Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Pokazał się olej w rurze IC - co do wymiany???


mati9151

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki mam problem od pewnego czasu znika mi olej mianowicie bardzo niewiele ok 0,4L na 10 tys km. Nigdy tak nie miałem od wymiany do wymiany nie dolewałem.

Wczoraj byłem na kanale i zobaczyłem cieknący olej z rury co idzie do INTERCOOLERA, odkręciłem ją i wylał się z niej olej bardzo mało ale zawsze było suchutko. Pod silnikiem nie ma żadnych wycieków wszędzie sucho. Silnik pracuje idealnie, pali od kopa, nie dymi, jest dynamiczny. Czyżby turbina siadała??? Nie patrzyłem na odmę idącą do węża od turbiny. Nie mam pojęcia co robić. Jeśli ktoś miał taki przypadek to proszę o wiadomość.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK, no chyba że leci jak z kranu po zdjeciu dolotu :gwizdanie:

Za turbo zawsze będzie śladowa ilosć oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź odmę, u mnie w AFN ubywało oleju, okazało się że nie trzyma zawór od odmy i turbo ciągnęło trochę oleju, puściłem odmę w atmosferę i od tamtej pory 7 tys. km bez żadnej dolewki :hi:

jak po tym dalej będzie ubywało to turbo puszcza ale takie ilości to jeszcze nie kwalifikują go do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą panikę za sobą, pod ubytek oleju sprawdziłem ceny regeneracji turbiny 500-800, przejrzałem i przedziurawiłem sobie intercooler. 6godz w kanale na chłodzie :thumbdown:

U mnie wszystko OK a cała linia od turbiny zaolejona i wycieki na każdym złączu oblepione olejem i kurzem.

Bez paniki norma książkowa jest 0,1l/1000km. Swoją drogą jak żeś to zmierzył 0,4l? Wystarczy że samochód jest nachylony i już masz odczyt inny.

Ktoś napisał że jak turbawka jest uszkodzona to bierze to 0.5l na 1000km.

Spr najpierw odmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zużywanie oleju przez silnik jest zjawiskiem normalnym i może wynosić do 1l/1000km" tak jest napisane w instrukcji więc wierzmy inżynierom AUDI. :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...