Treść opublikowana przez pafcio87
-
Polecane opony zimowe
Wg GTÜ: 1. Conti TS850 2. Goodyear UG Performance Gen-1 3. Dunlop Winter Sport 5 4. Nokian WR D4 5. Michelin Alpin 5 6. Pirelli Sottozero 3 Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Zamówiłem Wintersporty 5, w necie żadnych opinii o nich nie ma więc trochę zakup w ciemno. No ale ktoś pierwszy tą opinię musi wystawić ;-). Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Też bym wziął conti gdyby były z indeksem 94H w rozmiarze 225/50 r17 a tak to się chyba zdecyduję na Dunlop Wintersport 5. Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
A jeżeli chodzi o komfort jazdy. Lepiej kupić opony 225/50 na felgę 17" czy lepiej zainwestować w felgi 16" i wtedy kupić opony 225/55 albo 205/60?
-
Polecane opony zimowe
A jak z wytrzymałością opon. Rozumiem, ze twardsze są lepsze na suchą nawierzchnię przez co pewnie sie wolniej ścierają? Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Panowie, ostatni raz już zapytam, bo dalej ciężko mi zdecydować jakie opony wziąć a zima juz sie zbliża. Do jazdy miasto/trasa w proporcjach 70/30 do auta z silnikiem diesla 143km opony w rozmiarze 225/50 r17. Pirelli sottozero 3 czy dunlop wintersport 5? Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Pewnie standard 195/65
-
Polecane opony zimowe
Do b8 jeżeli chodzi o 17" to producent zleca 94H lub 98V XL. A ktoś wie jak sie sprawuje Michelin Alpin 5 w tym rozmiarze? Mam mętlik w głowie odnośnie wyboru opon, koło 75% zimy będzie przejeżdżone w Warszawie, reszta to trasa od czasu do czasu.Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Ja mam takie pytanko. Czy im wyższy jest indeks nośności tym twardsza opona? Do b8 na felgach 17" lepiej założyć 94h czy 98v? Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Dunlop należy do Goodyear'a... Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Właśnie ja muszę wybrać między SottoZero 3 a Dunlopami Wintersport 5, bo raczej Conti Ts850P nigdzie nie dostanę. Jakieś za i przeciw? Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Zimówki 205/60 R16 powinny mieć indeks 92H. Zobacz wlepkę na drzwiach kierowcy. Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Obecny :-) Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Dawaj, kolejne b8 do obczajki będzie :-) Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Bo w tym rozmiarze są w ofercie Continentala, ale nie są jeszcze wpuszczone na rynek. Nigdzie ich nie kupisz. A wiadomo kiedy można się ich spodziewać?
-
A4 B8 Avant 2.0 TDI by pafcio
Dzięki, zawsze morda się cieszy jak patrze na auto . Dzięki za propozycję ale po głowie chodzą mi inne oponki.
-
Polecane opony zimowe
Ktoś wie gdzie można dostać Continentale WinterContact TS850P (nowy model) 225/50 R17 94H? W necie nigdzie nie mogę znaleźć, nawet na oponeo nie ma :/. Nie wiem czy poczekać trochę czy wybrać coś innego z nowych opon. Po głowie chodzą mi jeszcze Dunlopy Wintersport 5 (żadnych opinii w necie nie ma no ale niby ulepszona wersja 4D) i Pirelli Sottozero Serie 3.
-
A4 B8 Avant 2.0 TDI by pafcio
Dzięki . Kupione w salonie, a wcześniej odkupione przez salon od firmy leasingowej z Niemiec.
-
Polecane opony zimowe
Guma świetna na zimę, osobiście na niej jeżdzę, polecam. A jeżeli chodzi o zakup na allegro, taniej wyjdzie Cię na oponeo z wysyłką w cenie. PozdrawiamAle mówisz o 850 czy 850P? Bo na oponeo właśnie nie mają tego modelu z literką "P" na końcu, zresztą jest wystawiony po cenie 728/szt. więc sporo drożej.Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Co powiecie o tych oponkach http://allegro.pl/show_item.php?item=5432443876&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 Miał ktoś styczność z tym sprzedawcą? Trochę negatywów ma i się obawiam...
-
Polecane opony zimowe
Każda z nich dobrze się sprawi w mieście, do równania możesz wziąć jeszcze Micheliny Alpin 5. Homologacjami nie zawracaj sobie głowy, żaden przedstawiciel nie był mi nigdy w stanie powiedzieć czym się różni opona z homologacją od tej bez. A jeżeli opona ma homologację do Audi to do którego? Q7? Szerzej temat masz opisany http://podrogach.pl/oznaczenia-opon-samochodowych/ o ile jesteś ciekawy. Bardziej pewnie chodzi o homologację dla konkretnegi rozmiaru opony, w tym przypadku 225/50 R17. Dzięki za tekst . A ma jakieś znaczenie czy to będzie 94H czy 98V. Chodzi mi o to czy będzie większy opór toczenia, czy któraś może się szybciej zużywać itp?
-
Polecane opony zimowe
Jestem teraz na etapie wyboru zimówek do mojej b8 w rozmiarzr 17". Sa jakieś opony, ktore szczególnie moglibyście polecić? Zastanawiam sie między Continentalem i Dunlopem. Tylko, który model? W Conti Ts830 ma homologację Audi a w Dunlopach 3D. Jeszcze biorę pod uwagę TS850 lub 4D. Ktoś moze doradzić, które lepiej się sprawdzą w mieście? Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
To ja za godzine moze wpadne:-)
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Jak tam frekwencja się dzisiaj zapowiada? Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Wcześnie chyba zdjęcie robione, bo jeszcze mnie nie nie było :-P. To co, do wtorku? Wysłane z mojego Avanta ;-)