koleś1

Pasjonat
 • Zawartość

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O koleś1

 • Urodziny 29.08.1972

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Piotrek
 • Lokalizacja
  Świętochłowice

Auto

 • Model
  Skoda
 • Nadwozie
  Kombi
 • Rocznik
  2007
 • Silnik
  1.9 TDI PD
 • Napęd
  FWD
 • Skrzynia
  Manual
 • Paliwo
  ON
 1. Jedzie pięciu Niemców do Włoch i na granicy zatrzymuje ich celnik.- Przepraszam, ja nie mogę Panów wpuścić- Dlaczego?- Bo jadą Panowie Audi Quattro, a jest Was pięciu- Panie, to jakiś absurd, to tylko nazwa samochodu- Nie, to niemożliwe, Panów jest pięciu, a tutaj jest wyraźnie napisane Quattro, nie mogę Panów wpuścić.- Chcielibyśmy w takim razie rozmawiać z szefem- Niemożliwe, jest zajęty- A co robi?- Rozmawia z dwoma facetami we Fiacie Uno.
 2. OMG: http://allegro.pl/audi-a4-b7-a3-8p-a6-c6-airbag-kierowcy-4-ramienna-i6176395545.html
 3. Co można zrobić jak wywali poducha pasażera? Takie coś:
 4. Ale zamek do wymiany czy jakoś to naprawiłeś?
 5. Jest problem z mikrostykiem lub zamkiem. Proszę o odpowiedź na moje pytania. Audi A4 B6. Drzwi kierowcy. Po otwarciu centralnego otwieram drzwi i nie zapala się lampka podsufitki, lampki w tapicerce i podświetlenie nóg. Rygiel jest w takiej pozycji: Jak nim poruszam. opuszczę go do dołu to wszystkie lampki się zapalają. Problem więc jest z tym ryglem. Jak go rozwiązać? Fotek na początku tematu już nie ma więc chciałem zapytać jak wyjąć zamek? Trzymają go tylko te śruby?: Jak odczepić klamkę zewnętrzną od zamka? Służy do tego śruba pod zaślepką wyżej rygla? Trzeba ją całkowicie wykręcić?
 6. Dzięki i przepraszam z góry bo powinienem był dodać, że robiłem to w B6 ale fotele są z B7 i jestem pewien, że kabelki z lampki, która jest w fotelu szły do tej drugiej, czarnej wtyczki.
 7. Te dwa kabelki ucięte to może masz od lampki podświetlenia nóżek z tylu? Masz tam lampkę? Ja dziś podłączyłem w A4 B6 lędźwie. Kolega wymienił fotele i oprócz airbagów nie miał innych wtyczek w podłodze. Dołożyłem plus i masę i działa. Przy okazji chciałbym zapytać również o wtyczkę czerwoną pod fotelem. Chodzi o kabelki w pinach 2 i 3. Do czego mogą być? W czarnej od grzania są tylko dwa kabelki od lampki.
 8. https://www.flickr.com/photos/[email protected]/30415454940/in/album-72157676007195265/
 9. Jeden z tych: Napisz adres na PW to Ci wyślę. Kolega zaproponował Ci kabelek serwisowy z ASO. Taki kabelek jest żółty i z obu stron zakończony pinami.
 10. Proszę o odpowiedź na pytanie: Czy w silniku AVF 1,9 TDI czujnik sprzęgła też jest podłączony do pinu 39 jak na schemacie wyżej? Już wiem, że jest to pin 66. Dziękuję koledze Bromchit za pomoc. Czujnik dziś dołożony i działa.
 11. Dziś montowałem podłokietnik w B7. Spoko robota. Podświetlenie podłączone poprzez oryginalną wtyczkę do złącza zapalniczki (lutowałem). Przy okazji znalazłem 5 Eurocentów Chwilę główkowałem na szczelinami obudowy. Pomogła zamiana plastików. Lewego z prawym. Po co jest ten mały, kwadratowy otwór? Nie wycinałem go. Jest na szkicu załączonym w tym temacie i był na zdjęciu dołączonym do podłokietnika (kupiony tu na forum).
 12. Zmień najpierw kodowanie modułu kierownicy a później zrób w liczniku. Kodowanie w adresie 16: 0xx?x: komputer pokładowy/tempomat 0 - bez komputera pokładowego, bez tempomatu 1 - komputer pokładowy 2 - tempomat 4 - komputer pokładowy/tempomat tutaj jeśli tylko dokładaliśmy FIS to zmieniamy pozycje przedostatnią.
 13. Czujniki to dobry trop. W blokach pomiarowych silnika widać reakcje na naciskanie pedałów sprzęgła i stop? Uwalony czujnik na pedale sprzęgła nie daje żadnego błędu. Tylko tempomat nie będzie działał. Co do FIS to manetka może być uszkodzona. Już tu komuś na forum wysyłałem w takiej sytuacji. Masz jakąś na podmiankę aby to wykluczyć? No i wydaje mi się, że coś za dużo jedynek w kanale 19. Może tam pokombinuj z adaptacją? Taśma nie jest uszkodzona bo ona z manetkami nie ma nic wspólnego. Manetki wpinasz w moduł. Moduł na pewno masz N? Bo nakleję z numerem łatwo przekleić na inny.
 14. Jak zdjąłeś tylko poduche to tam bym szukał usterki. Może przyciąłeś kabelek pod poduszką? Zobacz PW.
 15. Zgadza się. Dziś mu się przyjrzałem. Te dwa co widać na zdjęciu skręcają obudowę czujnika skrętu.