Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Po wymianie termostatu nie dogrzewa do 90 stopni .


Aruzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie po wymianie termostatu i płyny chłodzącego silnik nie chce się dogrzać do równego 90 stopni co gorsze gdy postoi chwile na jałowym to temperatura mu spada nawet zauważyłem ze podczas jazdy temperatura spada. Jakieś pomysły ?? Może to czujnik G62 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie czujnik ale z drugiej strony jak by to byl czujnik to by spadlo i nawet do 0 stopni i tak by latal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki założyłeś ori czy zamiennik?

Nie wiem chlopaki mi zakladali na warsztacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie musisz dowiedziec ale watpie ze masz ori sprawdz na fakturce za czesc ile byla warta ori kosztuje kolo 90zl a zameinnik najdrozszy kolo 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na czujnik lub wtyk do czujnika nie łączy. Ale najprościej objedź 5km i podepnij Vaga, w grupie 001 czwarta pozycja jest odpowiedzialna za temp. cieczy, jeżeli temperatury będą się mocno różnić pomiędzy wskaźnikiem a logiem to termostat do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wadliwy i na 99% zamiennik . Jezeli wskazówka bardzo szybko nie zmienia pozycji np z 70 nagle na 90 to raczej czujnik dobry . Podepnij vag i bedziesz wiedział z resztą jest na forum temat jak sprawdzic czujnik i termostat . Ja wymienilem niedawno na oryginalny i jest ok . Tak jak kolega wyżej pisze 93zl termostat i 7 zł oring wiec koszt znikomy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahler ponoc tez jest ok kolega pisal na forum ze ma juz 2 lata i jezdzi na nim a dal za niego 30zl he szczerze to nie wiem jak to jest z tymi termostatami niby ori jest trwaly ale mam znajomych ktorzy ori co roku zmieniaja ja tez mam do wymiany tak nawiasem mowiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori ma być ,bez niepotrzebnego dublowania roboty będzie

wahler ponoc tez jest ok kolega pisal na forum ze ma juz 2 lata i jezdzi na nim a dal za niego 30zl he szczerze to nie wiem jak to jest z tymi termostatami niby ori jest trwaly ale mam znajomych ktorzy ori co roku zmieniaja ja tez mam do wymiany tak nawiasem mowiac

wiesz i ori się wysłuży/padnie jak w ciągu roku kopnie się niezłe kilometry(chociaż to przeważnie zależy na tym by przy wymianie rozrządu zrobić od razu termostat by się nim nie martwić) ,a jak się przejedzie 7k i mówi ,że się trzasnęło to sam rozumiesz rok u jednego użytkownika do roku u innego nie jest do porównania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem wahlera i byl do kitu a załozyłem oryginał i jest ok , ale jak kolega pisze wyżej , różnie mozna trafic raz zamiennik jest ok a raz nie i tak samo oryginal . Ale wydaje mi sie ze wieksze szanse działania ma oryginal , kupiłem ja i mój kumpel mi i jemu działa bez zarzutu. Z resztą 100 to nie tak dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahler jest dobry w TDI ale w ktorych nie ma wisko.Sprawdzone.Mialem w swoim tez wahlera nie dogrzewal sie.Wsadzilem do golfa alh ok,mialem jeszcze jeden wsadzilem do toledo AHF tez super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczepcie sie od wahlerow :) wg mnie sa lepsze od ori sam 2 lata jezdze juz na wahlerze a przed 3 ori mi padly -.- w ciagu 2 tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ok dzieki panowie dzisiaj sprobuje sie podpiąc pod VAG i zdam relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina termostatu - jest nie domkniety lub otwiera sie zbyt szybciej niż powinien... czesto sie zdarza wada termostatu nie zależnie czy ori czy zamiennik... osobiscie jestem za montowaniem termostatu oryginalnego(przede wszystkim w silnikach V6 :> ) po historiach jakie przerabiałem u ludzi w autach i u siebie wole kupic i zamontować ori...

na dniach bede zmieniał termnostat u teścia w AVF'ie bo tez temperature trzyma niecałe 80* a do tego z rana pokazuje spore spalanie... robiłem w niej głowice i postanowiłem równiez zamontowac zamiennik bo w ASO ori miał byc dopiero za 4 dni... no i niestety trzeba wykonac wymiane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wahlerka i polecam, przy normalnej jeździe trzyma mi 90 stopni po pałowaniu max 92 :). Ori trzymał mi 86-87 po ostrym pałowaniu dochodziło do 89 a zimą czasami spadało do 85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdania sa bardzo podzielone jak widac tez bede wymienial i sie wlasnie tak zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj na ori ja założyłem WAHLER-a i zanim złapie 90 st to naprawdę długo schodzi. Gdzieś po 10 km łapie 90 ale jak już złapie to trzyma więc nie wiem. Wiem tylko że jak był poprzedni ori to łapał znacznie szybciej 90 no ale zakończył swój żywot.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na to wychodzi ze ori lapie szybko a jest nietrwaly, a wahler jest trwaly ale potrzebu mu dluzej na lapanie pelnych 90stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na to wychodzi ze ori lapie szybko a jest nietrwaly, a wahler jest trwaly ale potrzebu mu dluzej na lapanie pelnych 90stopni

To wszystko zależy od temperatury na zewnątrz i stylu jazdy, wiadomo, że w zimie będzie się dłużej dogrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu wymieniłem termostat bo ostatni po 6miesiącach zaczął świrować, ten zakupiłem już w aso żeby nie było lipy i co od 3 dni wsklazówka temperatury ani drgnie, no może po dłuższym czasie z 2mm ale później i tak opada do zera, na kompie zero błędów, co to może być?? znowu termostat?? czy mogę go reklamowac w aso czy to poprostu częśc eksploatacyjna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...