-
Konwersja pompy oleju z 2.0 tfsi gbg na 1.8t
Witam. Tak, na a6 to też ja. No rozumiem, ale logika podpowiada, że skoro po zmianie pompy/przełożenia problem nadal występuje i to w podobnym przedziale obrotów, to chyba winą nie będzie sama pompa, tylko jakaś wewnętrzna nieszczelność. Wracając do ciśnienia, to było mierzone na pierwszej pompie/dużym kółku i na rozgrzanym było niecały 1 bar. Jak jest teraz, to nie wiem.
-
Konwersja pompy oleju z 2.0 tfsi gbg na 1.8t
- Konwersja pompy oleju z 2.0 tfsi gbg na 1.8t
Nic nie sprawdzał... Siedziała od 1.9 TDI z dużym kółkiem, zamówiłem z all całą, używaną pompę z małym kółkiem (bo było taniej niż samo kółko w sklepie), miał przełożyć samo kółko, a zamienił całą pompę... Obie pompy ori. Przy nagrzaniu auta do 90st, na vcds, 17-licznik, wartości mierzone, do ok 1400 obr/min cały czas jest info, że P<min, lecz na zegarach brak komunikatu o niskim ciśnieniu oleju. Komunikat na FIS pojawia się podczas nagrzewania się auta. Gdzie indziej tzn co masz na myśli? Zaworki w podstawie filtra oleju? Pierścienie wariatora?- 2.0 b7 TFSI ciśnienie oleju i gruchotanie silnika
Kurcze, wszystko zmienione wg spisu, łańcuch i napinacz nowy, pompa używka z małym kółkiem 038115121A. I nadal na niskich obrotach pojawia się komunikat o zbyt niskim ciśnieniu oleju Pompa wstawiona bez przeróbek. Czy w niej nie trzeba było czegoś zaślepiać? Czy źle coś kojarzę? U mnie już ktoś wcześniej zamontował taką pompę, lecz z dużym kółkiem, mechanik miał tylko zmienić kółko na mniejsze, a on przełożył całą pompę... Silnik chodzi prawidłowo, odpala z półobrotu, nie kopci itp itd. Proszę o rady.- Konwersja pompy oleju z 2.0 tfsi gbg na 1.8t
Kurcze, wszystko zmienione wg spisu, łańcuch i napinacz nowy, pompa używka z małym kółkiem 038115121A. I nadal na niskich obrotach pojawia się komunikat o zbyt niskim ciśnieniu oleju :/. Pompa wstawiona bez przeróbek. Czy w niej nie trzeba było czegoś zaślepiać? Czy źle coś kojarzę? U mnie już ktoś wcześniej zamontował taką pompę, lecz z dużym kółkiem, mechanik miał tylko zmienić kółko na mniejsze, a on przełożył całą pompę... Silnik chodzi prawidłowo, odpala z półobrotu, nie kopci itp itd. Proszę o rady.- Nowicjusz - wątek powitalny
Witam. Wcześniej miałem A6 C5, teraz się zastanawiam nad A4 B6 Cabrio stąd konto na tym forum . Pozdro dla wszystkich posiadaczy A4... UZUPEŁNIJ PROFIL !!!!!!!!!!!! - Konwersja pompy oleju z 2.0 tfsi gbg na 1.8t
migolc
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta