Treść opublikowana przez pkostrzewski
-
Wyciek oleju
A wymiana samego o-ringu nie pomoże ? Bo moje nie są zniszczone. Ale dzięki wielkie za podpowiedź
-
Wyciek oleju
Witam . Przy składaniu swojej V-ki napotkałem kolejny problem a mianowicie wszystko poskładane do kupy i już przy pierwszym odpaleniu ucieka olej. Podejrzewam że leci gdzieś z głowicy z okolicy wałków rozrządu. I tu moje pytanie : na wałkach są zaślepki na śrubki od kółek rozrządu może tamtędy uciekać olej , czy może uszczelniacze na wałkach puściły ?
-
Ustawienie rozrządu
Dzięki wielkie ale już kupiłem blokady.
-
Ustawienie rozrządu
Dzięki wielkie . A teraz pytanie , czy mógł by ktoś pożyczyć takie blokady oczywiście nic za darmo nie chcę
-
Ustawienie rozrządu
Witam . Może ma ktoś jakieś rysunki jak ustawić rozrząd w 3.0 V6 ASN , silnik mam po kompletnym remoncie i wszystkie moje znaczki są po zacierane. Górę to jakoś przy pomocy blokad ustawię tylko tego dolnego kółka nie umiem ustawić , nie wiem gdzie są znaki. Może ktoś wspomoże mnie jakimiś rysunkami
-
Docieranie Silnika
Poprawię się Remon polegał na: -Tulejowaniu całego bloku -wymianie pierścieni (tłoki zostały oryginały bo są jak nowe ) -wymianie panewek głównych -nowe wszystkie uszczelki jakie tylko są w silniku -Wcześniej była robiona głowica
-
Docieranie Silnika
Wiem że już był taki temat ale Może docierał już ktoś taki silnik po remoncie. Opinie są podzielone co do docierania , jedni wola delikatnie inni na ostro. Pytanie moje jest takie : -jaki olej -która metodą docierać
-
[B6 ASN] Kółko zębate jak ściągnąć
Jak nie masz takiego klucza to wał pod pachę i jazda do wulkanizatora tam na pewno ci to odkręcą
-
[B6 ASN] Kółko zębate jak ściągnąć
Żadnego klina tam nie ma. Jest dokręcone śrubą którą strasznie ciężko odkręcić ale to tak na przyszłość jak by ktoś kiedyś szukał info na ten temat
-
[B6 ASN] SWAP z silnika 3.0 V6 na 1.9TDI
Nie spieszy mi się bo mam starego poczciwego golfika na co dzień do roboty
-
[B6 ASN] SWAP z silnika 3.0 V6 na 1.9TDI
Trochę długo to trwa ale z dawcą ciężko więc postanowiłem tulejować blok ,bo był pęknięty na dwóch cylindrach i z tego co zauważyłem u gościa który mi to robił nie jestem odosobnionym przypadkiem . Ogólnie ASN to słaba konstrukcja prędzej czy później bloki siadają
-
Momenty dokręcania śrub w silniku
Chodzi mi głównie jakimi siłami dokręcone są panewki główne i korbowodu
-
Momenty dokręcania śrub w silniku
Jak w temacie do posiadaczy auto daty. Potrzebuje momenty dokręcania wszystkich śrub w silniku.Kupiłem książkę sam naprawiam ale nic tam nie znalazłem . Jeśli był taki temat to sory ale nic nie mogłem znaleźć
-
[B6 ASN] SWAP z silnika 3.0 V6 na 1.9TDI
Jednak zostaje przy 3.0 tylko teraz kwestia kasy i znalezienia dawcy .
-
[B6 ASN] SWAP z silnika 3.0 V6 na 1.9TDI
Na razie to tylko plany bo szkoda mi budy i wyposażenia .Ale chyba będę szukał jakiegoś angola w takim samym silniku jak jest u mnie
-
[B6 ASN] SWAP z silnika 3.0 V6 na 1.9TDI
Co było by mi potrzebne do takiej operacji i jakie są koszta silnika 1.9 TDI 130KM ASV ? kolejne pytanie , podejdzie skrzyna biegów z 3.0 do 1.9 ? prosił bym o nie usuwanie tematu , jeśli był już taki temat to prosił bym o linka bo ja nic nie mogę znaleźć
-
[B6 ASN] Kółko zębate jak ściągnąć
Witam. jak ściągnąć kółko zębate na wale głównym? czy jest ono tylko wciskane czy może zblokowane jakoś nakrętką nie mogę tego ściągnąć
-
[B5 ADR] Temperatura rośnie co jest?
Jeśli temperatura rośnie przy dużych prędkościach a jak zwalniasz maleje i jeśli wywala ci płyn ze zbiorniczka czego tutaj nie zauważyłem to może to być uszczelka pod głowica . Sprawdź jeszcze czy masz masełko pod korkiem
-
[B5 Adp] Ubywa płynu chłodniczego, kawowy nalot na korku....
Mam dokładnie to samo co kolega tyle że w 3.0V6 ale ja jeżdżę autem bardzo rzadko tak gdzieś 1000 km miesięcznie
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich , mam na imię Piotrek, od dzisiaj jestem posiadaczem A4 B6 3.0V6