styk lampa z klapą i widać ze jest ona przesunięta , a z prawej strony jest luka ok 3-4mm . I zderzak ma lukę ok 5-6 mm . Powiedzcie mi czy to spowodowane jest tym że ktoś tzn mechanik źle przykręcił wzmocnienie czołowe?? Znajomy tez tak miał i pojechał do mechanika i mu to poprawił, lecz luki były minimalne.
-
[ALL B5] Chyba krzywo przykręcone wzmocnienie przednie czołowe.
Witam mam problem po wymianie rozrządu zauważyłem ze w aucie mam dziwny odstęp pomiędzy lampami a maską. Tzn od przodu patrząc lewa lampa nie mal styka z maską a prawa ma odstęp ok 0.3mm . Drugie - Maska po otworzeniu wystrzeliwuje do góry i się przycina na tym dzyndzlu od otwierania, trzeba lekko docisnąć ja do dołu i wtedy odblokować . I podczas zamykania trzeba albo pomoc sobie ręką albo podnieść wyżej i Trzasnąć. Po kombinacji z regulacją maski narobiłem sobie dziwne szpary pomiędzy maska a błotnikami a szczelina pomiędzy lampa a maską się nie zmieniła. A co do zamykania podniosłem na max zamek i wkręciłem odbojniki lekko i jest no ok .Choć maska lekko leży niżej niż przedtem . I pytanie czy takie zmiany spowodowane są złym przykręceniem wzmocnienia czołowego. Dodam że znajomy tez po wymianie u tego samego mechanika skarży się na dziwną szczelinę pomiędzy zderzakiem a maską. A mechanik dodaje iż lampy są źle przykręcone i mają rozbite mocowania plus zderzaki mają pogięte mocowania . Hm dziwne naprawdę . Proszę o pomoc. Bo nie wiem czy samemu się za to brac , czy też jest tu coś bardziej pokopanego w aucie . Dodam ze kiedyś auto uderzyło lisa, ale nic się nie stało. Lekkie obdrapanie i to tyle . A teraz taka zmiana .
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Serdecznie witam użytkowników forum