Treść opublikowana przez crocos
-
AVG Quattro a FWD - są różnice w mapach?
program oczywiście będzie modyfikowany ale liczyłem na to, że najpierw uda się osiągnąć serię tak, żeby modyfikować 100% sprawny motor... Poza tym zastanawia mnie, że paliwo "nie goni" za powietrzem... choć przepływka sprawna... co jeszcze może zaniżać wymaganą ilość paliwa?
-
AVG Quattro a FWD - są różnice w mapach?
czy naprawdę nikt nie ma pomysłu gdzie szukać przyczyn mojego problemu? Czy może to normalny stan? help!!!
-
AVG Quattro a FWD - są różnice w mapach?
mam pytanie: czy fabryczne mapy w silniku AVG różnią się dla wersji Q i FWD? Czy dla Q jest jakieś ograniczenie momentu przy niższych obrotach? Moje AVG + Q ma słaby dół i zaczyna jakoś jechać dopiero od 2700~2800 rpm... Wcześniej było podobnie z tym, że pow. 3000 rpm wcale się nie wkręcał (przyczyną było uszkodzone koło kompresji turbiny). Turbina została zmieniona (założyłem turbo z AWX po regeneracji), kat wywalony, dolot wyczyszczony, przepływka zmieniona ale auto dalej nie jedzie... Co prawda turbo teraz pompuje jak należy i od tych 2800 rpm czuć plecy aż do ~4000 rpm ale dołu nie ma... Logi robiłem ze znajomym ale live i nie mam zapisanych Wychodzi na to, że w dolnym zakresie nie ma paliwa, zadane jest powiedzmy 40 mg a daje ledwie 30... Silnik pracuje idealnie, równo, w ogóle nie dymi (ale też nie ma pewnie czym...). Sprawdziliśmy chyba wszystko, łącznie z podmianą kompletu wtrysków... Pomysłów co dalej brak... Czy po zmianie turbiny konieczna jest korekta softu żeby osiągnąć choćby serię dla AVG???
-
[B5 AHH] Pompa wtryskowa silnika AHH
no to zamieszanie wprowadził czaja77 który kiedyś napisał "silnik AHU AFF NR 028130115MX silnik AFN AVG NR 028130115AX silnik AHH NR 038130107J 038130107JX według etki są takie same tz 11 ale niech wypowiedzą się fachowcy"
-
Wycięcie katalizatora i montaż tłumika (fotostory)
koledzy, zgodnie z polskim prawem w pojeździe z silnikiem ZS katalizator nie jest wymagany. Mało tego, pewnie nie wiecie, że filtr FAP równiez nie jest wymagany. W dieslach badaniu na stacji diagnostycznej podlega zadymienie spalin i jeśli jest w normie to jest OK. Norma dla silników z turbo to 3 m^-1 o ile pamiętam. Nowoczesny diesel nawet bez FAPa normę spełnia z wielokrotnym zapasem . Oczywiście diagnosta może się "przyczepić" do tego, że brak jest fabrycznego wyposażenia pojazdu ale to tylko tyle...
-
[B5 AHH] Pompa wtryskowa silnika AHH
wymienianą 110 tzn. 10 czy 11 czy chodzi o 110 KM silnika?
-
[B5 AHH] Pompa wtryskowa silnika AHH
odświeżę kotleta.. potwierdzi ktoś, że 028130115AX to jedenastka?
-
[B5 AFN] Gdzie tanio czip dolnośląskie
czekamy u mnie (AVG) padło turbo, szczęście w nieszczęściu jest takie, że w sobotę odbieram 17tke z AWXa, wywalam kata no i będzie jakieś strojenie. Jednak dalszych modów raczej nie przewiduję...
-
[B5 AFN] Gdzie tanio czip dolnośląskie
Dranek, pochwal się jakie masz auto? Jakie zmiany?
-
[B5 AFN] Gdzie tanio czip dolnośląskie
w dziale wykresy pod nazwą "Golf 1,9TDI AHF - "GOTOWIEC" http://www.soft-tuning.pl/wykresy2 moża zobaczyć jak wyglądał mod który ostatnio przyjechał do mnie na poprawke ....wtyczka od kompa połamana,soft wpakowany z seata ,batory z tyłu że smuga sadzy zostawała na asfalcie ....a to czego już nie zniósł właściciel ...palił jak smok kolego, czy ten Golf przyjechał właśnie od tego klienta podanego wyżej (608011662)? Co to za koleś, gdzie ma warsztat?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Dziś zostałem właścicielem A4 C5 '99 AVG quattro w nadwoziu kombi Mam wiele pytań i wątpliwości ale autko już mi się baaardzo podoba Pozdrawiam!