Treść opublikowana przez Luke84
-
Prośba o pomoc z okolic Lubina
Witam, szukam kogoś z okolic Lubina kto ma VAG-a i lampę stroboskopową z regulacją, do ustawienia zapłonu w 1.6 ADP ---------- Post dopisany 31-07-2014 at 15:04 ---------- Poprzedni post napisany 30-07-2014 at 18:30 ---------- Może ktoś ma chociaż do pożyczenia odpowiednią lampę, możemy jakoś się dogadać aby ją przesłać, zwrócę koszta przesyłaki Może wie ktoś, gdzie w okolicy Lubina Legnicy lub Wrocławia można to zrobić? jeździłem po kilku mechanikach ale wszyscy jakoś lampy wyrzucili już do kosza
-
Fotele Przednie Z Regulacją Lędźwiową
Wiem, też o tym myślałem ale widziałem już kilka B5 z fotelami od B6 i zastanawia mnie czy jest dużo przeróbki? zresztą łatwiej znaleźć fotele z pełną elektryką i w lepszym stanie, właśnie od B6
-
Fotele Przednie Z Regulacją Lędźwiową
Witam, czy fotele przednie od B6 pasują do B5, bądź czy da się je tak przerobić aby pasowały? Potrzebuje obydwa przednie fotele z regulacją lędźwiową, te oryginalne z 95' mam już tak wysiedziane i brakuje mi w nich regulacji lędźwiowej
-
Auto nie odpala :(
Autko już działa...co było lepiej nie mówić przestawiłem koło od wałka pośredniego o 180st i tego nie zauważyłem zastanawia mnie tylko czy spalanie w granicach od 8 do 10 litrów w cyklu mieszanym to norma
-
wymiana rozrządu 1.6 ADP
Podpinając się pod temat silnika 1.6 ADP, czy są jakieś znaki, które wskazują prawidłowe ustawienie koła wałka pośredniego??? tego co napędza rozdzielacz.
-
Jak poprawnie ustawic zapłon w 1.6
Hmm... a jak ktoś wymienia całkowicie rozdzielacz, to jak go ustawić wstępnie, żeby tylko autko odpaliło?
-
Auto nie odpala :(
Powitać, zmuszony byłem sprzedać swoją B5 AFN, z powodu kupna mieszkania, ale po roku bez samochodu wreszcie znowu jestem właścicielem A4 ale trochę innej ale wracam do problemu. Autko ma silnik 1.6 ADP i kupiłem je w bardzo fajnym stanie, ale miała na dzień dobry do wymiany sprzęgło, rozrząd (ze względu na przebieg) i jak się okazało filtr paliwa, świece i trochę w zawieszeniu. Auto było rozebrane i składane przez około miesiąc, był odłączony akumulator. Przed rozebraniem autko odpalało normalnie, ale teraz po skończonej pracy autko nie odpala :( Sprawdzałem dwa razy ustawienie rozrządu, podpiąłem pod VAGa i zero błędów, paliwo dochodzi, iskra jest ale auto się uparło i nie odpala dzisiaj nawet próbowałem przestawić rozdzielacz bo myślałem, że może kąt się przestawił ale nic. Wyciągałem czujnik położenia wału, bo pasuje mi do objawów ale pomiar wskazał ok. 460 Ohm a VAG nie pokazuje jego błędów. Pomału kończą mi się pomysły POMOCY!!! może jednak to czujnik położenia wału...
-
Wymiana pompy i wiskozy
ale to się wiąże z wymontowanie wielu innych podzespołów a ja mówię o wymontowaniu samej pompy i sprzęgła...
-
Wymiana pompy i wiskozy
Pytanko, wymieniał ktoś pompę wody i wiskoze bez ściągania przodu w AFN-ie? Poszła mi wiskoza i chciałbym wymienić też pompę Tak patrzyłem i jak ściągnę alternator to jest dość fajne dojście do niej, tylko nie wiem czy wyjdzie na tyle z bloku żeby ją wyjąć, robił ktoś podobny eksperyment?
-
[B5 AFN] Prośba do kogoś z okolic Lubina
Właśnie skończyłem składać silnik i potrzebowałbym podłączyć i ustawić kąt wtrysku. Czy ktoś z okolic Lubina mógłby mi pomóc
-
[B5 ADP] Wywala mi łożysko w kole prawym z przodu
Co do momentu dokręcenia śruby łożysk,a to po dokręceniu momentem na pewno trzeba przekręcić śrubę o 180st czy 90st??? Bo sprawdzałem dzisiaj w INFO-TECH i tam jest napisane właśnie 90st może ktoś to potwierdzić
-
[B5 AFN] Odpowietrzenie pompy wtryskowej
normalnie tak ale od momentu odkręcenia przewodów minął miesiąc i przez ten czas ropka sobie wyciekła wiem o tym dlatego nie kręciłem długo ale ogólnie było tak, że od początku chlapało, podczas kręcenia rozrusznikiem, z przewodów delikatnie ropa ale za mało, było więcej powietrza. Było mi szkoda akumulatora i pompy dlatego po kilku krótkich próbach zdecydowałem się na inne rozwiązanie i stąd moje zapytanie z tematu
-
[B5 AFN] Odpowietrzenie pompy wtryskowej
No i silnik odpalił :> :> :> kupiłem w aptece dużą szczykawke taka 100ml i zacząłem wtłaczać ropke w przewód przed filtrem weszły prawie trzy pełne szczykawki trzymając jeszcze szczykawke podpiętą zacząłem kręcić silnikiem, momentalnie pojawiła się ropa na wtryskach, następnie szybko wszystko dokręciłem no i odpalił od pierwszego strzała dzięki dobis1 za podpowiedź :hi:
-
[B5 AFN] Odpowietrzenie pompy wtryskowej
Znacie jakiś skuteczny sposób na odpowietrzenie pompy wtryskowej? Podczas remontu byłem zmuszony do odkręcenia przewodów od wtrysków jak i zdjęcia ich i teraz po złożeniu, za żadne skarby nie chce się odpowietrzyć luzując przewody od wtrysków cały czas leci w większości powietrze i trochę chlapie ropą wszelkie sugestie mile widziane
-
[B5 AFN] Dokręcenie wtrysków
Podziekować
-
[B5 AFN] Dokręcenie wtrysków
Ma ktoś dane z jakim momentem dokręca się śruby mocujące wtryski do głowicy?
-
[B5 AFN] Sprawdzenie chłodnicy oleju
No to już wiadomo, niestety chłodniczka jest dobra w takim razie jutro głowica leci z samochodu... jak to dobrze, że nie musze płacić za robocizne [br]Dopisany: 29 Maj 2011, 23:15_________________________________________________Ok, głowica na zewnątrz jutro rano leci do sprawdzenia i ewentualnego planowania... przy okazji okazało się, że odma przy bloku jest pęknięta, jakby mało było problemu [br]Dopisany: 31 Maj 2011, 20:43_________________________________________________Przy okazji remontu spotkałem sie juz z różnymi opiniami na temat ponownego montażu popychaczy zaworowych. Czy z popychacza należy spuszczać olej np po dotarciu zaworów i po podobnych remontach? Popychacz jest tak skonstruowany, że olej wędruje z jednej komory do drugiej i na odwrót tak? Więc nie ma konieczności rozbierania popychacza i upuszczania oleju? Powinno wystarczyć kilkukrotne pokręcenie wałem, na sucho, by spowodować upuszczenie oleju?
-
[B5 AFN] Sprawdzenie chłodnicy oleju
o widzisz na to nie wpadłem właśnie o taką rade mi chodziło :> podziekować wezmę ją chyba jutro do pracy, bo tam mam możliwość zrobić taki test i dam znać
-
[B5 ABC] Jaki silnik diesla wybrać?
Mam w pracy Oktavie ze 110 pod maska właśnie jeszcze z pompie rozdzielaczowej i ma w tej chwili 480tyś, autko od nowości u nas, katowane niemiłosiernie i dalej lata bez żadnego prpblemu więc żywotność tych silników jest znaczna
-
[B5 AFN] Sprawdzenie chłodnicy oleju
Silnik jest już wstępnie rozebrany od tygodnia, więc nie ma możliwości odpalenia. Jeśli chodzi o zalanie to miałem na mysli zalanie samej chłodniczki Wczoraj zlewając płyn chłodniczy okazało się, że tego oleju było tam już sporo a niedawno wymieniałem płyn i przy zlewanie był on czysty, więc stało się to nagle. Stawiam niestety na uszczelke
-
[B5 AFN] Sprawdzenie chłodnicy oleju
Wiesz co mam dzisiaj drugą zmiane, wiec mam troche ograniczony czas podjade chyba przed praca do garażu i zaleje ja woda a jutro sprawdze czy jej ubyło myślałem tez, żeby sprawdzić ja sprężonym powietrzem...
-
[B5 AFN] Sprawdzenie chłodnicy oleju
yyyyyyyy jest mnóstwo postow, w których jest napisane, żeby właśnie ją pierwszą wykluczyć ale mi też wydaje się że tam niezbyt jest co się zepsuć ale sprawdzic przed zrzuceniem głowicy nie zaszkodzi
-
[B5 AFN] Sprawdzenie chłodnicy oleju
Nic z tych rzeczy nie zauważyłem zresztą nie czekałem na żadne objawy a autko od trzech tygodni stoi w garażu Sek w tym, ze autko jutro bedzie naprawiane a ja chciałbym wiedzieć jak jest z tą chlodniczka oleju? [br]Dopisany: 25 Maj 2011, 20:57_________________________________________________Ktoś kiedyś pisał o sprawdzeniu jej gorącą wodą, tzn wystarczy zalać ją wrzątkiem i patrzeć czy nie przecieka, dobrze rozumiem? [br]Dopisany: 26 Maj 2011, 16:33_________________________________________________No to chłodnica leży na stole tylko teraz jak ja zdiagnozować
-
[B5 AFN] Sprawdzenie chłodnicy oleju
tzw "rosołek" w zbiorniczku wyrównawczym stawiam na uszczelkę pod głowicą ale chciałbym wcześniej wykluczyć tą chłodnice oleju.
-
[B5 AFN] Sprawdzenie chłodnicy oleju
Witam. Najprawdopodobniej będę brał się za wymianę uszczelki pod głowicą ale chciałbym wykluczyć chłodnice oleju. Mam pytanie jak to zrobić i czy można ją jakby co zregenerować? [br]Dopisany: 24 Maj 2011, 23:54_________________________________________________Nie robił nikt tego? Szukałem troche tematu czyszczenia ale nie mogłem nic konkretnego znaleźć a jutro zabieram się za rozbieranie a nie chce niepotrzebnie zrzucać głowicy bo to takie troszke duże koszta