Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Orcio1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Orcio1

  1. Orcio1 opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Moja a4 110km spala w tym momencie ok 8-9l on/100 przy normalnej jeżdzie tankuje tylko na bp i schell wymieniłem jej filtr powietrza, filtr paliwa olej (castrol edge 5w-40) hamulce sprawdzone, katalizator wycięty, sprawdzany u dwóch mechaników na trzech różnych urządzeniach diagnozujących. u jednego pojawił się bład ,,sterownik silnika odłączony" skasowali ale wiele to nie pomogło u drugiego vag pokazał że ma żle ustawioną dawkę palia i coś jeszcze ale z kolei drugie jego ustrojstwo ( kts chyba) pokazało że wszystko jest ok. Dwa miesiące temu wymieniłem turbinę bo poprzednia miała luz wzdłużny założyłem drugą używaną i po tej wymianie przez jakiś czas było dobrze ale póżniej znowu to samo, auto odpala bez zarzutu nawet jeżeli stoi kilka dni niejeżdżony, nie kopci ani na czarno ani na siwo, komputer auta pokazuje średnie spalanie 5.5l wymieniłem też przewód od podciśnienia od turbiny(lekko uszkodzony oplot mają przewody idące od obudowy filtra powietrza i jeden zdaje sie od klapki gaszącej czy zawory egr nie wiem co to jest) ciśnienie sprawdzone tylko na pierwszym tłoku niestety ale też ponoć dobre, fura była ostatnio znowu u mechanika i ten nic niepokojącego nie zauważył, przebieg auta 308 tyś raczej orginalny. Nie wiem co z tym zrobić pomocy
  2. moja furka ma 305 tyś. a z 273 miała została zakupiona z komisu w Niemczech no chyba na tyle go nie cofali ale wcześniej miałem taką z 1.6 i rzekomy przebieg 193 tyś ale tamta przy mojej obecnej to złom
  3. A mam jakąś gwarancje że ona faktycznie jest dobra? ale dzięki wielkie za info jutro dzwonie w tej sprawie
  4. Dziś konsultowałem się z kolejnym magikiem od tdi ten wydaje się bardziej wiarygodny według niego turbina morze pompować właściwe ciśnienie do końca swego żywota chociaż nie wiem jak on się objawia bo mojej turbawki jeszcze mocno nie słychać niebieska zasłona dymna z tyłu pojawia się tylko przy zmianie biegów i jest bardzo niewielka ale firma garrett od dwóch lat nie dostarcza już zestawów naprawczych do turbin więc firmy regenerujące je wkładają do środka jakieś podróbki. Niby dają 12 miesięcy gwarancji ale różnie bywa z jej uznawaniem przez firme. Gość który się tym zajmuje sam przyznał że połowa się udaje naprawić a połowa nie. natomiast zakup używanej też jest bardzo ryzykowny bo nie mogę zbytnio sprawdzić w jakim stanie jest turbina poza sprawdzeniem luzu wzdłużnego. Znalazłem na szrocie używkę która była jeszcze przy silniku-leżało to wszystko na dworze przykryte plandeką wydłubane z angola i jeszcze cenili 800 pln. Możecie mi coś doradzić bo naprawdę szkoda mi pozbywać się tego auta z powodu zużytej suszarki
  5. Mechanika zmienię na pewno ale zdaję się że określił to jako 2.25 lub 225 nie wiem jakiej jednostki ciśnienia ale na pewno takie cyfry się pojawiły bo kątem oka spoglądałem na wyniki podczas sprawdzania fury. Jaka jest prawidłowa wartość doładowania turbiny w afn-ie
  6. Witam moje a4 po dodaniu gazu puszcza niewielkie ale widoczne niebieskie chmury dymu, oleju ubywa raczej średnio ale wychodzi na to że to właśnie on się spala, odkręciłem wydech od tylnej części turbiny i zauważyłem że wirnik ma luz wzdłuż osi turbiny tzw. wzdłużny to na oko ok 3-4mm ale nie czuć żeby zahaczał o obudowę a turbiny też raczej nie słychać, w przewodzie od intercolera(nie wiem jak to się pisze) są śladowe ilości oleju, jadąc autem co prawda nie czuć kiedy turbo się załącza ale fura jest raczej żwawa jak na swój przebieg (ponad 300 tyś km) tyle że strasznie dużo pali ok 10lit/100km. Dziś byłem u speca od tdi-ków podłączył vag-a i wykazało mu że turbawka pompuje ok 2.25 czyli jak to określił książkowo, vag pokazał również żle ustawiony zapłon i dawkę paliwa co drugie podłączone urządzenie (kts chyba) tego już nie pokazało WIEC CO TU JEST GRANE??? czy vag mógł podać błędne dane? Zastanawiam się czy regenerować turbinę czy kupić drugą używaną , znalazłem na szrocie od angola za 800pln na pierwszy rzut oka wygląda ok, czy może wcale tego nie ruszać i tylko wywalić katalizator bo chyba jest zapchany, Pomocy niewiele wiem na ten temat
  7. Orcio1 odpowiedział(a) na sebo77 temat w 1.9TDI
    witam moim autkiem telepie zarówno przy odpalaniu jak i gaszeniu mechanik określił poduszki pod silnikiem jako ,,słabe ale jeszcze pochodzą" natomiast jeżeli temperatura otoczenia wzrasta pow 10 stopni, latam trochę po mieście to auto szarpie na pierwszym i wstecznym biegu (dokładnie dwa szarpnięcia chyba ze dodam sporo gazu i szybko puszcze pedał sprzęgła czy przyczyną może być tarcza sprzęgłowa, dodam że problem nasila się jeżeli trzymam auto na sprzęgle podczas zatrzymywania się na światłach
  8. Witam wszystkich klubowiczów latam już a4 od trzech lat prawie i w sumie nabiłem tym modelem ok 50 tyś km. wcześniej miałem 1.6 lpg 96r.( słaba troszkę) teraz mam 1.9tdi 110ps trochę o niej wiem ale mam jeszcze kilka pytań co do niej

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.