Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Pytanie o dodatki do paliwa


zielaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanko co myślicie o dodatkach do paliwa firmy STP ??

Pytam bo AJM to jest mój pierwszy diesel.

Wcześniej była honda w benzynie i czasami wlewałem STP (pomimo że zawsze tankuje na markowych stacjach) i efekty były widoczne po przejechaniu ok 50 km (cichsza praca silnika, odrobine lepsza dynamika)

Pytanie jak to jest z dieslami a tym bardziej na PD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na kilka tankowań leję u siebie STP, nie vagowałem nigdy auta przed i po, tak więc jakiś konkretnych danych nie podam.

Natomiast co zauważyłem: po zalaniu STP, przy następnych tankowaniach spada troszkę spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy zastosowanie STP może mieć jakieś negatywne skutki (typu zatkanie przewodów, filtru paliwa)? Auto mam od niedawna, przejechane niby 165tys km i wlałem STP. Podejrzewam, że nigdy wcześniej nie widział tego typu środków. Jechałem, lekkie kichnięcie i od tej pory zamuła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przed zalaniem taki środka wymienić filtr paliwa , tym bardziej , że zapewne nie wiesz kiedy był wymieniany ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie wiem kiedy były wymieniane... Czyli istnieje duże prawdopodobieństwo, że któryś filtr się zapchał? Jeśli tak, to były by to złe dobrego początki, bo w wekend umówiłem się na wymianę oleju, filtru oleju, filtru paliwa i filtru powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie wiem kiedy były wymieniane... Czyli istnieje duże prawdopodobieństwo, że któryś filtr się zapchał? Jeśli tak, to były by to złe dobrego początki, bo w wekend umówiłem się na wymianę oleju, filtru oleju, filtru paliwa i filtru powietrza...

Jak najszybciej zmieniaj , dopiero później zalewaj takie specyfiki ... teraz cały syf z filtra mógł pójść "dalej" :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dodatki to polecam STP do czyszczenia wtrysków diesel, dwa razy go zalałem i zauważyłem ze wibracje na biegu jałowym znacznie zmalały a prawie zniknęły :tongue4: ostatnio natomiast po namowie dwóch znajomych mechaników zaopatrzyłem się w Castrol TDA, preparat całoroczny, który podobno dobrze radzi sobie z ON zwłaszcza w okresie przejściowym oraz zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje co jakiś czas ale niestety nic niezaobserwowałem może dlatego że silnik na pompie ale profilaktycznie stosuje a więc u mnie nic na + ani na -

Tobie proponowałbym jako dodatek "Miksol' :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten dodatek można stosować jeśli nie mam zimowego paliwa żeby nie zamarzło http://allegro.pl/depresator-diesel-skydd-dodatek-do-paliwa-on-1l-i1882884822.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Aldone z silnikiem AJM (oczywiście PD)

Myślę nad zastosowaniem tego środka; http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2098-Diesel-Spulung-Dodatek-do-czyszczenia-ukladu-wtryskowego-Liqui-Moly-2666-Opakowanie-0-5L-.html

Wnioskując po przeczytaniu tematu, żeby wlać go przed zatankowaniem auta do pełna...

Pytanie, czy nie wpłynie on niekorzystnie na układ paliwowy / wtryskowy? (Każdy produkt zazwyczaj posiada swoje dobre jak i złe strony) ...

Czy ten środek nadaje się w ogóle do silników z PD ?

Czy może polecacie jednak innego producenta "dodatków" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Aldone z silnikiem AJM (oczywiście PD)

Myślę nad zastosowaniem tego środka; http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2098-Diesel-Spulung-Dodatek-do-czyszczenia-ukladu-wtryskowego-Liqui-Moly-2666-Opakowanie-0-5L-.html

Wnioskując po przeczytaniu tematu, żeby wlać go przed zatankowaniem auta do pełna...

Pytanie, czy nie wpłynie on niekorzystnie na układ paliwowy / wtryskowy? (Każdy produkt zazwyczaj posiada swoje dobre jak i złe strony) ...

Czy ten środek nadaje się w ogóle do silników z PD ?

Czy może polecacie jednak innego producenta "dodatków" ?

Do PD zalej tego >>> http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2096-Systempflege-Diesel-Fur-Common-Rail-Motoren-Dodatek-do-ochrony-ukladow-wtryskowych-Common-Rail-Liqui-Moly-2185-Opakowanie-0-25L-.html i oczywiscie na pełny bak palowa , nie na 20 litrów :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na AFN co będzie Liquimoly czy STP ? (btw. widziałem jak koleś w starszej A8 tankował Vpower na shellu i potem dolał jakiegoś specyfiku :P, coś w tym jest widocznie ;) sry za OT )

W innym temacie jest wszystko o AFN :)

Pisali, zeby dolewać na cały bak ok. 200ml Mixolu ... :) I najpierw wlać mixol, a dopiero później tankować :)

Tutaj masz ten temat: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=52606.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...