Treść opublikowana przez mati9151
-
Amortyzatory monroe
I jak się sprawują te amorki? Rozumiem że to jest zamiennik oryginału? Jaka cena za komplet z osłonami?
-
Amortyzatory monroe
Panowie mam problem z doborem amortyzatorów do mojej audi. Kupiłem już ją z obniżonym zawiasem ale nie mam pojęcia co to za sprężyny ale amortyzatory mam ori MONROE 8E0 513 033 G czerwone MN2 HB 663. Chcę wymienić na nowe z tyłu i nie wiem do jakiego zawieszenia dobierać amory czy 1BE czy 1BV?
-
Błąd 19586 - EGR i analiza logów
Też mam ten sam problem doszedłem, że miałem uwaloną membranę w siłowniku od klapy gaszącej więc wymieniłem i wyczyścilem EGR. Myślałem że już wszystko ok i nie wyświetli się check engine a tu lipa znowu zaświecił i już nie wiem jak sprawdzić co jest uwalone. Mam na razie tylko program POLSKI VAG 4.9 a nim nie mogę wrzucić logów na forum. Czy można jakoś sprawdzić czy jest uwalony EGR?
-
klapa bagaznika sama sie zamyka
mam to samo , więc chłopaki pomóżcie coś w tym temacie dzięki
-
Przy dłuższym hamowaniu włącza sie pompa ABS i hamuje!
Mam dokładnie to samo w swoim AJM-ie. Jeśli ktoś zlokalizuje usterkę proszę pisać. Oby to nie była pompa.
-
Cieknie Rurka olejowa turbiny FOTKI
Podkładka powinna być jedna miedziana tylko pod nyplem co wkręcony jest w turbo. Na przwodzie juz nic nie dajesz ponieważ tam jest pierścień zacinający (baryłka) i ta nakrętka na klucz 17 dociska baryłkę.
-
Czy to na pewno TURBO???
Panowie jestem w trakcie wymiany. Turbo pociągło olej straszne luzy na wirniku że aż zjechało koło kompresji. Zobaczymy jak odpalę czy bedzie git.
-
Czy to na pewno TURBO???
Cześć Wszystkim, Mam problem ostatnio z mocą. Zawsze miałem suchutki dolot. Parę miesięcy temu zobaczyłem, że pojawiło się troszkę oleju w wężu idącym z turbiny do IC zaniepokoiło mnie to ale wiem, że trochę może tam być. Liczyłem się z tym, że turbina już niedługo padnie. Od 2 tygodni zacząłem słyszeć turbinę tzn. głośniej gwiżdże i auto nie ma tego uderzenia mocy. Nie ma tak, że w ogóle turbo nie działa bo coś tam pompuje ale tak jakby nie dawało rady. Jeszcze nie odkręcałem węża od turbiny żeby sprawdzić luz na wirniku. Podłączałem kompa i żadnego błędu nie łapie. Wiem, że powinienem zrobić logi ale nie mam za bardzo czym Proszę o info czy się szykować na nowe turbo? Oczywiście nowe będzie z AWX już.
-
Trzęsie budą i lewarkiem zmiany biebów .Koledzy Jaka Przyczyna?
Tak jak kolega napisał od wielu rzeczy to może zależeć. Najpierw VAG jeśli nic nie powie sprawdź plecionkę która jest tuż za turbiną, sprawdź czy tłumik drga bardzo. Jeśli wszystko ok sprawdź poduchy silnika czy nie są wylane. Musisz coś znaleźć jak wszystko ok to napisz i powiem Ci co jeszcze musisz zrobić. Pozdro ---------- Post dopisany at 17:31 ---------- Poprzedni post napisany at 17:31 ---------- Tak jak kolega napisał wod wielu rzeczy to może zależeć. Najpierw VAG jeśli nic nie powie sprawdź plecionkę która jest tuż za turbiną, sprawdź czy tłumik drga bardzo. Jeśli wszystko ok sprawdź poduchy silnika czy nie są wylane. Musisz coś znaleźć jak wszystko ok to napisz i powiem Ci co jeszcze musisz zrobić. Pozdro
-
O-ring do chłodniczki oleju jaki numer???
Koledzy powiedzcie mi czy numer o-ringu do chłodniczki oleju 038 117 070 to samo co 038 117 070 A??? Posiadam Audi B5 1.9 TDI silnik AJM pozdrawiam ---------- Post dopisany 22-04-2012 at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2012 at 10:32 ---------- Chłopaki nikt nie wymieniał uszczelki chłodnicy oleju w AJM-ie???
-
Jak zrobić logi dynamiczne programem POLSKI-VAG 4.9?
Ok. Tylko jaki program pójdzie na win7 64bit i zgra się z moim kablem?
-
Jak zrobić logi dynamiczne programem POLSKI-VAG 4.9?
Koledzy zakupiłem laptopa z WIN7 64bity i działa mi jedynie program POLSKI VAG4.9 . Kabelek mam pod USB i pisze na nim POLSKI VAG. Jaki program ściągnąć żeby można zrobić jakieś logi lub mieć możliwość większej ingerencji niż tylko odczyt błędów? Po prostu chcę wiedzieć czy muszę zmienić kabelek żeby mi działał np. na VCDS bo próbowałem już i program nie widzi kabelka. pozdrawiam
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Nie słyszałem opinii o SRL-u. Natomiast ostatnio musiałem zmienić górny wahacz i kumpel zaproponował mi firmę RTS, powiedział że cena jest taka sama jak FEBI ale jest 100 razy lepsza od FEBI-ego. Więc zakupiłem i zobaczymy. Z tego co czytałem jest to MADE IN SPAIN. Jeśli się ktoś spotkał z tą firmą proszę o info. pozdro
-
[B6 AWX] Cieknie woda spod silinka.
Musisz zlokalizować wyciek na kanale.
-
[B5 AVG] Świece od podgrzewania płynu - na jednej brak napięcia
Dzisiaj sprawdzałem świece od podgrzewania płynu. I wszystkie miały po 2ohm rezystancji oczywiście odłączone. Po zakręceniu kabelka stwierdziłem że zmierzę napięcie podczas zapalonego auta. I mam na 2 świecach napięcie a na 1 brak napięcia . Pytanie co może być nie tak. Przecież przekaźnik jakby dawał w d..ę to by w ogóle nie było by napięcia prawda??? Nie wiem co jest z tą świecą. Co radzicie koledzy? pozdrawiam
-
[B5 AJM] Głośny silnik
Popieram silniki na PD są głośniejsze od pompy. Mam AJM-a i troszkę inaczej chodzi niż pompa. Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Odłączenie akumulatora
Czy odłączenie akumulatora kasuje inspekcje serwisowe? Chodzi mi o to że powinna mi już wyskoczyć inspekcja olejowa a nie wyskakuje. Przypomniałem sobie że przecież wymieniałem akumulator i może dlatego wyzerowało się wszystko???
-
[B5 AJM] Pokazał się olej w rurze IC - co do wymiany???
Chłopaki mam problem od pewnego czasu znika mi olej mianowicie bardzo niewiele ok 0,4L na 10 tys km. Nigdy tak nie miałem od wymiany do wymiany nie dolewałem. Wczoraj byłem na kanale i zobaczyłem cieknący olej z rury co idzie do INTERCOOLERA, odkręciłem ją i wylał się z niej olej bardzo mało ale zawsze było suchutko. Pod silnikiem nie ma żadnych wycieków wszędzie sucho. Silnik pracuje idealnie, pali od kopa, nie dymi, jest dynamiczny. Czyżby turbina siadała??? Nie patrzyłem na odmę idącą do węża od turbiny. Nie mam pojęcia co robić. Jeśli ktoś miał taki przypadek to proszę o wiadomość. pozdrawiam wszystkich
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu nie dogrzewa do 90 stopni .
Wymieniaj na ori ja założyłem WAHLER-a i zanim złapie 90 st to naprawdę długo schodzi. Gdzieś po 10 km łapie 90 ale jak już złapie to trzyma więc nie wiem. Wiem tylko że jak był poprzedni ori to łapał znacznie szybciej 90 no ale zakończył swój żywot. pozdro
-
[B5 AJM] Przy odpalaniu zgasły wszystkie kontrolki- co jest?
Doszedłem, rozebrałem trochę i już myślałem że przekaźnik któryś padł bo klemy wyczyściłem i wszystko ok. Ale niestety dalej nic. Potem podpiąłem kompa i żadnego błędu nie wywaliło. Okazało się że akumulator coś szwankuje bo podmieniłem z passata i od razu odpalił. Pytanie czemu jak sprawdzałem miernikiem to pokazywał 12,60V? Podłączyłem go do prostownika na noc może coś z niego jeszcze będzie. Stało się może dlatego to wszystko że nie odpalałem samochodu cały tydzień?
-
[B5 AJM] Przy odpalaniu zgasły wszystkie kontrolki- co jest?
Sprawdzałem akumulator i jest w porzo 12,58 V pokazuje miernik. Klemy też siedzą porządnie i są czyściutkie wogóle nie zasiarczone chyba że tylko się tak wydaje. Odkręcę je i jeszcze raz sprawdzę dokładnie. Mi się wydaje że coś będzie ze stacyjką.
-
[B5 AJM] Przy odpalaniu zgasły wszystkie kontrolki- co jest?
Hej Wszystkim. Wczoraj wieczorem chciałem zapalić auto i po przekręceniu kluczyka nagle wszystko zgasło taj jakby się spalił przekaźnik jakiś i teraz jak przekręcam kluczyk to tylko mruga tak ledwo kontrolka od ładowania i air bag. Fis się wogóle nie zaświeca światło w środku tez słabo świeci i mruga tak jakby gdzieś coś robiło zwarcie albo masa gdzieś nie styka. Nie wiem co jest a tu jutro do pracy muszę jechać Spróbuje podpiąć kompa może będzie dochodzić napięcie i sprawdzę co mi wywali za błąd jeśli w ogóle coś pokaże. Proszę o pomoc. Nawet nie mam jak dojechać do mechanika.
-
[ALL B6] Problem z wskazaniem temperatury
Ja bym na twoim miejscu wymienił termostat. Miałem podobnie i teraz jak złapie 90st. to stoi i wszystko gra. Termostat kupiłem WAHLER-a 35zł. Ori jest strasznie drogi także decyzja należy do Ciebie. pozdrawiam
-
[B5 AJM] Pytanie o dodatki do paliwa
Nigdy nie dodawałem do paliwa żadnego środka czyszczącego. Mam zamiar wymienić filtr paliwa i zalać coś takiego: http://moto.allegro.pl/liqui-moly-diesel-spulung-czysci-wtryski-warszawa-i1891206499.html co myślicie o tym?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Właśnie za bardzo nie wiem gdzie jest temp. z G2 a gdzie z G62? odczytałem vagiem dwie temp. i dlatego powiedziałem że się mniej więcej zgadzają ale dokładnie nie wiem w której grupie i w którym okienku? Temp porównywałem z temp. na zegarach. A 90 st. mi łapie po 7km przy wył klimatroniku i przy temp. zewnętrznej 8st. Trochę długo moim zdaniem się rozgrzewa no ale wymieniłem na nowy termostat WAHLER-a. Zaczeło się od tego że spadała mi gwałtownie wskazówka temp. na zegarach, ale wtedy 90st. to łapał bardzo szybko nie ważne czy byl włączony klimatronik czy nie. Potem wymieniłem czujnik i się zaczęło. Jak złapał 90st. i włączyłem ogrzewnie na full to spadała temp. i wszystko jasne że termostat puszczał. I dlatego wymieniłem na nowy. Widzicie że dalej jest coś nie tak. Jak złapie 90st. to trzyma tylko długo się rozgrzewa. Proszę pomóżcie jak macie ochotę i czas. Z góry dzięki