Treść opublikowana przez wrhz
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Wtryski, szyna wysokiego cisnienia z czujnkiem i zaworem, zawor na pompoe wysokiego cisnienia... Wszystko przelozylem z innej audi, a z a6 poszly tam... Tamto auto smiga, a a6 dalej szarpie...
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Po paru dniach przerwy, wracam do tematu z wiedzą mizerną, uboższy o kolejne $$... Wgrany jest czysty ori soft... Auto dalej szarpie i błędów brak... Pomysły się kończą, jeszcze sprawdze może pompkę paliwa ta w baku moze ona robi jakies dziwne wachniecoa w momecie zagrzania się...
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Cdn.. Testowania, co do sterownika jego temp.nie rosła a usterka była, dlatego nie grałem.. Dziś udało się pójść na chwile w garaż, czujnik temp. płynu zastąpilem rezystorem pokazywał ok 0 stopni... Mimo to szarpnięcia były w okolicy temp. oleju 55 co by się zgadzało, bo zazwyczaj jak temperatura cieczy wskakiwała na 90 to olej właśnie podchodził pod 60... Zostaje po weekendzie podjechać gdzieś i wrzucić czysty soft.. No chyba ze adaptację są źle zrobione np egr..
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Domyślam się, ale w logach temp sterownika się już nie zmieniła tzn nie urosła wyżej..
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Weekendowo trochę brakło czasu, dziś na ile dałem rade, to zrobiłem test przelewowy ( ale na zasadzie czy którys odbiega mocno od pozostałych - jest ok)... podgrzewanie sterownika w zasadzie pominąłem tzn podgrzałem do okolo 40* nie było efektu, więc odpuściłem - ale za to logowałem jego temp... W miarę możliwości co można w pojedynkę, ustawiłem na postoju pedał gazu na poziomie 26-27% i tak zrobiłem logi i obserwowałem co pokaże vcds... przy +- 77* pojawiły się lekkie szarpnięcia w pracy silnikiem ale delikatne, na kompie na żywo nic "gwałtownie" nie odbiegało ( szkoda, że ilość próbkowania zapisu jest tak mała, ciężko cos dojrzeć w exelu, a scope coś mi nie bangla na kompie). Temperatura sterownika jest stabilna, zastanawiam się czy dobrze porobiłem adaptacje EGR wysokiego i niskiego ciśnienia, klapy przed kolektorem ssącym ( wykonałem je ale niektóre da się zrobić zarówno na odpalonym jak i nie odpalonym silniku). Jak silnik ostygnie i się uda wypiąć wtyczkę (lokalizacja słaba z kanału byłoby lepiej) czujnika temperatury cieczy to zrobię jeszcze raz próby na postoju... Logi z dziś dorzucam, dodam, że jak kilka razy lekko szarpnęła wsiadłem do auta i sam wdtepnąłem pedał gazu do oporu - szarpło wówczas jeszcze z 3-4 razy i spokój jakgdyby nigdy nic ;-) 31.05.CSVgraznie
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Dzieki za kolejna sugestie sprawdze, ale wczesniej vcdsem ogladalem temp. Sterownika jest stabilna... Najdziwniejsze jest fakt ze po takim szarpaniu, auto smiga bez problemu... I dopiero jak odstawie ostygnie trmat powraca... Dumam czy nie zmostkować czujnika temperatury żeby no bylo 50* caly czas i czy wowczas beda cyrki
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Efekt pojawia się jak było zimno i ciepło bez znaczenia... Jutro jak się uda zrobię przelewy, chociaż mowie zmieniłem wtryski ze sprawnego.. Udało mi się nagrać filmik jak skaczą obroty ( zdążyłem stanąć na poboczu) niestety bez vcds podpietego.. Trzymam pedał w podłodze powinno być 2.5tys. Obr VID_20210528_175413.mp4
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Wtryski jak i szyna CR i zawory zmienione z audi o przebiegu 100tys.km a z tej poszly tam i wszystko śmiga, co do softu to chyba by caly czas bylo tak samo, a tu sytuavja powiedzmy kilku miesiecznym przedziale czasu zmienila sie od sporadycznej do cyklicznej... Test prselewow zrobic na rozgrzanym silniku czy zimnym tez?
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Jest ze 136 na 150 delikatny ale przed tez byly szarpniecia więc raczej to nie wina... Dodam ze jakby problem narastal tzn. Teraz szarpnięcia są za każdym razem jak startuje od zimnego silnika.. Wczesniej bylo duzo sporadyczniej..
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
co do akcji serwisowych to tylko 91U7 i 82C1 , o dieselgate nie ma info a ostatni wpis z ASO 2019-07-16 pozniej auto zjechało do PL
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Witam, udało się można powiedzieć zrobić logi.. Droga boczna a mimo to ruch.. Logowałem całość wyjazdu od wejścia do garażu, stanie na światłach itp... w momencie gdzie pedał gazu zostaje na15% jechałem na tempomacie +-1800 obroty wychodziły, pod koniec jazdy na tempomacie zaczęły się poszarpywania... wrzuciłem surowe logi i screen... Patrząc na logi są momenty że obroty bardziej się rozbiehają i są jakby większe wahania paliwa - wydaje mi się, że w momencie poszarpywań ( niestety jedna osoba słabo z obsługą kompa i uważaniem na innych kierowców)... dalej logowanie to już jazda w pełnym zakresie obrotów, chwile logowałem też jeszcze na tempomacie... oczywiście po okresie poszarpywania już się nie powtórzyło i auto jedzie normalnie... Błędów oczywiście VCDS nie wypluł żadnych LOG-01-IDE00021_&9.CSV
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Ok dzięki za podjęcie tematu, jutro postaram sie z logować.. Oby nie zdążył sie zagrzać ?
-
2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
- 2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury
Witam mam prośbę do fachowców z forum o nakierowanie,pomoc w ustaleniu usterki. Nawiązując do tematu problem dotyczy audi manulana skrzynia 2.0 TDI CR oznaczenie silnika CSUE ( euro 6 adblue), w skrócie auto potrafi szarpnąć raz lub kilka razy pod rząd – można by to porównać do szybkiego uderzenia w pedał hamulaca ( z obserwacji wynika, że dzieje się to w momencie gdy silnik „łapie” temperaturę i na blacie 90 stopni) po czym można spokojnie jeździć i nic się nie dzieje. VCDS nie wyrzuca żadnego błędu. Robiłem jakieś logi ale do końca nie wiem na co zwrócić uwagę. Ciśnienie paliwa wygląda OK., DPF się wypala OK., spalanie jest OK… Z rzeczy, które kolejno były zmieniane to: - Na dzień dobry układ paliwowy ( zawór na pompie, szyna CR z zaworem i czujnikiem, wtryski, filtr paliwa). - Zmieniona przepływka, filtr powietrza - zmieniony rozrząd, - zawór EGR układ wysokiego ciśnienia - układ EGR niskiego ciśnienia wyczyszczony ( była też zamiana klapy przed kolektorem ssącym oraz zaworu EGR bezpośrednio przy chłodnicy spali oraz chłodnica spalin) Wszystkie zamienione części z innego auta o tym samym symbolu i w tamtym wszystko śmiga bez problemu. Panowie jakieś pomysły bo $ już sporo uciekło, nie mówiąc o czasie.. W załączniku wrzucam logi, wybór bardziej intuicyjny... Ewentualnie chętnie się udam gdzieś do magika w okolicach Leszna wielkopolska ;-) DPF.txt 23.05.2021.csv 24.05.2021.CSV- Delikatne szarpanie podczas jazdy
Pokazuje Ci niskie ciśnienie na szynie CR, możesz sprawdzić czy nie ma opiłków w pompie i na zaworze regulującym ciśnienie na szynie. Wtryski też możesz sprawdzić ile dają na przelewach.- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Hej jeśli można Wauzzz4g3jn068478 Dzięki wielkie- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Wauzzz8t9da059772 Dziękuję- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Hej Panowie jeśli da rade, to poproszę info o kurze ? Tmbjj7ne4e0176782 Dzięki wielkie- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
siema jak by dało rade wauzzzf49ha083023 dzięki- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Jak okazja to 40-60zl za historie nie majątek, ew. za niecałe 60zł jeden dzień dostępu partslink ... Dev powinien pobierać symboliczną opłatę na konto np forum ;-)- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Ponownie jeśli da rade Wauzzzf58ja082895 wielkie dzieki- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
cześć WAUZZZF51JA068031 wielkie dzięki- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Siema, jakby można wvgzzz5nzgw045774 dzięki- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Wauzzz4g2jn030885 Bardzo dziękuję- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Cześć można prosić Wauzzzf58ha030967 Dzięki - 2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury