Treść opublikowana przez mark377
-
Hałas wewnątrz
Tak sie przyglądam tym oslonom sprzedawanym na aukcjach i widze że te oryginalne mają taki wzór od spodu jakby wytloczenie takich małych i większych kwadratów natomiast sprzedawane nowe nie orygianlne są płaskie i cienkie.... może to jest tym wyciszeniem ?? Moja chyba jest nieoryginalna bo płaska
-
Hałas wewnątrz
No właśnie chodzi mi o tą gąbke wokół silnika a raczej głowicy też jej nie mam i może to jest tez problem.... ciekawe czy to można kupić? A jeszcze jedno pytanie czy dolna oslona pod silnikiem jest też wygłuszona jakimś materiałem czy tylko sam plastik?
-
Hałas wewnątrz
Na mojej skrzyni przy 2000 obrotów ma 100 km/h i zaczyna sie wtedy hałas,..... czy pod osłoną silnika ktora jest wyklejona od spodu taką gąbką jest jeszcze jakieś dodatkowe wygłuszenie ? Bo gdzieś na fotce to widziałem (tu na forum albo na innym) a ja tego nie mam i może to jest przyczyną. Ktoś może zbagatelizować taki problem ale wg mnie jest to bardzo, bardzo uciążliwe przy dlużeszj trasie .
-
Hałas wewnątrz
To nie są metaliczne hałasy.. to poprostu takie " buczenie" że tak to nazwę. Daje sie mocno we znaki jak sie jedzie na dluższą trasę i utrzymuje sie prędkośc ok 120-130 km/h. Przez 7 lat miałem b5 z silnikiem 1,9 tdi i był napewno cichszy. Zastanawiam się nad kupieniem jakiegoś materiału dźwiękochłonnego i dodatkowego wyklejenia oslony silnika i przegrody... brakuje mo plastikowej osłony na tą cześc gdzie jest akumulator bo moze to coś by też dało
-
Hałas wewnątrz
A czy u Ciebie jest podobnie ??? masz podobny silnik
-
Hałas wewnątrz
Może ja się wypowiem co do hałasu w swojej A4 B6 1,9 tdi. Otóż według mnie jest spory hałas i znacznie większy jak w B5 1,9 tdi którą miałem wcześniej i nie wiem czym to jest spowodowane. Bardzo głośno słychac pracę silnika , dodam że mam plasikową oslone na silniku oraz wygłuszenie przedniej maski w dobrym stanie. Czy u was jest podobnie? Czy te silniki tak hałasują? Przy 100 km /h jest w miarę cicho pod warunkeim ze jadę na 5 biegu bo jak na czwórce to silnik słychać bardzo głośno...
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
No i nie nacieszyłem sie dlugo.... stało się to samo, auto nie odpala ( dobrze że w garażu) podłączam vag i znów sie nie łączy... rozbieram sterownik i ta sama przyczyna ...znów brak styku...zaczyna mnie to wkurzac.. pewnie trzeba by to polutowac jeszcze raz od nowa bo innego wyjscia nie widze...
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
sterownik dopasowany do immo i działa....zobaczymy jak długo
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
tak... mruga kontrolka immobilaizera i mam pin tylko problem z załadowaniem ponieważ w moim vag-u te funkcje są zablokowane...
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
w liczniku
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
Awięc tak.... zrobiłem dokladnie jak radziliście....wyjąłem kości poodginalem igłą wlożyłem i uruchamiam...vag się łączy wiec ok... sprawdzam błędy i jest jeden: 17978- Engine Start blocked by immobilizer P 1570-35-00-- nie znam angielskiego ale domyślam się że trzeba wpisac kod immobilaizera ? więc próbuje to zrobic i tu pojawił się poważny problem... gdy juz wszystko wprowadziłem naciskam save a Ty pojawia się taki komunikat" sorry This function requires Vag-Com to by registered and activeted. Please contact the author or your distributor for on activation program mam ściągnięty z neta , domyślam się ze trzeba go zarejstrowac czy aktywowac .. ale jak i gdzie ?
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
U mnie są podstawki.. sprawdzę jak koledzy radzicie i zobaczę co z tego wyjdzie...
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
Jutro podłącze jeszcze raz ten sterownik (bo teraz mam ten oryginalny ) i zobaczę dokładnie co pokazuje vag[br]Dopisany: 15 Maj 2011, 10:21_________________________________________________Dziś podłączyłem ten sterownik aby sprawdzic błędy ale niestety vag się nie połączy z nim...Czy jest jakieś wyjście aby go uruchomic czy na starty spisac ...?
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
Po podłączeniu vaga wyświetla błąd że sterownik zablokowany ...czy coś takiego
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
spanky....a może Ty potrafisz go uruchomic ?[br]Dopisany: 14 Maj 2011, 13:32_________________________________________________Czy to znaczy że trzeba kości wymienic na nowe ?
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
więc w jaki sposób można go uruchomic ?? vagiem ??? czy trzeba sie wybrac do jakiegoś tunera ?
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
leo.... nie rób sobie żartów z poważnej sprawy
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
Witam. Mam taki oto problem... jeździłem na sterowniku ze zmienionym softem jakies pól roku aż tu nagle auto sie nie da uruchomic.. podłączam vaga i okazuje się że sterownik zablokowany więc odłączam go na szybkiego bo mam pilny wyjazd i wkładam oryginalny (fabryczny) auto chodzi ale już nie tak jak przedtem .. no bo tylko 90 koni zostalo. I tu moje pytanie czy tamten sterownik da się jakoś uruchomic ? Czy trzeba nowy programik robic na ten oryginalny ?
-
[B5 AHU] Podświetlanie bagażnika- świeci cały czas
Witam. Mój problem polega na tym ze cały czas świeci mi światło w bagażniku...wyciągnąłem żarówki aby nie rozładowac akumulatora... czy może ktoś powiedziec co moze byc przyczyną?? Patrzylem czy jest jakiś czujnik ale nic nie widac... co steruje tym światłem ?
-
Dobrzy chiptunerzy
Ma ktoś może namiary na tunera w Parczewie ??? miałem kiedys numerek do niego tu z forum i gdzieś mi się zapodział....szukam i szukam i nie mogę znaleźc tego tematu...
-
Logi BS
Witam . Chciałem zrobic logi z bloków Basic Settings i nie mogę sie połączyc.... dlaczego ?? Czy to wymaga innego interfejsu czy tez potrzebna jest jakaś rejestracja ??? Posiadam kabel KKL (viaken) i program vag-com 409.1... dodam że z meas. blocks wszystko ok łączy sie i loguje a z BS nie...
-
A4 1,9 AHU Prośba o analizę logów
Witam.To moje pierwsze logi więc sam nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem...Jeśli jest coś nie tak to przepraszam i proszę o sugestię a napewno poprawie się.. Zauważyłem że auto mocno dymi przy obciążeniu więc pomyślałem sobie że może turbo coś niedomaga....ponadto przy przyspieszniu nie ma tej płynności jak kiedyś tylko takie "falowanie"...przy obrotach powyżej 2800....raz bardzo mocno ciągnie a za chwilę przestaje ...Zrobiłem logi dynamiczne turbiny i przepływomierza...Czy można na podstawie tych logów coś powiedzieć ?? ,Group A:,'011,,,,Group B:, Not Running,,,,Group C:, Not Running ,,RPM,Absolute Pres.,Absolute Pres.,Duty Cycle,,,,,,,,,, ,TIME,,,,,TIME,,,,,TIME,,,, Marker,STAMP, /min, mbar, mbar, %,STAMP,,,,,STAMP,,,, ,0.39,1512,1774.8,1081.2,35.1,,,,,,,,,, ,0.79,1596,1805.4,1224.0,35.5,,,,,,,,,, ,1.19,1680,1836.0,1315.8,34.7,,,,,,,,,, ,1.59,1785,1866.6,1387.2,34.7,,,,,,,,,, ,1.99,1890,1876.8,1448.4,35.1,,,,,,,,,, ,2.39,2016,1876.8,1499.4,35.1,,,,,,,,,, ,2.79,2121,1866.6,1540.2,34.7,,,,,,,,,, ,3.19,2226,1856.4,1581.0,34.7,,,,,,,,,, ,3.59,2331,1856.4,1611.6,35.1,,,,,,,,,, ,3.99,2436,1846.2,1632.0,34.7,,,,,,,,,, ,4.39,2541,1836.0,1642.2,34.7,,,,,,,,,, ,4.79,2646,1836.0,1652.4,34.7,,,,,,,,,, ,5.19,2730,1836.0,1672.8,34.7,,,,,,,,,, ,5.59,2856,1836.0,1672.8,34.7,,,,,,,,,, ,5.99,2940,1836.0,1683.0,34.7,,,,,,,,,, ,6.39,3045,1825.8,1693.2,34.7,,,,,,,,,, ,6.79,3129,1825.8,1693.2,34.7,,,,,,,,,, ,7.19,3213,1825.8,1703.4,34.7,,,,,,,,,, ,7.59,3318,1825.8,1703.4,34.7,,,,,,,,,, ,7.99,3381,1825.8,1703.4,34.7,,,,,,,,,, ,8.39,3486,1825.8,1703.4,34.7,,,,,,,,,, ,8.79,3549,1815.6,1703.4,34.7,,,,,,,,,, ,9.19,3654,1815.6,1703.4,34.7,,,,,,,,,, ,9.59,3717,1805.4,1703.4,34.7,,,,,,,,,, ,9.99,3801,1805.4,1693.2,35.1,,,,,,,,,, ,10.39,3864,1805.4,1693.2,34.7,,,,,,,,,, ,10.79,3927,1795.2,1693.2,34.7,,,,,,,,,, ,11.19,3990,1795.2,1683.0,34.7,,,,,,,,,, ,11.59,4074,1785.0,1683.0,34.7,,,,,,,,,, ,11.99,4116,1785.0,1683.0,35.1,,,,,,,,,, ,12.37,4179,1774.8,1683.0,34.7,,,,,,,,,, ,12.77,4242,1764.6,1683.0,34.7,,,,,,,,,, ,13.17,4284,1754.4,1672.8,34.7,,,,,,,,,, ,13.57,4347,1734.0,1672.8,35.1,,,,,,,,,, ,13.97,4389,1713.6,1662.6,35.1,,,,,,,,,, ,14.37,4431,1703.4,1662.6,34.7,,,,,,,,,, ,14.77,4452,1693.2,1652.4,34.7,,,,,,,,,, ,15.17,4494,1683.0,1642.2,34.7,,,,,,,,,, ,15.57,4536,1672.8,1642.2,34.7,,,,,,,,,, ,15.97,4557,1662.6,1632.0,34.7,,,,,,,,,, Group A:,'003,,,,Group B:, Not Running,,,,Group C:, Not Running ,,RPM,Mass Air / Rev.,Mass Air / Rev.,Duty Cycle,,,,,,,,,, ,TIME,,,,,TIME,,,,,TIME,,,, Marker,STAMP, /min, mg/str, mg/str, %,STAMP,,,,,STAMP,,,, ,0.00,1260,525.0,528.7,51.4,,,,,,,,,, ,0.40,1323,580.0,585.2,47.0,,,,,,,,,, ,0.80,1344,850.0,688.3,4.8,,,,,,,,,, ,1.20,1449,850.0,764.8,4.8,,,,,,,,,, ,1.60,1554,850.0,837.9,4.8,,,,,,,,,, ,2.00,1638,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,2.40,1743,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,2.80,1827,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,3.20,1932,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,3.60,2058,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,4.00,2163,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,4.40,2268,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,4.80,2373,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,5.20,2478,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,5.60,2583,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,6.00,2688,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,6.40,2772,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,6.80,2877,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,7.20,2982,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,7.60,3066,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,8.00,3150,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,8.38,3234,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,8.78,3318,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,9.18,3423,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,9.58,3486,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,9.98,3570,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,10.38,3633,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,10.78,3717,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,11.18,3801,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,11.58,3864,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,11.98,3927,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,12.38,3990,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,12.78,4053,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,13.18,4116,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,13.58,4158,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,13.98,4242,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,14.38,4263,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,14.78,4305,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,15.18,4347,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,15.58,4389,850.0,847.9,4.8,,,,,,,,,, ,15.98,4410,850.0,837.9,4.8,,,,,,,,,, ,16.38,4452,850.0,831.3,4.8,,,,,,,,,, ,16.78,4494,850.0,824.6,4.8,,,,,,,,,,
-
[ALL] Problem z kablem KKL
a ja mam pytanie odnośnie oprogramowania VCDS .. jaki trzeba miec kabelek aby działało ?? mam kkl viakem i nie działa...Czy ono działa tylko na oryginalnym za 1700 zł ??
-
Ustawienie kąta wtrysku - TDI na pompie wtryskowej (VP)
Witam ... a ja mam pytanie tego typu.. Jak sprawdzic kąt wtrysku posługując się programem polski VAG 4.9 ?? Wygląda on trochę inaczej niż VAG-COM a ja jestem nowicjuszem jeśli chodzi o vag-owanie a posiadam właśnie taki program i kabelek viaken kkl... szukałem sporo na forum ale nie znalazłem niczego podobnego... wiele procedur jest opisanych ale wszystkie na bazie VAG-Com. Może ktoś napisze lub wrzuci jakiś link gdzie to jest opisane ??
-
[A4 AHU] Mocno dymi, brak błędów
Szczelnośc dolotu sprawdzałem już wizualnie i nic tam nie widac.. zresztą chyba wtedy by nie miał tej mocy jakby była dziura... paliwo raczej odpada....zresztą to już tak chyba ze 2 miesiące się dzieje więc już kilka razy tankowałem...[br]Dopisany: 16 Styczeń 2011, 13:48_________________________________________________aha zapomniałem dodac ze straszna sadza leci z wydechu z tyłu.... jak stoję w miejscu i przygazuje parę razy to czarno na ziemi... nawet bez gazowania na wolnych obrotach po jakimś czasie też sadzy pełno