Treść opublikowana przez 19radzio86
-
[B7 BPW] Napinacz paska wielorowkowego
dzięki wielkie za odp, padł niestety napinacz ...
-
[B7 BPW] Napinacz paska wielorowkowego
witam, czy napinacz paska wielorowkowego jest samoregulującym się osprzętem czy tez można regulować silę naciągu paska ? ściągałem owy pasek by wymienić kolo pasowe alternatora, biorę się za założenie paska i zonk - pasek założyłem rękami jest luźny. Jeśli jest jakaś regulacja to w jaki sposób się to robi, byłbym wdzięczny za informacje.
-
[B7 BPW] koło pasowe alternatora
Witam, padło mi sprzęgło przy kole pasowym, chce to wymienić nie mniej jednak pojawił się problem... brak odpowiedniego klucza. Bawił się ktoś już tym ? da rade to jakoś odkręcić bez zakupu owego klucza ?
-
[B7 BPW] świece żarowe
witam, czeka mnie wymiana świec żarowych, na stronie firmy NGK znalazłem odpowiednie do mojego modelu jednak są tam 2 opcje: standard cz104 lub "asortyment D-POWER" d-power 52. Jaka jest różnica między nimi i czy warto zakładać niestandardowe. pzdr
-
[B7 BPW] Wymiana rozrządu
ja tam zawsze wychodze z założenia, że jak coś ma być zrobione dobrze to lepiej zrobić samemu. Ja już cuda widziałem w ASO i u różnych mechaników. Co do ASO, to dobrym przykładem jest serwis VW w Tarnowie, teraz się już to zmieniło, jak się szef połapał, że zamiast oryginalnych NOWYCH część, dawali albo zamienniki, albo też jakieś używane, a nowe potem były sprzedawane. Kumpel był właśnie robić rozrząd, co się okazało zmienili sam pasek, a policzyli za kompletny rozrząd. To jeden przykład, a ile jest takich?
-
[B7 BPW] Wymiana rozrządu
racja, nie mniej jednak uważam, że jeśli zrobi się to z należytą maksymalną dokładnością to nic nie powinno się stać. na szczęście taka zabawa jest raz na 90k km pzdr.[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2011, 07:33_________________________________________________a tak na marginesie, rozumiem, że te silniki ( 2.0tdi ) są raczej silnikami kolizyjnymi tak ? z tego co słyszałem to większość jak nie wszystkie niemieckie takowe są.
-
[B7 BPW] Wymiana rozrządu
dzięki za info nie byłbym sobą jakbym nie kombinował ustawiłem znak na górnym kole. nie wiedzieć dlaczego dolny nie nie pokrywał. Mniejsza ze znakami, górny ok, dolny zaznaczyłem położenie sam. Bez blokad, wydatków itp itd, ściągam pasek, zakładam nowy (+rolki), przy zakładaniu paska trzeba tylko uważać by górne jak i dolne kolo się nie przesunęło. Napięcie paska , sprawdzenie znaków, obrót 2x 360 st i gotowe wszystko działa jak przed wymianą. P.S. czytałem tutaj, że ktoś kupował specjalny klucz do rolki napinającej ( coś jak do "boscha") nie wiem czy wszystkie produkowane rolki są standaryzowane co do narzędzi, nie mniej jednak stara jak i nowa ma gniazdo pod klucz imbusowy, wtedy nie potrzeba specjalnego klucza.
-
[B7 BPW] Wymiana rozrządu
no niestety, ale jakoś nie mogę tego znaleźć. jest sporo o rozrządzie ale głównie pytania co ile, jakie koszty itp. Jednak instrukcji krok po kroku nie mogę znaleźć
-
[B7 BPW] Wymiana rozrządu
ok mniejsza już o to pasek czy komplet... może ktoś poda krok po kroku instrukcje demontażu i ponownego montażu owego rozrządu
-
[B7 BPW] Wymiana rozrządu
co do łożysk, można poznać czy już są na wykończeniu czy też nie, na 75k km myślę że nie powinno być problemów, bawiłem się ostatnio golfem 3, tam też wymieniłem sam pasek, dodam że robiłem remont całego silnika, pompa wody, a konkretnie jej łożyska były jak najbardziej ok przy zacznie większym przebiegu, a tak ogólnie to małymi autkami się niewiele zajmowałem wiec pytam co i jak ... pzdr[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2011, 13:27_________________________________________________ nie można by tak samemu sobie takie coś zrobić ? ja przeważnie sobie przyrządy dorabiam, nie mniej jednak z audi nie miałem nigdy styczności, jest to moje pierwsze i w zasadzie od niedawna.
-
[B7 BPW] Wymiana rozrządu
nie chodzi o to czy stać czy nie, ale to to ze jaki sens jest wymieniać coś co praktycznie nie ma śladów zużycia ... no ale ok mniejsza już o to, może ktoś powie jak to wymienić, krok po kroku.
-
[B7 BPW] Wymiana rozrządu
autko miało wymieniony silnik, z tego co się orientuje to ma on około 75k km przebiegu, wiec prawdopodobnie nie był jeszcze wymieniany, a chce go wymienić dla własnego spokoju.
-
[B7 BPW] Wymiana rozrządu
Witam, Chce wymienic rozrząd, silnik BPW 2.0TDI. - czy jest sens wymiany kompletu ? czyli pasek + rolki + pompa wody jeśli nie maja oznak zużycia. Czy wystarczy sam pasek ( zakupiłem już takowy firmy gates) - jak się zabrać do wymiany, ma ktoś może jakąś instrukcje krok po kroku ? ( jak zdemontować pasek, ustawić rozrząd, jak mocno napiąć pasek) Byłbym wdzięczny za pomoc, nie miałem wcześniej styczności z nowszymi autkami, zajmowałem się przeważnie starszymi
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Radek, na co dzień jeżdżę A4 B7 avant 2.0 TDI, jako że to moja pierwsza przygoda z tą marką tak wiec na pewno będę miał nie jedno pytanie Pozdrawiam wszystkich.