Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Pytanie o dodatki do paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam takie pytanko co myślicie o dodatkach do paliwa firmy STP ??

Pytam bo AJM to jest mój pierwszy diesel.

Wcześniej była honda w benzynie i czasami wlewałem STP (pomimo że zawsze tankuje na markowych stacjach) i efekty były widoczne po przejechaniu ok 50 km (cichsza praca silnika, odrobine lepsza dynamika)

Pytanie jak to jest z dieslami a tym bardziej na PD?

Opublikowano

mozna zastosowac co jakis czas. ale stale nie ma sensu.

Opublikowano

Raz na kilka tankowań leję u siebie STP, nie vagowałem nigdy auta przed i po, tak więc jakiś konkretnych danych nie podam.

Natomiast co zauważyłem: po zalaniu STP, przy następnych tankowaniach spada troszkę spalanie

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki za opinie ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A ja mam pytanie, czy zastosowanie STP może mieć jakieś negatywne skutki (typu zatkanie przewodów, filtru paliwa)? Auto mam od niedawna, przejechane niby 165tys km i wlałem STP. Podejrzewam, że nigdy wcześniej nie widział tego typu środków. Jechałem, lekkie kichnięcie i od tej pory zamuła...

Opublikowano

Trzeba było przed zalaniem taki środka wymienić filtr paliwa , tym bardziej , że zapewne nie wiesz kiedy był wymieniany ostatnio

Opublikowano

No niestety nie wiem kiedy były wymieniane... Czyli istnieje duże prawdopodobieństwo, że któryś filtr się zapchał? Jeśli tak, to były by to złe dobrego początki, bo w wekend umówiłem się na wymianę oleju, filtru oleju, filtru paliwa i filtru powietrza...

Opublikowano

No niestety nie wiem kiedy były wymieniane... Czyli istnieje duże prawdopodobieństwo, że któryś filtr się zapchał? Jeśli tak, to były by to złe dobrego początki, bo w wekend umówiłem się na wymianę oleju, filtru oleju, filtru paliwa i filtru powietrza...

Jak najszybciej zmieniaj , dopiero później zalewaj takie specyfiki ... teraz cały syf z filtra mógł pójść "dalej" :gwizdanie:

Opublikowano

Jeśli chodzi o dodatki to polecam STP do czyszczenia wtrysków diesel, dwa razy go zalałem i zauważyłem ze wibracje na biegu jałowym znacznie zmalały a prawie zniknęły :tongue4: ostatnio natomiast po namowie dwóch znajomych mechaników zaopatrzyłem się w Castrol TDA, preparat całoroczny, który podobno dobrze radzi sobie z ON zwłaszcza w okresie przejściowym oraz zimowym.

Opublikowano

leje co jakiś czas ale niestety nic niezaobserwowałem może dlatego że silnik na pompie ale profilaktycznie stosuje a więc u mnie nic na + ani na -

Opublikowano

leje co jakiś czas ale niestety nic niezaobserwowałem może dlatego że silnik na pompie ale profilaktycznie stosuje a więc u mnie nic na + ani na -

Tobie proponowałbym jako dodatek "Miksol' :wink4:

Opublikowano

Dotychczas raz wlałem środek do czyszczenia wtryskiwaczy Kleen Flo i spalanie minimalnie spadło.

Opublikowano

Nigdy nie dodawałem do paliwa żadnego środka czyszczącego. Mam zamiar wymienić filtr paliwa i zalać coś takiego: http://moto.allegro.pl/liqui-moly-diesel-spulung-czysci-wtryski-warszawa-i1891206499.html co myślicie o tym?

Opublikowano

Posiadam Aldone z silnikiem AJM (oczywiście PD)

Myślę nad zastosowaniem tego środka; http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2098-Diesel-Spulung-Dodatek-do-czyszczenia-ukladu-wtryskowego-Liqui-Moly-2666-Opakowanie-0-5L-.html

Wnioskując po przeczytaniu tematu, żeby wlać go przed zatankowaniem auta do pełna...

Pytanie, czy nie wpłynie on niekorzystnie na układ paliwowy / wtryskowy? (Każdy produkt zazwyczaj posiada swoje dobre jak i złe strony) ...

Czy ten środek nadaje się w ogóle do silników z PD ?

Czy może polecacie jednak innego producenta "dodatków" ?

Opublikowano

Wlej cały dodatek na 20 litrów paliwa wtedy daje najlepsze efekty.. Pozdrawiam

Opublikowano

Posiadam Aldone z silnikiem AJM (oczywiście PD)

Myślę nad zastosowaniem tego środka; http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2098-Diesel-Spulung-Dodatek-do-czyszczenia-ukladu-wtryskowego-Liqui-Moly-2666-Opakowanie-0-5L-.html

Wnioskując po przeczytaniu tematu, żeby wlać go przed zatankowaniem auta do pełna...

Pytanie, czy nie wpłynie on niekorzystnie na układ paliwowy / wtryskowy? (Każdy produkt zazwyczaj posiada swoje dobre jak i złe strony) ...

Czy ten środek nadaje się w ogóle do silników z PD ?

Czy może polecacie jednak innego producenta "dodatków" ?

Do PD zalej tego >>> http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2096-Systempflege-Diesel-Fur-Common-Rail-Motoren-Dodatek-do-ochrony-ukladow-wtryskowych-Common-Rail-Liqui-Moly-2185-Opakowanie-0-25L-.html i oczywiscie na pełny bak palowa , nie na 20 litrów :cool1:

Opublikowano

To na AFN co będzie Liquimoly czy STP ? (btw. widziałem jak koleś w starszej A8 tankował Vpower na shellu i potem dolał jakiegoś specyfiku :P, coś w tym jest widocznie ;) sry za OT )

Opublikowano

To na AFN co będzie Liquimoly czy STP ? (btw. widziałem jak koleś w starszej A8 tankował Vpower na shellu i potem dolał jakiegoś specyfiku :P, coś w tym jest widocznie ;) sry za OT )

W innym temacie jest wszystko o AFN :)

Pisali, zeby dolewać na cały bak ok. 200ml Mixolu ... :) I najpierw wlać mixol, a dopiero później tankować :)

Tutaj masz ten temat: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=52606.0 :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.