tedi3355

• Skrzynia
  • Paliwo

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia tedi3355

Reputacja

1. Nie neguję, ale mój opis dotyczy napinacza przy silniku AWX nie AVF, a to są różne napinacze i mają inne mocowania. Przy okazji podaję numer napinacza - 038 145 283
  2. Niedawno wymieniałem rozrząd i zauważyłem, że hałasuje rolka napinacza paska wielorowkowego oraz wyrobiony jest otwór mocujący napinacz. Ponieważ robiłem to w sobotę i sklepy już były zamknięte, a auto było mi potrzebne w poniedziałek rano postanowiłem wszystko zmontować, a wymianę napinacza zrobić za kilka dni po dokonaniu zakupu. Ale jak to zrobić nie demontując przodu? Przeglądałem wpisy na Klubie i You Tube i wcale nie byłem mądrzejszy. W końcu znalazłem zdjęcia jak ktoś to robił w samochodzie opel. Zainwestowałem 9,50 zł w opaskę metalową do odkręcania filtrów oleju i dzisiaj wziąłem się do roboty, a wyglądało to tak: 1. Klucz 19mm założyłem na napinacz i naciskając w dół poluzowałem pasek, który następnie zsunąłem z rolek 2.Kluczem 13mm odkręciłem śruby 2 Szt.) mocujące alternator, który wymontowałem odłączając oczywiście najpierw akumulator 3.Na koło wentylatora po którym śmiga pasek założyłem opaskę do odkręcania filtrów, a między nią i koło pasowe włożyłem zrobioną ze starego paska wielorowkowego opaskę , która zapobiegnie poślizgowi. 4.Imbus 8mm założyłem w łeb śruby na której zamocowany jest wentylator i kręcąc nim i jednocześnie drugą ręką przytrzymując opaskę odkręciłem wentylator. Było trochę ciężko i nie obyło się bez WD40, ale poszło. 5.Wyciągnąłem wentylator i dalej łatwizna, klucz 13mm, imbus 6mm i wymiana napinacza dokonana. 6.Montaz w odwrotnej kolejności Mam nadzieję, że komuś przyda się ten opis.
  3. Witam. Mam dokładnie taki sam silnik i identyczne objawy. Mechanior stwierdził, po uprzednim podłączeniu do kompa, że to filtr paliwa albo wtryski. Filtr paliwa wymieniłem na Mann (66 zł), ale objawy nie ustąpiły. Ma ktoś jakiś pomysł co dalej robić bo pompowtryski to dosyć droga sprawa, a może być tak, że to inna przyczyna.
  4. Witam wszystkich klubowiczów.