Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Głośny silnik


nitro3241

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam pytanie robiłem uszczelkę pod głowica do tego polerowanie zaworów nowe uszczelniacze,szklanki,panewki walka rozrządu,oringi na pompki nowy rozrzad a silnik chodzi bardzo głośno jak wcześniej myślałem ze to popychacze ale jak chodził tak chodzi i zastanawia mnie co tak morze cykać,tłuc się link do filmiku który nagrałem jak chodzi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze u mnie podobnie chodzi silnik mechanik powiedział że muszę zrobić szklanki, ale pd zawsze głośniej chodzi niż zwykła pompa :/

Pierwsze slysze ze pd sa glosniejsze od zwyklej pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie chodzi jak zimny, ale jak sie rozgrzeje to jest inaczej. Kumpel mi cos kiedys gadał własnie o tych szklankach i tez o nie wiem czy dobrze pamietam "spalanie stukowe" czy jakos tak. Nie wiem czy dobrze to okresliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze u mnie podobnie chodzi silnik mechanik powiedział że muszę zrobić szklanki, ale pd zawsze głośniej chodzi niż zwykła pompa :/

Pierwsze slysze ze pd sa glosniejsze od zwyklej pompy

Popieram co to za bajki, że na pompie chodzą ciszej? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"spalanie stukowe"

Spalanie stukowe i czujnik spalania stukowego to chyba mają silniki benzynowe a w dieslu to chyba nie ma takiego czegoś. czy sie myle :mysli:

Też słyszałem że silniki pd chodzą głosniej od zwykłej pompy, a przynajmniej sprawdza się to z moim i kumpla autem na pd w porównaniu do innych mi znajomych aut na pompie.

witam koledzy mam pytanie robiłem uszczelkę pod głowica do tego polerowanie zaworów nowe uszczelniacze,szklanki,panewki walka rozrządu,oringi na pompki nowy rozrzad a silnik chodzi bardzo głośno jak wcześniej myślałem ze to popychacze ale jak chodził tak chodzi i zastanawia mnie co tak morze cykać,tłuc się link do filmiku który nagrałem jak chodzi:

A ile masz przebiegu?

ja mam prawie 400kkm i chodzi mi dobrze chodź w porównaniu do takiego samego a4 z przebiegiem 250kkm to już troche głosniej :disgust:

[br]Dopisany: 15 Grudzień 2011, 16:25_________________________________________________A takie śmieszne i denerwujące mnie stukanie słychać u mnie z napinacza paska klimy, rolka ma już taki luz że stuka i na wiosne na pewno wpadnie nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie szklanki założyłeś czarne do PD? ok 80zł za sztukę czy te po 20zł za sztukę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku nic nie słyszę podejrzanego, ale może mam słaby słuch, na jakim oleju jeździsz, szklanki do PD mają być o takim nr: 420020910 założenie innych może być powodem stukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szklanki sprawdze jutro jaki nr bo daleko do garażu olej zalałem nowy do pd valvoline synpower mst 5w 30 aprobata505.01 [br]Dopisany: 15 Grudzień 2011, 20:49_________________________________________________ale gość ze sklepu według etki zmawiał i mówił że są bardzo dobre te szklanki bo miał tańsze po 20 zł za szt ale ponoć po 2 msc już się tłuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego za komplet szklanek firmy ina dałem z rabatem 296zł a autko ma przejechane na liczniku 200000

Szklanki bardzo dobre.

U mnie podobnie chodzi jak zimny, ale jak sie rozgrzeje to jest inaczej. Kumpel mi cos kiedys gadał własnie o tych szklankach i tez o nie wiem czy dobrze pamietam "spalanie stukowe" czy jakos tak. Nie wiem czy dobrze to okresliłem.

U mnie czy zimny czy ciepły chodzi tak samo, i wcale nie jest taki głośny jak niektórzy twierdzą, w porównaniu do silników VP wypada lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oczywiście że VP jest cichsze od PD, dlatego między innymi w b5 audi w autach z silnikami na PD dołożyło dodatkowe wygłuszenia pod maską. Ciche to są dopiero silniki CR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oczywiście że VP jest cichsze od PD, dlatego między innymi w b5 audi w autach z silnikami na PD dołożyło dodatkowe wygłuszenia pod maską. Ciche to są dopiero silniki CR

No to zes teraz zabłysnął. Jescze nie słyszałem cichszego VP od PD w życiu. Nie mówiąc o skrajnych przypadkach jak u kolegi.

Mysle ze nie słyszałes moze jeszcze prawidłowo pracującego PD i dlatego tak sądzisz.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolega zimny chirurg i jego teorie :D a czemu w nicku numerek 2 czyżby ban był wcześniej ?

A na serio - poczytaj o silnikach, poszukaj na necie - to jest oczywista oczywistość że PD jest głośniejsze a problemem pewnie jest to że Ty nie słyszałeś zdrowego silnika na VP. I mała uwaga - mówimy o silnikach a nie o wygłuszeniu !!

AJM w b5 ma dodatkowe wygłuszenie nadkoli i ściany grodziowej dlatego na zewnątrz będzie (może) cichsze od starych kondonów pokroju 1z ahu czy afn.

PD jest głośniejsze ze względu na DUŻO większe ciśnienie samego wtrysku - 2000 bar kontra 300 bar w przypadku VP

Do tego głośna pompa vacuum-tandem, zasilanie z wałka rozrządu, cztery głośne pompowtryskiwacze itd

Po prostu konstrukcja nie ma szans być cichsza od VP! Poczytaj może o PD - a szczególnie o ich wadach - główna podpowiem to

głośna i twarda praca.

No ale nie pierwszy raz kolega Zimny Chirurg "błysnął" na tym forum i podejżewam że żadne argumenty go nie przekonają - w końcu ma auto na PD i to jest niemożliwa niemożliwość żeby jakieś vp było cichsze !!! Auto Zimnego Chirurga najcichsze jest i BASTA! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam AWX tez mam chorobe jak mi klekocze dobre radio i jest ok. Silniki na pompowtryskach sa glosne nie ma czym sie przejmowac moim zdaniem aby nie pojawily sie powazniejsze odglosy. Juz taka kultura pracy tych silnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...