Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 Avant 2.0 TDI by pafcio


pafcio87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem kupna B8 w kombi i w końcu się udało. Było to auto, które mi się marzyło, widząc je na ulicy zawsze się za nim oglądałem :). Oczywiście patrząc na ogłoszenia nie ograniczałem się tylko do Audi, ale podświadomie nic innego nie chciałem. Miałem kiedyś A3 8L i nigdy mnie nie zawiodło dlatego też kontynuuję przygodę z Audi. Póki co zrobiłem 1000km (w kilka dni :D) i jestem mega zadowolony, w środku autko jak nowe, w ogóle nie zniszczone no i bajerów też jest trochę :D.

Więc auto to:

A4 B8 Avant 2.0 TDI (143KM), 2012 rok, przebieg 124 tys. (na dzień dzisiejszy 125)

Z ważniejszego wyposażenia:

- Kolor nudny srebrny "ice silver" (chociaż z każdym dniem podoba mi się coraz bardziej :D)

- Felgi 17" z oponami Bridgestone Potenza 225/50/17

- LEDy z przodu i z tyłu

- Wskaźnik niskiego ciśnienia w oponach

- MMI navi 3G+

- Tempomat

- Audi Parking System Plus (przód i tył)

- Klimatyzacja 3-strefowa

- Czujnik zmierzchu i deszczu

- Podłoga bagażnika z systemem szyn i uchwytów (przydatna opcja)

- Zawieszenie sportowe (1BE)

- Sportowe fotele z regulacją odcinka lędźwiowego - podgrzewane :D

- Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne

Plany:

- Po gwarancji (12 mies.) może jakiś program,

- Pakiet optyczny "czerń"

- Pakiet stylistyczny S-line Exterieur

- Większe koło na lato (19")

- Zmiana żarówek w halogenach na LED

- Wymiana kierownicy na 3-ramienną

Tak naprawdę nigdy nic nie "rezałem" a plany zacne hehe (znając mnie to na wymianie żarówek się skończy:P). Nie wiem jak się do tego zabrać, ale może powoli z Waszą pomocą uda mi się trochę zmienić auto :).

Ps. Jako, że samochód był kupowany w Rzeszowie to nie obyło się bez podziwiania modów największego forumowego rezacza wrc, którego osobiście nie znam ale mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja ;).

hYfP1r.jpg

u0GVPE.jpg

47p9xo.jpg

8kVxVS.jpg

mAULLu.jpg

Dwa zdjęcia moje (jak będę miał trochę czasu to gdzieś podjadę i porobię trochę fotek) a reszta jeszcze sprzed zakupu.

Wszystkie pomysły, sugestie i opinie mile widziane :)

Ps. Dzisiaj zaobserwowałem, że przy wciśnięciu pedału sprzęgła słychać lekki szum. Kończy się sprzęgło? Jak długo mogę pojeździć jeszcze i czy ewentualne zwlekanie z naprawą/wymianą może się wiązać z większą awarią?

Edytowane przez pafcio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie skonfigurowana, szkoda że FWD

szum, może łożysko w skrzyni pada, miałem tak kiedyś w A6 C4,tylko że ta usterka wystąpiła grubo przy przebiegu powyzej 400k,

piszesz ze auto ma pakiet serwisowy, więc umawiaj się do ASO na diagnozę i naprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze auto ma pakiet serwisowy, więc umawiaj się do ASO na diagnozę i naprawę :)

Tak też zrobię. Można z tym jeszcze pojeździć czy lepiej usterkę usunąć jak najszybciej?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho siostra mojego A4 tylko w Avancie :)

Kolor tez mam ice silver i strasznie mi sie spodobał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor na żywo dużo ladniejszy niż na zdjęciach. Moja żona strasznie marudziła, że kolor kiepawy ale jak zobaczyła na żywo to zmieniła zdanie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;-)

Przymierzam się do pierwszego sprzątania mojej "srebrnej strzałki" i się zastanawiam jakich kosmetyków użyć do kierownicy, a jakich do plastików, żeby niczego nie porysować/zniszczyć. Szmatki z mikrofibry czy bawełny? Wiem, że bawełna potrafi czasem porysować delikatny plastik.


Po pierwszej kąpieli :)

YdkeJh.jpg

5YOX0x.jpg

GjFiwG.jpg

OVjtSo.jpg

Edytowane przez pafcio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki furacza, fajny wypasik ale jest jeszcze sporo możliwości więc powodzenia w modzeniu u bezawaryjnych kilosów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki furacza, fajny wypasik ale jest jeszcze sporo możliwości więc powodzenia w modzeniu u bezawaryjnych kilosów :)

Dzięki :). Na pierwszy ogień to chyba pójdą żarówki halogenów no i może kierownica :).

Tak w ogóle to jakie to muszą być te żarówki żeby pasowały?

Edytowane przez pafcio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed liftem były H11 w lifcie chyba są inne ale nie pamiętam.

Radzę kupić sobie cos ala ksenon look a nie LED CREE, Cree daje ładne światło ale niestety halogen niczego nie oświetla bo światło jest krótkie, czy reasumując fajne dla oka ale nie działa.

Żarówki ksenon look z odpowiednią ilościa K daczą Ci wygląd i normalne oświetlenie drogi :)

Tu masz temacik http://a4-klub.pl/index.php?/topic/323113-zmiana-ori-zarowek-w-halogenach-na-xenon-look/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bardziej mi zależy żeby kolor światła był zbliżony do xenona, bo szczerze powiedziawszy halogenów to w zasadzie nigdy nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze auto ma pakiet serwisowy, więc umawiaj się do ASO na diagnozę i naprawę :)

Tak też zrobię. Można z tym jeszcze pojeździć czy lepiej usterkę usunąć jak najszybciej?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Poza dzwiekiem nie bedzie zadnego problemu, mozesz z tym jezdzic, ja tak przejezdzilem kolejne 100k , az dobilem do 500k i auto sprzedalem ;) , milo wspominam niezniszczalne 2.5 tdi ael rzedowa 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze auto ma pakiet serwisowy, więc umawiaj się do ASO na diagnozę i naprawę :)

Tak też zrobię. Można z tym jeszcze pojeździć czy lepiej usterkę usunąć jak najszybciej?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Poza dzwiekiem nie bedzie zadnego problemu, mozesz z tym jezdzic, ja tak przejezdzilem kolejne 100k , az dobilem do 500k i auto sprzedalem ;) , milo wspominam niezniszczalne 2.5 tdi ael rzedowa 5 :)

Niezniszczalne 2,5 TDI? :blink:

Przymierzałem się do aktualizacji map ale w ASO krzyczą sobie 1,6k :doh: . Orientujecie się może czy jak zaktualizuję je na własną rękę to przepadnie mi gwarancja?

Tak w ogóle to jaką pojemność ma bak w B8? Jak kupiłem auto to paliwa zostało na 20km, zatankowałem do pełna i weszło tylko 54l. Myślałem, że bak ma 65 a wychodzi, że tylko 55 litrów :eusathink:

Edytowane przez pafcio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sreberko :naughty:

Gratulacje i do dzieła............

Dzięki :). Plany są, teraz trzeba dążyć do ich realizacji :decayed:.

Ma ktoś pomysł jak usunąć tego typu zabrudzenie/rysy?

cfuzXj.jpg

Dzisiaj wsadziłem aluminiowy kubek termiczny do uchwytu i pozdzierała sie farba z tych "ząbków" podtrzymujących kubek:-(. Da się coś z tym zrobić czy trzeba uchwyt wymieniać? Do ewentualnej wymiany trzeba zdejmować cały tunel? Dużo by było z tym roboty?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wypróbuję:-)

Pomóżcie wybrać zimówki w rozmiarze 225/50/17. Mam 3 typy:

1. Dunlop SP Winter Sport 4D

2. Michelin Alpin 5 czy lepszy Alpin 4?

3. Continental ContiWinterContact TS850

A może w ogóle na zimę lepiej założyć opony na profilu 55?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Edytowane przez pafcio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...