Treść opublikowana przez mati9151
-
[B5 AHH] Tył strasznie zarzuca !
Mam tak samo. Wymieniam amory i tuleje belki od razu. Ponieważ są w stanie tragicznym.
-
[B5 AJM] Gdzie szukać kostek od AIR BAG-ów???
Ok jutro powinienem podpiąć pod VAG-a i zobaczymy co pokaże. Dzisiaj patrzyłem na te wtyczki pod siedzeniami i wszystko ok psiknąłem je Kontakt Spray-em. A na czujniki nie patrzyłem bo nie wiedziałem że tam się znajdują.
-
[B5 AJM] Gdzie szukać kostek od AIR BAG-ów???
hej od dwóch dni świeci mi się kontrolka AIRBAG i czytałem troche że kostki pod siedzeniami lubią się wypinać albo nie łączą. Pytanie tylko gdzie dokładnie pod siedzeniami. I jeszcze jest pod kierownicą ale w którym miejscu. Jakby ktoś miał zdjęcia to proszę wrzucić.
-
[B5 AJM] Pytanie o amory do B5 po lifcie???
A po czym to poznać? Albo jak to sprawdzić w etce bo mam ETKE nie mam pojęcia na czym polega 1BA lub 1BE
-
[B5 AJM] Pytanie o amory do B5 po lifcie???
Hej wszystkim. Mam wielki problem i sprzedawcy w sklepach tez mają problemy jakie amory powinny byc w mojej Audi A4 Avant model B5 2001 rok AJM 85kW. Jeśli ktoś posiada taka albo orientuje się jakie oznaczenie ma Bilstein to byłbym wdzięczny. Narazie wziąłem ze sklepu Bilstein BNE-2920 i BNE-A347. Tak między innymi podają w katalogach ale jak przymierzałem tak przy sciągniętym kole to wydaja mi się te amory krótsze od tych co mam założone i nie wiem jakie oznaczenie kupić.
-
[B5 AJM] Wymiana łącznika stabilizatora - prawy przód
Dzięki za odpowiedź. Mam kanał ale zalany wodą niestety więc muszę spróbować tak na windzie. Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Wymiana łącznika stabilizatora - prawy przód
Hej wszystkim forumowiczom. Pytanie odnośnie wymiany łącznika stabilizatora na przodzie. Czy wymienię go bez kanału? I i czy jak podniosę samochód na windzie to zdemontuje bez problemu stary i założę nowy czy trzeba jakoś kombinować???[br]Dopisany: 03 Czerwiec 2010, 09:33_________________________________________________ Widzę że nikt nie wymieniał bananów z przodu
-
[B5 AJM] Po wymianie rozrządu spalanie wzrosło - pomocy!!!
Dzięki więc pojadę do niego i mu powiem co i jak a jak powie że nie ustawi to sobie sam ustawie. Bo czytałem że to żadna filozofia.
-
[B5 AJM] Dziwne pływanie po lekkich wzniesieniach- w czym problem???
Wymieniałem właśnie rozrząd i mechanik mi sprawdził zawieszenie. I powiedział że amorki z tyłu do wymiany i tuleje belki też do wymiany i przez to takie pływanie podczas jazdy. Ale juz i tak zabuliłem nie mało za rozrząd także muszę trochę kasy podrobić i dopiero zawiecha. Powiedział mi że za cały tył mi wyjdzie ok 730zł razem z robotą (amorki,odboje, tuleje belki) czy to dobra cena?? Aha amorki Sachs-y , tuleje Lemforder-a.
-
[B5 AJM] Po wymianie rozrządu spalanie wzrosło - pomocy!!!
Jak pytałem się czy trzeba ustawiać kąt synchronizacji to mechanik odpowiedział że nie trzeba bo mam pompowtryski a kąt synchronizacji ustawia się na pompie wtryskowej. A to że przestawiony mam rozrząd to nie bardzo mi pasuje bo silnik chodzi ładnie pali od kopa i moc ma.
-
[B5 AJM] Po wymianie rozrządu spalanie wzrosło - pomocy!!!
Witam wszystkich Właśnie wymieniałem dzisiaj rozrząd w swojej Audi i nie wiem dlaczego na komputerze średnie spalanie mi pokazuje mniej więcej litr więcej niż przed wymianą. Jeśli jeździłem spokojnie to na fisie pokazywało 5,8 l/100km a teraz przy spokojnej jeździe pokazuje 6,6 l/100km i nie wiem co jest grane. Czy wcześniej ,mnie kłamał komputer czy teraz coś kłamie. Nie wiem może po wymianie rozrządu musi się wszystko dotrzeć i dlatego tak wzrosło spalanie. Jak ktoś wie o co chodzi to proszę o odpowiedź.
-
[B5 AJM] Dziwne pływanie po lekkich wzniesieniach- w czym problem???
Witam Mam pytanie odnośnie zawieszenia. Jeśli jadę po małych dziurach albo lekkich wzniesieniach to wydaje mi się jakby auto zaraz stanęło w poprzek. Dziwnie rzuca na boki samochód. Czy to wina amortyzatorów? jak to sprawdzić? Jeżeli jadę po drodze prostej bez dziur to ładnie się pomyka. Ale sami wiecie jakie drogi mamy w tym kraju
-
[B5 AJM] Zawór EGR wyciek oleju - pomocy!!!
Witam Mam problem z zaworem EGR. Zmieniałem akurat filtr paliwa i oglądałem silnik czy nie ma jakichś wycieków a tu patrze że z dziurek w zaworze wycieka olej. Co to może oznaczać? Jak się za to zabrać czy wymienić cały czy nie przejmować się tym? Czy raczej jest to wielki problem i kosztowny? Silnik chodzi bardzo dobrze turbo ciągnie oleju nie bierze. Wstawiłem zdjęcia tego wycieku. Proszę o odpowiedzi myślę że nie będzie tak źle ;(
-
[B5 AJM] Tarcze hamulcowe
Dzięki
-
[B5 AJM] Tarcze hamulcowe
Dzięki wielkie rozumiem że grubość tarczy jest jakaś standardowa bo 245mm to średnica tarczy? Narazie mam klocki do wymiany z tyłu. A jak tam jest? Tarcza jest osobno czy razem z łożyskiem sie kupuje? Nie mam pojęcia bo niedawno zakupiłem autko więc jeśli nie sprawi to problemu to proszęo odp dzieki
-
[B5 AJM] Tarcze hamulcowe
Hej mam pytanie odnośnie tarcz i klocków hamulcowych do mojej niuni. Audi A4 Kombi 1.9 TDI silnik AJM 85KW rocznik 2001 oczywiście buda B5. Jakie powinienem mieć tarcze hamulcowe z tyłu chodzi mi o wymiary oraz czy klocki hamulcowe firmy TEXTAR będą dobrze się spisywać. Dzięki i pozdrawiam
-
[B5 AJM] Klimatronik
Mam takie pytanie odnośnie pracy klimatronika. Otóż wszystko mi działa tylko zaczyna mnie denerwować dziwne bzyczenie wychodzące z klimatronika jak jest wył a samochód jest na wolnych obrotach. Jak włącze nawiew to wtedy nie słychać tego bzyczenia a jak wył klimatronik to zaczyna tak coś bzyczeć jakby jakiś wentylator tam chodził. Nie wiem czy trzeba go przeczyścić czy coś. Nawet nie wiem jak wysunąć panel klimatronika.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich klubowiczów marki AUDI!!!