Treść opublikowana przez TomMaster
-
[ALL B5] Jaką instalację wybrać
d
-
[ALL B5] Jaką instalację wybrać
Wziąłem pod uwagę wasze podpowiedzi, napisałem do mechanika i oto co mi odpowiedział, co o tym sądzicie. Co do zestawu to nie ma problemu, mogę założyć co tylko Klient sobie życzy, jeżeli chodzi o reduktor i wtryskiwacze. Nie podlega tylko negocjacji sterownik - montuję wyłącznie STAG-a (Stag 4, Stag 300 plus lub Stag 300 premium). W Pana autku Stag 4 będzie bez problemów pracował i nie ma potrzeby montowania Staga 300 plus, który jest bardziej rozbudowany programowo, ale po prostu w Pana autku montaż 300-tki plusa nic nie wniesie do pracy silnika i szkoda dopłacać do niego nawet niewielkie pieniążki. A wracając do podzespołów, które Pan wymienił to reduktor Zavoli S czy Tomasetto Artic - jak najbardziej TAK! (jak wcześniej pisałem zamontowałbym w Pana autku albo Alaske albo właśnie ten reduktor - w zależności od mocy, ale jeżeli Pan chce Zavoli S czy Artica - nie ma problemu) Natomiast jeżeli ktoś proponuje Scorpiona Panu to ja go na pewno nie zamontuje, ponieważ były cholernie awaryjne i wszyscy liczący się producenci instalacji wycofali się z nich. Co do wtryskiwaczy to przez 2 lata bazowałem tylko na Magic Jetach, ale zrobiły się awaryjne i dlatego przeszedłem na OMVL Reg i jak narazie od pół roku montuje tylko te wtryski i nie ma z nimi żadnego problemu - powiem szczerze, że nie wiem dlaczego Pana znajomy miał z nimi problemy, ponieważ dostawcy, którzy wożą mi towar twierdzą, że nie ma z nimi żadnego problemu, są trochę głośniejsze od MJ, ale tak samo wydajne i powiem szczerze, że montowałem je do kilku silników 4,2 i 4,4 litra i bez problemu śmigają. Jeżeli chodzi natomiast o listwę matrix-a, to też jak najbardziej polecam z tym, że wzrośnie koszt montażu instalacji ponieważ sama listwa jest dużo droższa i do tego dochodzi jeszcze przejściówka elektryczna. Koszt wzrósłby o ok. 300-350 zł. Myślę, że w pełni odpowiedziałem na Pana pytania, ale najlepiej zapraszam do siebie do firmy i dogadamy szczegóły. Co ostatecznie wybrać :>
-
[ALL B5] Jaką instalację wybrać
Czyli nikt nie poleca wtryskiwaczy OMVL Reg albo reduktora Tomasetto Alaska lub Zavoli, miał ktoś problemy z ich używaniem? Na co jest sensownie zmienić te części aby nie podnieść bezsensownie ceny.
-
[ALL B5] Jaką instalację wybrać
Witam Zamieżam zamontowac gaz do swojej Audicy A4 1.8 125KM 1998r Pewien zakład zaproponował mi taki zestaw czy on się opłaca czy może polecicie coś innego Sterownik STAG 4, wtryskiwacze gazowe OMVL Reg, albo reduktor Tomasetto Alaska lub Zavoli, Zbiornik w miejscu koła 52 lit. Cena takiego zestawu 2200 zł bez względu na reduktor i Gratis pokrowiec na koło zapasowe.
-
[ALL B6] Webasto -potrzebna instrukcja po polsku
Wie ktoś gdzie można znaleźć jakieś materiały co do obsługi tego webasto A może taka nie istnieje, może to webasto nie ma żadnych regulacji tylko włącza sie i wyłącza ?
-
[ALL B6] Webasto -potrzebna instrukcja po polsku
Witam Czy mógł by mi ktoś pomoc w znalezieniu instrukcji do mojego webasta Podaje dane Vebasta (o ile to to): typ : Tele TT98.38 B 90890A No : 2H 350777 I zdięcie pilota: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2b1c8ed28b5af2f.html
-
[ALL B5] Trudności w ustawieniu zbieżności
Mnie krzywa kierownica wk.....wia niesamowicie, zresztą ściąganie też. Niby czego ma tak być jak wszystko jest w aucie w porządku .
-
[ALL B5] Radio chorus A4 B5 98r
Znalazłem serwis który zadeklarował się rozkodować to radio za 30 zł. Pozdrawiam i dzięki za instrukcję.
-
[ALL B5] Trudności w ustawieniu zbieżności
Luzy były na końcówkach drążka, zostały wymienione. Poza tym mechanik nie stwierdził nic do wymiany. A czy powodem ściągania może być nie równe skręcenie końcówek, czy złe skręcenie końcówek wyjdzie na komputerze.
-
[ALL B5] Trudności w ustawieniu zbieżności
Oto skan z wydruku , trochę nie wyraźny dlatego poprawiłem niektóre miejsca. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0fd4196d3d0c2c5.html Tam w zbieżności i wszędzie indziej mają być kropki (nie ma 44 milimetry ) Proszę o ocene
-
[ALL B5] Trudności w ustawieniu zbieżności
Mam kartkę ale skan mogę zrobić w poniedziałek, jak zrobię to wrzucę.
-
[ALL B5] Trudności w ustawieniu zbieżności
Witam Panowie jestem po dwóch wizytach w warsztacie gdzie próbują mi ustawic zbieżnoś. Przed ustawianiem opony były zciete z przodu od zewnątrz z tyłu wpożądku ale nie ściągało auta, lekko przekrzywiona kierownica w lewo. Po pierwszej wizycie w warsztacie auto lekko ściąga w prawo i kierownica jest przekrzywiona lekko w prawo, (sprawdzane kilkakrotnie na prostym odcinku drogi). Dodam że ustawiano zbierznoś przy pomocy jakiegoś komputera, wydrukowano karkę z wszystkimi danymi ,nie pamiętam nazwy tego sprzętu. Umówiłem się na poprawke, sprawdzono tym że komputerem i pokazując mi wszystko na ekranie mechanik stwierdził że ustawione jest wszystko dobrze, auto na pewno nie bite,osie nie przesunięte dodam że nic z tego nie wiedziałem po za tym że widzialem kilka zielonych tabelek. Wymyślił że to przez opony (opony nowe tydzien na kolach Debica Frigo 2 wyważone) przełożył tylne na przód i że to pomoże. Ale nic to nie dało więc polecił pojeździc kilka dni żeby zetrzec tzw. "cycki" na nowych oponach, jak nic to nie da to założyc stare opony i przyjechac po raz trzeci. Teraz myślę co robic , jechac po raz trzeci do tego mechanika , jechac do innego tracąc kolejne 100zl czy co, czy może to bywina opon? Może ktoś mi poodpowie co robic. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Radio chorus A4 B5 98r
Raczej wyjechało bo wszystkie papiery z auta i papiery radia są razem- orginalne, ale czy nie będzie chciało kodu, nie wiem, może ktoś to potwierdzić ??
-
[ALL B5] Radio chorus A4 B5 98r
Dzięki, najlepiej w tym poście
-
[ALL B5] Vebasto - instrukcja obsługi
Witam Posiadam w swoim wozie Vebasto ale ni hu hu nie znam niemieckiego i ich instrukcji, czy mógłby ktoś podrzucić jakąś instrukcję obsługi o ile takowa istnieje. Podaje dane Vebasta (o ile to to): typ : Tele TT98.38 B 90890A No : 2H 350777 Pozdrawiam Nikt nie potrafi pomóc ?
-
[ALL B5] Radio chorus A4 B5 98r
Witam Niestety z mojej książeczki z radia jakiś sprytny Niemiec wydarł karteczkę z kodem do radia. Czy istnieje możliwość zczytania kodu z tego radia? Radio jak narazie działa, pewnie do pierwszego odłączenia akumulatora. I druga sprawa, czy mógłby ktoś wstawić link do polskiej instrukcji tego radia. Pozdrawiam
-
[B5 AFY] Błędy centralnego zamka i przepustnicy
Witam Dziś kolega zrobił mi jakiegoś loga lapkiem , nie wiem jakim programem co i jak bo sie kompletnie na tym nie znam. Wyszły takowe błędy: 01367-Wyłączenie przez pompę zamka centralnego 01367-Pompa od centralnego zamka pracuje zbyt długo (prawdopodobny wyciek) 17972-komputer sterujący przepustnicą J338 Za niskie napięcie podczas dopasowania podstawowego-adaptacji 17967-komputer sterujący przepustnicą J338 bład w podstawowych dopasowaniach 17967-Układ kontroli wartości przepustnicy J338 błąd w prostych ustawieniach Ps. Nie wiem co z tymi prefiksami w temacie, jak sprawdzić jaki mam prefiks pisać? Z góry dziękuje za pomoc
-
[ALL B5] Nawiew i parujące szyby
Nie koniecznie chodzi tu o samą oszczędność bo wiadomo że nie ma tu rewelacji (Choć postaw włączone auto i zobacz jak pracuje z nawiewem i bez - u mnie to duża różnica, da się zauważyć drobne obciążenie. Ale nie o to chodzi. Jeśli porostu ktoś nie preferuje nawiewu tylko uchylone szyby na przykład.
-
[ALL B5] Nawiew i parujące szyby
Zawsze uważałem że bez nawiewu to zawsze jakaś oszczędność paliwa.
-
[ALL B5] Nawiew i parujące szyby
A czego nie? Nie raz i dwa jeździ się bez nawiewu i co wtedy specjalnie włączasz nawiew żeby wyłączyć auto? Chyba trochę nienormalne. Ale to tylko moje spostrzeżenie.
-
[ALL B5] Nawiew i parujące szyby
Szyby parują jak jest duża wilgoć, zostawię auto na 30 min i wszystkie szyby zaparowane, w zimie zamarzają od środka co jest mocno uciążliwe. Ale rozumiem że taka sytuacja jest normalna że klapka jest cały czas zamknięta jak nie działa nawiew. We wszystkich A4 tak jest? Bo wiadomo parują szyby bo nie ma cerkulacjii powietrza jako takiej przy zamkniętej klapce. Więc nie ma innej rady jak wyłączać auto na nawiewie ?
-
[ALL B5] Nawiew i parujące szyby
Witam Założyłem już kiedyś wątek o wiecznie zaparowanych szybach w mojej A4 ale nie wiem dlaczego nie mogłem się zalogować na tamto konto i nie znalazłem tamtego tematu więc założyłem nowy - sory. Pisałem w nim o tym że zawsze mam zaparowane szyby, ktoś polecił żeby sprawdzić czy zamyka i otwiera się klapka pod filtrem kabinowym, sprawdziłem i okazuje się że się zamyka i otwiera. Ale kiedy wyłączę nawiew klapka się zamyka i po wyłączeniu auta pozostaje zamknięta a gdy wyłączę auto z uruchomionym nawiewem nawet jedna kreska klapka pozostaje otwarta. Czy to normalne? Żeby nie parowały szyby wystarczy wyłączyć auto na nawiewie i otwartej klapce?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Miałem już konto na tym forum ale nie mogłem się zalogować - wyskakiwało że nie istnieje taki użytkownik czy cos takiego więc założyłem nowe konto o tej samej nazwie i jest ok. Witam i Pozdrawiam [mod]*proszę czytać FAQ odpowiednich działów, bo nie stosujesz się do nich[/mod]