Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dante

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Dante

  1. niestety jak masz już alarm z pilotem to w tzw. "bezpilotówkę" nie zmienisz...
  2. Systemy alarmowe fabryczne Audi są robione w zależności od tego czy klient zamówi czy nie, ale możecie mi wierzyć, że fabryczne zabezpieczenia są nic nie warte:( Najlepiej jest założyć system alarmowy niefabryczny, dodatkowy jak np. Seo lub Tytan. Współpracują znakomicie z fabrycznymi pilotami i szyną CAN, szerokie możliwości doposażenia np. w czujnik podnoszenia/ holowania/ zdejmowania koła. Trochę na ten temat wiem, robię to już 20 lat.
  3. to nie tak - montujesz alarm pod oryginalnego pilota, a nie z pilotami tak jak Ty teraz masz - czyli wymiana alarmu, a przynajmniej jego centralki
  4. Zakładaj alarm np. seo perfect can, tytan ds400, logic can, ster can, gemini can, meta can - wszystko dobre, mają drobne różnice. Czujniki ultradźwiękowe ruchu wewnątrz muszą być, bo złodziej oglądając auto widzi, że jest system alarmowy, a nie sama dioda... Z dodatkowych czujek super jest czujnik DPS firmy Ster - podniesienie, odcholowanie, boczne podnoszenie w celu zdjęcia koła - wszystko pięknie wychwytuje, a nie ma żadnych fałszywych alarmów. Co do czujnika zbliżeniowego, to niestety często się nie sprawdza bo daje sygnały przy silnym deszczu, śniegu, parkujący obok duży samochód, przechodzień itp. Zastanów się nad tym... A, i zablokuj gniazdo diagnostyczne OBD. Pamiętaj: jeśli ubezpieczysz auto i powiesz, że masz system alarmowy, a zamontowałeś go sam, to nie masz certyfikatu instalacji i ubezpieczalnia może odmówić wypłaty odszkodowania.
  5. hmm, jeśli reszta świateł w lampach działa to nie jest to masa, czyli to plus, a według opisu bezpieczników prawa i lewa strona "postojów" jest zabezpieczona oddzielnie, czyli powinny "iść" do tyłu osobne kable dla prawej i lewej lampy. Czyli trzeba by było przemierzyć kontrolką gdzie ginie ten plus. Zacząć od lampy, czy jest na żarówce, nie ma? to czy jest na złączu które wchodzi do lampy, nie ma? kolor kabla i którędy idzie wiązka, czy nie jest pocięta, lub pokłuta. Spotkałem się z uszkodzeniami wewnątrz lamp - np. poprzerywane styki, niekontaktujące złącza itp. Albo pokłute kable - ktoś np. elektryk przy montażu alarmu, sprawdzał kontrolką w progu kable kłując je i później nie zaizolował - kabelek leży sobie trochę w wilgoci i gnije wewnątrz. No i oczywiście fabryczne zaciskane łączenia kabli w instalacji - uszkodzone - a czemu akurat od świateł pozycyjnych? bo najczęściej używane...
  6. Z tego co piszesz rozumiem, że masz pilota do zamykania zamka centralnego i jeśli to jest 1996 rok to pilot nie jest fabryczny tylko dokładany. i jeśli nie mruga jedne ze stron kierunkowskazów, to albo uszkodzony jest przekaźnik wewnątrz tego dołożonego modułu, albo kabel, diody, podłączenia po drodze. Działanie: na słuch (stukanie przekaźnika po naciśnięciu na pilota) zlokalizować moduł pod deską, kontrolka do ręki i sprawdzać gdzie ginie wyjście na kierunek - czy już z modułu nie wychodzi, czy dalej.
  7. Wewnątrz zamka jest mikrostyk (wyłącznik) który podaje masę na lampkę i jeśli np. od brudu, wody, starości itp. nie kontaktuje lub się zacina to lampka się nie zapali. Spróbuj napsikać do zamka WD40 (pomoże na brudny styk i zacinanie mechaniczne, ale nie na starość), a potem pozamykaj/otwieraj zamek żeby go rozruszać.
  8. Z tyłu są światła pozycyjne czyli postojowe, a nie piszesz czy z przody są postojowe... Sprawdź...
  9. Polecam po pierwsze alarm - bo chroni auto przed kradzieżą i przed włamaniami do środka (seo perfect CAN - bardzo dobry, bezawaryjny, mnóstwo tego zamontowałem). Do tego podłączyć dodatkowy wyłącznik zapłonu (uruchomienia), lub zablokować złącze diagnostyczne OBD. W nowszych, droższych, rzadkich autach dodatkowe zabezpieczenia jak znakowanie DNA które odstrasza przed kradzieżami "na części", lub blokada na skrzynię biegów.
  10. Witam, Pochwalony, прив'ет! Jak kto lubi... Przypadek sprawił, że brykam B6 1,9 TDi aut. - naprawdę fajne auto!

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.