Skocz do zawartości

Pjotras

Pasjonat
  • Postów

    64
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Pjotras

  1. Godzinę temu, Norbas napisał:

    No to teraz wiem ile omów ma mieć sprawdzę jak będę na miejscu. Jak jest sprawna sprężarka to na krótko przy włączonym silniku powinien załączać a tego nie robi... myślałem, ze tam jest sprzęgiełko a nie cewka... 

    prad dochodzi bo odrazu to sprawdzałem ;) 

    to szukam sprężarki i wymieniam :) 

    Chyba jednak nie wiesz o co kaman... Jeśli na krótko nawet na zgaszonym silniku podanie +12v nie powoduje dociągnięcia tarczy sprzęgłiełka tzn ze uwalona jest cewka elektromagnesu sprzęgłełka.

    W b5 jest na sprzęgiełku z cewką elektromagnetyczną załącz/wyłącz gdzie środkowa część koła pasowego stoi w miejscu na off. Dopiero b6/b7  miały sprężarki z zaworem wydajnościowym i wałek kompresora był połączony na stałe z kołem pasowym przy pomocy sprzęgła zrywnego.

  2. Jak mam chodzić na krótko jeśli  pewnie cewka jest spalona... weź omomierz i sprawdź ile omów pokazuje powinno być w granicach 4-5. masa jest podpięta do obudowy sprężarki. Potem sprawdź czy dochodzi +12 do wtyczki, Do tego musi być odpalony silnik i tak jak by włączona klima.

  3. A co czujesz? To że przez większość czasu nie widać i nie śmierdzi, nie znaczy, że podczas wypalania też jest tak ekologicznie. Rozumiem, że zostają w dpf cząstki stałe czy jak to tam sie zwie, ale chętnie bym zobaczył analizę spalin podczas takiego zabiegu.

  4. Mało tego. Trzeba wymieniać skraplacz i filtr osuszacz. O ile przewody poodkręcasz i jakoś tam wypłuczesz, to parownik musisz płukać maszynką lub pistoletem. Jak nie wyczyścisz to będziesz szukał kolejnej sprężarki. Proponuje sprawdzić olej w tej sprężarce za 250 czy w nim nie ma opiłków.

  5. Trzeba podpiąć do zwykłej pompy próżniowej o dobrej wydajności. Bardzo możliwe, że jest nieszczelność która wychodzi na podciśnieniu, natomiast na azocie nie wyjdzie z prostego powodu. Tworząc próżnię powietrze jest zasysane z zewnątrz co prawdopodobnie tworzy nieszczelność "odchylając" wadliwy element do środka, natomiast tworząc ciśnienie azotem element jest wypychany na zewnątrz i może się w tedy uszczelniać. Dodatkowo trzeba też sprawdzić  parownik skoro pod maską nic nie ma, albo tylną ściankę skraplacza. NIe radze włączać sprężarki bez czynnika bo może to się źle skończyć. Jeszcze jedno, żadnych mega hiper ultra uszczelniaczy bo to tylko wygeneruje koszta.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...